binnenland 15 vrezen Haagse invloed Onbekend schilderij Van Gogh Emancipatie vrouwen en homo's niet bij Rouvoet 'Grote stap voorwaarts' Medeverdachte gaf Saban B. aan 'Adres niet opgenomen' donderdag 25 februari 2010 'Het is een grote stap voorwaarts, die ook symbolisch van belang is: hij laat zien dat we niet langer lijdzaam toezien als het gaat om de bescherming van het slachtoffer.' jaap Smit, directeur Slachtofferhulp Nederland ZWOLLE - In Museum de Fundatie in Zwolle is een tot nu toe onbe kend schilderij van Vincent van Gogh ontdekt. Het gaat om het doek De molen 'Le blute-fm' uit 1886, maakte het museum gisteren bekend. Het Van Gogh Museum in Amsterdam bevestigt na grondig onderzoek 'onomstotelijk' dat het schilderij toe te schrijven is aan Vincent van Gogh. Het doek is verworven door Dirk Hannema (1895-1984), kunstverza melaar, oud-directeur van het Rot terdamse Museum Boymans en grondlegger van Museum de Fun datie. Hij kocht het molengezicht in 1975 voor een paar duizend gul den bij een kunsthandel in Parijs. Hannema stelde meteen vast dat het een schilderij van Van Gogh betrof, maar door zijn twijfelachti ge reputatie op het gebied van toe schrijvingen kreeg dit werk geen enkele aandacht. Zo schreef hij schilderijen toe aan Vermeer, ter wijl het om vervalsingen bleek te gaan. Ook schreef hij enkele wer ken ten onrechte toe aan Van Gogh. Ongeveer 35 jaar na zijn aan koop heeft Hannema met één doek alsnog gelijk gekregen. niet langer lijdzaam toezien als het gaat om de bescherming van het slachtoffer." Smit plaatst wel een kanttekening: „De noodzaak tot een dergelijke extreme bescher ming van het slachtoffer zegt ook iets over de huidige samenleving." Hij verwacht niet dat de maatregel elk slachtoffer volledige bescher ming biedt. „Je zult er rekening foto ANP mee moeten houden dat een da der door intensief speurwerk ach ter de identiteit van een slachtof fer kan komen." In 2006 werden ambulance broeders in Amsterdam bin nen een maand twee keer be dreigd door omstanders en fa milieleden. De hulpverleners durfden niet naar de politie te stappen, aanmoedigingen van burgemeester Job Cohen ten spijt. Maandelijks krijgen duizend hulpverleners te maken met agressie en geweld, zo maak te Justitie vorig jaar bekend. Het gaat om ambtenaren als politiemensen, brandweerlie den en ambulancebroeders. Maar ook om beveiligings mensen, horecapersoneel en burgers die andere mensen te hulp schieten. AMSTERDAM - Medeverdachte Be- kir I. heeft Saban B. aangegeven bij de Turkse autoriteiten en hen diens verblijfplaats genoemd, zo dat B. kon worden opgepakt. Zo nam hij wraak omdat B. hem had afgeperst. Dat bevestigt Bekir I. (36) via zijn advocaat Mirjam van Overmeire-de Vilder. 1. zegt onlangs in opdracht van Sa ban B. 'door zes man helemaal bont en blauw te zijn geslagen' in Turkije, waarna hem zijn BMW, zo'n dertigduizend euro, zijn pas poort en een duur horloge zijn af gepakt. Saban B. beschouwt zijn gewezen vertrouweling als een ver rader en zou daarom opdracht heb ben gegeven tot de mishandeling. 0 Het onderwerp anonieme aangifte werd vorige maand actueel nadat een arts en ver pleegkundige van het St Rad boud Ziekenhuis in Nijme gen bedreigd waren door twee mannen. Die waren op de vlucht voor de politie na dat ze een voetganger had den doodgereden op hun scooter. De mannen werden in het ziekenhuis aan hun ver wondingen behandeld. Pas na twee weken werd alsnog aan gifte gedaan. Een week eerder bedreigden nabestaanden van een vrouw meerdere keren artsen in het Lievensberg Ziekenhuis in Bergen op Zoom. De vrouw was overleden, maar artsen durfden door bedreigingen niet te stoppen met reanime ren. De hulpverleners durf den geen aangifte te doen. het nieuws waarbij slachtof fers van geweld bang waren om aangifte doen, uit angst voor represailles van de da ders. 