22 zeeland Politieke crisis Middelharnis is bezworen Enthousiast tweetal aan Van der Klooster brengt portret naar Airpack Dorpskranten komen en gaan Schouwen betaalt 6500 euro mee aan lobbyist MOTJE College mag de rit uitzitten Kerkwerve behoort met ruim duizend inwoners tot de grotere van de kleine kernen van Schouwen-Duiveland. Serooskerke is met nog geen driehonderd de kleinste. donderdag 25 februari 2010 door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - De kritiek is niet mals. Sterker nog, het vertrouwen van VVD en Christenunie in het college van burgemeester en wet houders van Middelharnis is weg. Toch mag het college blijven zit ten. „We gaan niet pal voor de ver kiezingen de stekker eruit trek ken", zegt WD-woordvoerder Si mon van Maurik. De aanleiding voor het gesteggel in de gemeenteraad van Middel harnis is de grondexploitatie. Vol gens de critici - daarin gesteund door een rapport van de lokale re kenkamer - is bij een aantal grondtransacties door de gemeen te veel risico genomen. Bovendien zou de gemeenteraad niet volledig en niet tijdig zijn geïnformeerd. Voor de WD reden om tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering een (door de Christenunie inge diende) motie van wantrouwen te gen het college te steunen. „Want we hebben het wel over gemeen schapsgeld dat in de waagschaal wordt gesteld", aldus Van Maurik. De motie van wantrouwen haalde het uiteindelijk niet. Een raads- meerderheid stemde tegen. Dat was voor de WD reden alles nog eens op een rijtje te zetten. Want, legt Van Maurik uit, zijn partij maakt deel uit van de coalitie. Zou de WD (inclusief de eigen wethouder) het vertrouwen in het college opzeggen, dan zou er in de praktijk een vleugellam minder heidscollege overblijven. „En dan ontstaat een situatie die wij abso luut niet wenselijk vinden", aldus Van Maurik. De liberalen zijn daar om met de fractievoorzitters van coalitiepartijen CDA, PvdA en Vooruitstrevend Dorpsbelang (VDB) om tafel gaan zitten. Afge sproken is dat - gezien de korte tijd voor de gemeenteraadsverkie zingen van 3 maart en de demissio naire periode daarna - het huidige college mét steun van de fractie van de WD de zittingsperiode af mag maken. Van Maurik: „Het woord is nu aan de kiezer." Overigens werd tijdens dezelfde raadsvergadering door de SGP-frac- tie een motie van treurnis inge diend. Deze motie werd wel una niem aangenomen. Warnar van Airpack in Zierikzee. ZIERIKZEE - Op de valreep voor zijn vertrek naar de paralympics in Canada heeft zitskiër Kees-Jan van der Klooster uit Vlissingen een fo to van hemzelf aangeboden aan di recteur Piet Warnar van Air pack in Zierikzee. Van der Klooster is geportretteerd in de duinen bij Dishoek in op dracht van Randstad. Dit bedrijf heeft enkele deelnemers aan de olympische spelen laten fotografe ren als relatiegeschenk. „Ik vond het leuk om de foto zelf aan te bie den aan het enige Zeeuwse bedrijf dat mijn portret heeft uitgekozen", zegt Van der Klooster. KLEINE KERN door Piet Kleemans Ambachtelijk, eenvou dig en zonder preten ties. Informatief, maar wel met een knipoog. „Het is een echte ouderwetse dorpskrant', zegt Nel den Boer uit Kerkwerve over de door haar samen met dorpsgenote en vriendin Anja van de Panne op poten gezette perio diek De Dorpsbode. Op het geitenweitje aan de rand van het dorp is het allemaal begon nen voor de dorpskrant. Daar ne men Nel en Anja vaak samen de dag door, wisselen nieuwtjes uit en bespreken het wel en wee in het dorp. Nel: „En dan was het heel vaak van''moeten we dat nou allemaal niet eens opschrijven? En zo is het idee voor De Dorpsbode geboren." Aan inspiratie geen gebrek bij de twee. Anja: „Achter ieder mens zit een verhaal." Nel; „En wat je ook ziet als je er op gaat letten is dat er veel mensen zijn die zich ergens voor inzetten, bijvoorbeeld door vrijwilligerswerk. Wij vinden dat dat soort mensen ook weieens in het zonnetje gezet mag worden en daar leent zo'n dorpskrant zich heel goed voor." De dorpsbode is, benadrukken de initiatiefnemers, absoluut niet bedoeld als solistisch project. Nel: „We hopen juist dat mensen naar ons toe komen met kopij. Dat ze zelf een column of een verhaal schrijven voor de dorpskrant. Wat dat betreft is het ook een soort platform voor inwo ners van Kerkwerve." Een vastom lijnde formule voor de nieuwe dorpskrant is er (nog) niet. Allerlei ideeën wel. Nel: „Neem Henk Kesteloo. Die verzamelt al zo'n 30 jaar alles wat er over Kerkwerve ge schreven wordt. Of Jeannette Bil Platform De Dorpsbode is wars van politiek maar gaat wel de evenementen in Kerkwerve op de voet volgen en verslaan. In de agenda staat te lezen wat er zoal te doen is in het dorp. Een dorpskrant is niet alleen maar gezellig. Het is tevens vaak een platform voor de dorpelingen. In de meeste eilandelijke dorps kranten prijkt een historische ru briek over het eigen dorp. Zo ook in De Dorpsbode. Er