PZC Beachboom komt even terug Politiek voert een tam debat in Burgh OPEN DAGEN 25 26 27 déÜRVKKERY 22 en 23 26 en 27 danceparty Extra editie voor fans en om tekorten aan te zuiveren Hogazon donderdaf februar: vrijdag februari zaterdag februari 100% ZEKERHEID! GEEN AANBETALING! Lijsttrekkersdebat tijdens open dag almanak Oproep crurM i\A7CM HI ll\/PI AMR Tweetal bezorgt Kerkwerve weer echte dorpskrant Donderdag 25 februari 2010 Oud-marinemensen herdenken aardbeving in stad Agadir Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland scharendijke - Er komt waar schijnlijk deze zomer toch weer een aflevering van de danceparty Beachboom op het strand nabij de Brouwersdam. De editie 2010 komt er vanwege de vraag van fans, maar zeker ook om geld te verdienen, zodat de schuldeisers van eerdere edities hun geld krijgen. Mede-organisa tor )oop Alphenaar bevestigde gis teren dat hij bij de gemeente een vergunning heeft aangevraagd voor zaterdag 7 augustus. De organisatie van Beachboom maakte vorig jaar bekend na der tien jaar te stoppen vanwege de grote financiële risico's. Er was toen een tekort van 50.000 euro. Voor de laatste aflevering waren met 3300 bezoekers net voldoende tickets verkocht om niet failliet te gaan. „Er zijn wat crediteuren," zei Alphenaar gisteren. Een bedrag wilde hij niet noemen. „Maar het gaat wel over geld, ja. Toch is dat niet de enige drijfveer, want dan had ik het feest ook kunnen verko pen. Er zijn namelijk kapers op de kust die er met de naam Beach boom vandoor willen gaan. Het zijn toch eerder de vele aanvragen van bezoekers die ik steeds krijg en ik wil gewoon niet dat een an der er met ons kindje vandoor gaat." Een deel van de oude Beach- boom-organisatie blijft bestaan, maar er worden naar verluidt ook mensen namens de leveranciers van het dansfeest toegevoegd. Al phenaar zegt in een nieuwe part ner 'de goede geldschieter, waar naar we altijd al op zoek waren' te hebben gevonden. „We zijn in on derhandeling. Meer kan ik er nog niet over zeggen. Ik heb die partij ook beloofd de hoogte van het te kort niet bekend te maken." Alphenaar voelt zich verbonden met Beachboom: „Het hoort bij me. Als er een ton was geboden had ik het verkocht, dat wel. Maar ik had het toch ook kunnen laten klappen? Ach, het nekt me nog een keer. Ik weet het. Maar zo steek ik nu eenmaal in elkaar." burch-haamstede - Het verkie- zingsdebat gisteravond in de Mo lenberg in Burgh-Haamstede lever de weinig vuurwerk op. Het bleef bij een speldenprikje uitdelen hier en daar. Heldere uitspraken kwa men er soms pas na lang aandrin gen van gespreksleider Aad van der Wouden. Aan de onderwerpen die organisa toren radio Schouwen-Duiveland en Wereldregio hadden bedacht lag het niet. De bezuinigingen op de bieb-filialen in Haamstede en Bru en de aangekondigde bezuini ging van vijf miljoen zijn politieke items waar de lijsstrekkers wel een mening over moeten hebben. Maar over de kwestie van de bibli otheken trokken de meeste frac- GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 ties een rookgordijn op met lange verhalen over ontbrekende visies, slechte timing en moeilijke keu zes. Alleen GroenLinks was direct klip en klaar: twee euro subsidie per uitgeleend boek is teveel en daarom is sluiting bespreekbaar. Vandaag komt meer duidelijkheid want de WD-fractie vraagt van avond in de gemeenteraad een uit spraak van alle partijen. De aangekondigde bezuiniging van vijf miljoen euro is voor veel fracties nog een lastig onderwerp. Waar het geld vandaan moet ko men is nog onduidelijk, al zal het ambtelijk apparaat niet ontkomen aan afslanken. Over het verhogen van lokale be lastingen zijn de meningen sterk verdeeld. Op dit moment geen las tenverhoging zeggen VVD, CDA, LSD, D66 en Alert! Belastingverho ging is wel bespreekbaar voor Pv dA, CU SGP en GroenLinks. www.hogazon.nl Hogazon is onderdeel van Rogeko Groep BV Hogazon dé specialist in kozijnen en zonwering! 08.30 T/M 21.00 UU 08.30 T/M 21.00 UUR 10.00 T/M 16.00 UUR Kom naar de showroom en ontvang de EXTRA spetterende OPEN DAGEN actie! Schouwersweg 100 4451 HT Heinkenszand T 0113-56 40 04 F 0113-56 30 09 info@hogazon.nl www.hogazon.nl zierikzee - Nog één keer kruisen de lijsttrekkers voor de verkiezin gen de degens. Aanstaande zater dag is een afsluitend lijsttrekkersde bat tijdens de open gemeentedag. Dit debat wordt georganiseerd door de gemeente en de PZC. De lijsttrekkers worden onder meer uitgedaagd om met concrete idee ën te komen voor de bezuinigin gen. Het debat begint om 13.30 uur in de burgerzaal. Vanaf 11.00 uur is het gemeentehuis open voor de politieke markt. Het laatste verkie- zingsnieuws staat op www.pzc.nl/ stemmenopschouwenduiveland. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond, 19.30 uur Popquiz thema; politiek dinsdag 2 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek Robert Vuijsje over Alleen maar nette mensen boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Sómmige ouders verzetten zich zo lang mogelijk tegen de aanschaf van een gsm voor hun puber, maar in de huidige infocratie lijkt daar geen ont snappen meer aan. Stiekem toch ook wel handig, moesten die ouders uit Zierikzee erkennen. Op tijd thuis ko men is voor de jongste van twee zo nen best lastig en zo kunnen ze hem altijd ter verantwoording roepen. Mits hij het belletje beantwoordt na tuurlijk. Daarin is de kruimel nogal selectief, vermoedden ze. Zo bleef een oproep van pa onbeantwoord. Een collega probeerde het direct nog eens vanaf haar vaste kantoor toe stel Het bleef bij twee keer over gaan: „Met mij!" Die heeft dus weer wal uit te leggen bij het eten.... Beachboom, september 2009. Er komt waarschijnlijk nog een editie van het dancefestival aan de Brouwersdam. Voor de fans maar ook om de financiële tekorten van de afgelopen jaren weg te werken. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53