'Gaat de rechter-commissaris akkoord met anonimiteit dan worden de naam en adres niet in het proces-verbaal opgenomen en krijgen de verdachte en diens advocaat die ook niet te zien.' Ernst Hirsch Ballin, demissionair minister van Justitie Bang om aangifte te doen 0 Dé afgelopen jaren kwamen verschillende incidenten in speelt. Hij was nog nooit in Alme lo geweest en kent de plaats alleen maar van het bekende stoplicht grapje van Herman Finkers." Bij de Vereniging voor plaatselijke politieke groeperingen, zeg maar de vakbond voor lokale politieke partijen, regent het boze telefoon tjes en e-mails. De klagers luchten bij Van Agteren, secretaris van de organisatie, hun hart. „Veel men sen hebben na de val van het kabi net helemaal geen vertrouwen meer in de politiek. Ze kunnen Wouter Bos en Jan Peter Balkenen de niet meer zien." Hij verwacht en hoopt dat kiezers de grote ge vestigde partijen massaal de rug toe keren en hun stem uitbrengen op lokale partijen. Lijsttrekkers in Groningen vrezen dat 'Haagse sores' de gemeente raadsverkiezingen zullen overscha duwen. CDA'er Jan Seton zegt ge noeg te hebben van 'de onverant woorde val van het kabinet' en de 'partijpolitieke spelletjes' die daar aan ten grondslag lagen. „Gaan we het hier over Uruzgan hebben, of over de betaalbaarheid van de tramlijnen door Groningen?" Niet alle lokale politici boycotten de landelijke onderwerpen. De WD in Duiven heeft het liberale nee tegen rekeningrijden op haar affiches staan. Bespottelijk, vindt Sjef van Groningen, aanvoerder van Lokaal Alternatief (fusiepartij van Lijst Groessen en Gemeentebe langen). „Het gaat hier om de trein die doorrijdt, omdat hij te vol zit. Ik ben de plaatselijke poli tiek in gegaan omdat ik hier gebo ren en getogen ben en iets voor de burgers wil doen. Ik heb geen ideo logisch partijbelang." Ronnie Roctus van fractie Alge meen Belang Groot Hulst wrijft zich echter in de handen. „Bij ons in Zeeuws-Vlaanderen speelt na tuurlijk de compensatie voor de verdieping van de Westerschelde. Dat gaat ons winst opleveren." Zeer tegen de zin van de Zeeuws- Vlamingen ging het kabinet im mers akkoord met het onder wa ter zetten van de Hedwigepolder. Het Leeuwardense PvdA-kopstuk Marco Florijn wuift de Groningse klaagzang weg. „Wij hebben er vier jaar geleden niet over ge klaagd dat landelijke items de loka le overstegen. Toen hebben wij dik ke winst behaald." In Leeuwarden steeg de PvdA toen van 10 naar 15 zetels. „Wij denken altijd wel dat perike len rond het wijkcentrum de men sen wakker houden maar het zijn de landelijke thema's die echt zwaar wegen: werkloosheid, bezui nigingen." DEN HAAG - Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt (CDA) van Onder wijs neemt de portefeuille van haar ex-minister Ronald Plasterk over. Op die manier hoeft ChristenUnie-minister André Rou voet van Jeugd en Gezin zich niet bezig te houden met homo-eman cipatie. Rouvoet neemt de taken van ex-staatssecretaris Sharon Dijksma over. De bewindslieden maakten hun werkverdeling gisteren be kend. Van Bijsterveldt wordt naast het voortgezet en middelbaar on derwijs ook verantwoordelijk voor hoger onderwijs. Het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen is door het opstappen van de PvdA'ers uit het kabinet in één klap twee be windspersonen kwijtgeraakt: Plas terk (hoger onderwijs, het weten schapsbeleid, emancipatie, cultuur en media) en staatssecretaris Sharon Dijksma (primair onder wijs, speciaal onderwijs, kinderop vang en voorschoolse opvang). De nieuwe verdeling is volgens Rou voet 'voor de hand liggend'. „Er is verwantschap met Jeugd en Ge zin." Ook Van Bijsterveldt noemt het logisch'. Zij ziet mogelijkhe den om het onderwerp vrouwen aan de top beter onder de aan dacht te brengen. Voor de Christenunie ligt emanci patie van homo's en vrouwen ge voelig. De ChristenUnie-partijlei- der ontkent dat er ooit sprake van weigering is geweest. Homo-belangenorganisatie COC heeft verheugd gereageerd op de portefeuilleverdeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5