word nog gezocht naar een nieu we naam voor De Dorpsbode Suggesties zijn welkom. die de geschiedenis van 't Schutje aan het uitzoeken is. Het lijkt ons leuk om daar eens een keer iets mee te doen. Dat is niet alleen leuk om te lezen, maar je leert ook nog wat over eigen woonplaats. Ook interviews ontbreken niet in De Dorpsbode. Het ene om een dorpsgenoot aan de anderen voor te stellen, een ander om de ijs meester wat uitspraken over het (natuur)ijs in de eendeput te ont lokken. Anja: „En ik wil eigenlijk ook wel een probleemrubriek." Nel: „En een ideeënbus." Het duo financiert De Dorpsbode - die voorlopig vier keer per jaar uitkomt - door middel van adver tenties van lokale bedrijven. Een poging om subsidie te krijgen van de Dorpsraad Kerkwerve liep op niets uit. Anja: „Terwijl we juist dachten dat die wel enthousiast zou zijn. Jammer. Maar we hebben nu acht adverteerders dus dat gaat best goed." Na een nulnummer om de meningen te peilen rolde na enig geworstel met onwillige techniek („De foto's zijn een beet je uitgerokken. Iedereen lijkt nu wel erg lang") onlangs nr. 2 van de stencilmachine. De Dorpsbode - zoals de krant voorlopig gedoopt is - wordt huis-aan-huis verspreid. Kopij is welkom op: dorpsbodekerkwerve@gmail.com. Er zijn er maar weinig lang houdbaar. De dorps kranten komen en gaan op Schouwen-Duive land. Eén van de oudste papieren dorpskranten op het eiland is 't Aollegaertje, de dorpskrant van Ouwer- kerk. Andere stabiele factor in het dorpskrantenwe- reldje is de Reisenaar, de - lijvige - dorpskrant van Dreischor. Deze verschijnt vier keer per jaar en staat vol wetenswaardigheden over het reilen en zeilen van de dorpsbevolking. Eveneens welbekend is de dorpskrant van Noordwel- le, luisterend naar de naam Noordernieuwswelle. Een vijfkoppige redactie vult de kolommen van deze plaatselijke courant. In Sirjansland verschijnt twee keer per jaar dorpskrant De Sirene. Deze in 2002 op poten gezette krant wordt huis-aan-huis bezorgd in het dorp en het buitengebied grenzend aan het dorp. In Ellemeet verschijnt sinds kort ook een papieren dorpskrant, simpelweg de dorpskrant van Ellemeet genaamd. Het is de bedoeling dat deze twee keer per jaar verschijnt en huis-aan-huis bezorgd wordt. Daar mee zijn de papieren dorpskranten van het eiland wel zo'n beetje genoemd. Noordgouwe had ooit wel een papieren dorpskrant, maar die is een zachte dood gestorven. Oosterland heeft z'n Krassende Kraoje Krant, maar die is alleen digitaal te raadplegen via de website van de dorps raad (www.dorpsraadoosterland.nl). Zonnémaire houdt het eveneens bij een digitale variant met www.zonnemaire.eu. Bruinisse meldt het nieuws op de site www.bru.nu. maar ontbeert een papieren dorpskrant. In Scharendijke is alle actuele nieuws te vinden op www.dorpsraad-scharendijke.nl. Kees-Jan van der Klooster geeft een foto van hemzelf aan directeur Piet foto Dirk-Jan Gjeltema Donderdagochtend in alle vroegte vertrekt hij naar Vancouver waar hij als enige Nederlander gaat deel nemen aan de paralympics. Zit skiër Van der Klooster komt uit op het onderdeel downhill, de su- per-G en de slalom. Op het onder deel downhill heeft hij medaille kansen. De paralympics beginnen op 12 maart. Van der Klooster komt een dag later al in actie. Dan is de wed strijd downhill op hetzelfde par cours waar ook de huidige olympi sche spelen plaatsvinden. De paralympiërs maken dezelfde afda ling als de vrouwen. www.pzc.nl POTLOOD N»ET BEVOCHTIGEN VERKIEZINGEN Het laatste verkiezingsnieuws staat op www.pzc.nl/stemmenopschou- wenduiveland MEEST GELEZEN 1. Sloop Mondragon over 1,5 jaar 2. Schouwen bezuinigt vijf miljoen 3. LSD over gezondheidscentrum TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveiand door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland betaalt 6500 euro mee aan de lob byist die in Den Haag goed werk moet verrichten voor de Zeeuwse gemeenten en de provincie. De functionaris mag qua salaris en onkostenvergoeding maximaal 120.000 euro kosten. De provincie betaalt de helft, de andere helft wordt gedeeld door de dertien Zeeuwse gemeenten. Dat melden B en W van Schowen-Duiveland in een brief aan de gemeenteraad. De dertien gemeenten hebben sa men acht thema's benoemd waar op moet worden getracht goodwill en geld los te maken in Den Haag en in Brussel. Dan gaat het over re creatie, visserij en landbouw, maar ook over bereikbaarheid, krimp van de bevolking en de verdeling van industrie, woningbouw en na tuur over Zeeland. Gezamenlijk optrekken van ge meenten en provincie heeft west-Brabant geen windeieren ge legd. „Vele miljoenen van Rijk, pro vincie en Brussel zijn naar deze re gio gevloeid", schrijven B en W. Voorwaarde is wel - vinden B en W- dat provincie en gemeenten el kaar onderling successen gunnen en het zou ook handig zijn als het waterschap meedeed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54