zeeland 123 de slag met De Dorpsbode 'Het werkt, ik heb maar door aquaduct een klein beetje hagel gehad' Eilandelijke doelen collecte Jantje Beton Presentatie veilig wonen voor ouderen Gratis busvervoer voor 65-plussers Vrouw mishandeld in Nollebos Vlissingen B en W verbieden verdubbelen woning donderdag 25 februari 2010 S Tot 1962 was Kerkwerve een zelfstandige gemeente. In genoemd jaar wer- De Dorpsbode belooft nieuws en en rondom Kerkwerve. In nr 2, het eerste den de toenmalige 18 gemeenten samengevoegd tot zes. De gemeente Kerk- echte nummer van de dorpskrant onder meer een historisch verhaal over 't werve ging op in de inmiddels ook opgeheven gemeente Middenschouwen. Schutje, een interview met een dorpsgenote en winterse bespiegelingen. middelburg - Kabinetscrisis of niet, minister Camiel Eurlings van Verkeer zal komende maandag in Middelburg officieel als eerste door het Dampoort Aquaduct, de tunnel van de N57, lopen. Eind januari werd de tunnelbak neergelegd in een sleuf in de ka naalbodem. De afspraak met Eur lings om de ruim honderd meter lange tunnel in gebruik te nemen was al maanden geleden gemaakt. Eurlings zal het 'aquaduct', maan dagmiddag openen samen met commissaris van de koningin - en zijn voorganger - Karla Peijs. Weg gebruikers zullen tot eind dit jaar geduld moeten hebben voordat ze door de tunnel kunnen rijden. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het anti-ha- gelkanon werkt. Daarvan is fruitte ler André Alkema uit Sint-Maar tensdijk overtuigd. Daarom is het voor hem een bittere teleurstelling dat de gemeente hem geen nieu we vergunning kan geven. „Ik heb dat niet zien aankomen." Alkema heeft het apparaat het afge lopen seizoen zestien keer aange zet op momenten dat er een hagel bui aan zat te komen. Om de hagel te verdrijven, schiet het kanon io niserende schokgolven in de atmosfeer. Dat gaat gepaard met knallen. Veel omwonenden heb ben daar het afgelopen jaar over ge klaagd bij de gemeente. Daar baalt Alkema van, want voor hij met zijn proef begon, ging hij bij ieder een langs om een beetje begrip te kweken. „Dat is niet helemaal ge lukt", moet hij nu concluderen. „Sommige buren zijn echt heel ver gegaan. Er is zelfs een anonieme folder verspreid waarin wordt op geroepen tot verzet tegen het an- ti-hagelkanon." In een gemeentelijk rapport staat dat de geluidsbelasting op veel ge vels te hoog is. Mede op basis daar van besloot het college dat Alkema geen nieuwe vergunning krijgt. Volgens Alkema wordt het alle maal zwaar overdreven. Volgens hem mag de belasting op de gevels 75 decibel bedragen. Dat zou in der tig procent van de gevallen zijn overschreden. „Al met al kom ik in totaal op een halfuur tot drie kwar tier per jaar waarin er sprake is van wat meer overlast." Alkema bekijkt of hij via juridische weg alsnog een vergunning kan af dwingen. „Want ik heb geen 45.000 euro geïnvesteerd om het apparaat maar één jaar te gebruiken. Boven dien werkt het heel goed. Ik heb maar een klein beetje hagel gehad en dat is aanzienlijk minder dan in andere jaren. En dat terwijl hier in de buurt wel veel is verhageld." ZIERIKZEE Scouting Grevelingengroep, scou ting Bruinisse, scouting Zierikzee, PSZ Het Kraaienest, de Reisterse Droomclub en jongerencentrum Big S profiteren van het liefdadig heidsfonds Jantje Beton. Ze doen ook mee aan de collecte, die tussen 1 en 7 maart op Schouwen-Duive- land wordt gehouden. Ze mogen de helft van de opbrengst direct houden. De rest gaat in de algeme ne pot van Jantje Beton en wordt besteed aan zinvolle vrijetijdsbeste ding voor de Nederlandse jeugd. ZIERIKZEE Welzijnsfunctionaris Jacqueline Bouwman houdt morgen een pre sentatie over zelfstandig wonen voor ouderen. Elke zes minuten valt in Nederland een senior dusda nig, dat behandeling in het zieken huis nodig is. Bouwman legt uit dat dit met enkele simpele maatre gelen te voorkomen is. Ze doet ook testjes, onder andere van de reactie snelheid. De presentatie wordt ge houden in De Veste aan de Man huisstraat in Zierikzee en begint om 14.00 uur. Entreegeld 2,50 euro. TERNEUZEN Alle 65-plussers in Zeeuws-Vlaan- deren kunnen vanaf 1 maart op werkdagen vanaf 9.00 uur en in het weekend de hele dag gratis met de bussen van Veolia reizen. Inwo ners van 65 jaar en ouder hebben inmiddels een vervoerspas ontvan gen. De pas is niet bruikbaar in de bussen van Connexxion en de OV-taxi Avo'nduren. De proef duurt een jaar. Ook op Schouwen-Duive- land kunnen senioren op vertoon van de SchouwenDuivelandPas gra tis met de bus. VLISSINGEN Een 77-jarige Vlissingse is dinsdag middag in haar woonplaats mis handeld. Ze was met haar hondje in het Nollebos aan het wandelen. Toen haar hondje naar een ander hondje blafte, werd de eigenaar hiervan boos en schopte het beest je. Toen de vrouw hierover een op merking plaatste, sloeg hij haar in het gezicht. De politie zoekt getui gen. Het signalement van de dader: lengte 1,75 -1,80 meter, blank, onge veer 25 jaar. Hij droeg een wollen muts en een donkere jas. BRUINISSE De eigenaar van het huis aan de Plantage 46 in Bruinisse mag num mer 45 niet bij zijn woning betrek ken. B en W van Schouwen-Duive- land geven hiervoor geen vergun ning omdat daarmee het perma nent bewonen van een recreatiewo ning wordt gelegaliseerd. Het ge meentebestuur gedoogt de perma nente bewoning van nummer 46 en is dat niet van plan voor num mer 45. Het gemeentebestuur vreest precedentwerking. Andere inwoners zouden hetzelfde kun nen doen met hun feitelijk illegaal bewoonde vakantiehuizen. Nel den Boer (links) en Anja van de Panne - hier samen in het geitenweitje - maken samen De Dorpsbode. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55