zeeland 125 land m Brugman Nog geen koper voor stadscamping 25 26 27 Prehistorische huizen voor recreanten Historische schuur blijft behouden Gevaarlijk punt op provinciale weg op de schop Subsidie voor hulp aan vluchtelingen Informatieavond over borstvoeding Oorzaak olievlek in kanaal gevonden Kindermiddag van vakantiebijbelclub EXTRA VEEL VOORDEEL OP KEUKENS EN SANITAIR www.brugman.nl donderdag 25 februari 2010 S In 1996 vatten Huub en Judith Remijn het plan op om de her innering aan de historie van Bra- bers tot leven te wekken door de bouw van twintig prehistorische huizen voor recreanten. „Die zou den binnen alle moderne comfort hebben, maar er aan de buiten kant net zo uitzien als de bouw sels die hier in de Late Steentijd stonden." Huub werd tot dit op merkelijke initiatief geïnspireerd door opgravingen, die ten tijde van de herverkaveling na de wa tersnoodramp werden gedaan in Brabers. „Daarbij werden resten van behuizing uit de Late Steen tijd gevonden en een grondplan." Het plan strandde omdat de ge meente Westerschouwen geen ver- blijfsrecreatie toestond bij de boer derij. Hun huis werd gebouwd in 1914, maar de schuur die daaraan vast zit dateert uit 1667. Daarom zijn Huub en Judith Re- mijn ook op dit bouwwerk zuinig. Huub wijst op historische details zoals de bovenluiken in de houten wand. „Die werden vroeger ge bruikt om stro te lossen en graan schoven naar binnen te brengen. In een deel van de schuur stond vee." Tegenwoordig is het oude ge bouw met zijn bijzondere balken voornamelijk opslagruimte voor machines en andere materialen. Huub Remijn gebruikt deze win terperiode om herstelwerkzaamhe den uit te voeren in de schuur. „We willen hem in goede staat houden." POORTVLIET - De gevaarlijke T-split- sing Postweg/Kadijk, op de provin ciale weg tussen Poortvliet en Tho- len, gaat vanaf volgende week op de schop. Begin april zijn de werk zaamheden voltooid. Het punt staat al lang als gevaarlijk te boek. De afgelopen jaren gebeur den er diverse ongelukken. Daarbij viel zelfs een dode. Door een uit- voegstrook aan te leggen voor af slaand verkeer richting Oud-Vosse- meer hoopt de provincie te voor komen dat wachtende auto's de rij baan blokkeren. Op die manier moeten kop-staartbotsingen, waar bij auto's op de rijstrook van het tegemoetkomend verkeer terecht komen, worden voorkomen. MIDDELBURG De gemeente Middelburg geeft de Stichting Vluchtelingenwerk Zee land duizend euro per jaar extra om vluchtelingen die tussen wal en schip vallen te helpen. Het gaat dan om mensen die wel uitgeprocedeerd zijn, maar om bij voorbeeld medische redenen niet uit het land gezet kunnen worden. Vroeger zorgde Inlia Zeeland voor noodopvang, maar Inlia is per 1 ja nuari gestopt. DIRKSLAND Het ziekenhuis in Dirksland houdt op maandag 1 maart een informa tiebijeenkomst over borstvoeding. Aan de orde komen onder meer het verschil tussen fles- en borst voeding, de werking van de borst en borstvoeding in bijzondere si tuaties. De avond wordt gegeven door twee verpleegkundigen. Opge ven kan via lactatiekundige@zhs- dirksland.nl. Deelname is gratis. MIDDELBURG De olie vervuiling in het Kanaal door Walcheren tussen Middel burg en Vlissingen komt door gas- olie dat tussen basaltblokken op de walkant is ontdekt. Omdat het ga- solie is, verspreidt het zich vrij snel door het kanaal, verklaart wa terschap Zeeuwse Eilanden. Er is geen lekkende bron gevonden. Vandaag wordt verder onderzoek gedaan en wordt de olie opge ruimd. Zl ERIKZEE Aanstaande woensdagmiddag wordt in gebouw de Driehoek in Zierikzee een kinderconcert gehou den met Marcel en Lydïa Zimmer. Kinderen tussen vier en twaalf jaar zijn van harte welkom. De middag wordt georganiseerd door de va kantiebijbelclub in Zierikzee. Het kinderconcert begint om 14.00 uur en duurt anderhalf uur. De toegang is gratis. door Theo Giele MIDDELBURG - Het is uiterst onze ker of de stadscamping in Middel burg dit seizoen open gaat. Er is bij de eigenaar van de camping, de stichting Hendrick Avercamp, nog geen concreet bod van een koper of pachter binnengekomen, aldus bestuurslid David Rijkse. Tot en met vorig jaar werd de cam ping aan de Koninginnelaan ver pacht aan het echtpaar Kalverboer. Stichting en exploitant konden geen overeenstemming bereiken over de nieuwe pachtvoorwaarden en de camping werd te koop gezet. Volgens Rijkse zijn afgelopen no vember twaalf mogelijke gegadig den aangeschreven. „Daar kwam één reactie op. We hebben toen ge zegd: doe maar een bod. Maar daarna hebben we niets meer ge hoord", aldus Rijkse. Er heeft zich ook een kandi daat-pachter gemeld, maar ook dat is tot het uitwisselen van informa tie gebleven. Het echtpaar Kalver boer heeft inmiddels het bestuur van de stichting een brief gestuurd waarin ze om opheldering vragen over de stand van zaken. Rijkse zegt dat zijn bestuur bin nenkort met Kalverboer wil over leggen. De stichting wil praten over de overname van onder meer de website, het telefoonnummer en het klantenbestand. Deze za ken zouden dan aan de eventuele nieuwe eigenaar/pachter worden meeverkocht. De stichting is de afgelopen maan den niet opnieuw actief op zoek gegaan naar een koper. Het geslo ten blijven van de camping is voor de stichting financieel geen groot probleem. Op gemeentelijke- en waterschapslasten na heeft de stichting nauwelijks kosten. Ver koop van het terrein om er bijvoor beeld huizen op te bouwen is vol gens Rijkse niet aan de orde. Brugman Cayenne Vanille Klassieke landelijke keuken Grote hoeveelheid opbergruimte Glas-in-loodkasten A-merken inbouwapparatuur prIJSI Brugman Seda Budgetbadkamer Keramische wastafel Ben ligbad |g2j Design radiator Geïntegreerd Ben wandcloset DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 DINSDAG WOENSDAG ■ESEiMi Mgmg SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57