sport 133 Het is een gezond wereldje Rutten: 'Van Nistelrooij graag bij PSV gehad' In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 6: Cees den Hamer. Sterk optreden Geslootene Boom Zwaarbevochten zege driebanders Reynaert Adrie Koster blijft jaar langer bij Club Brugge donderdag 25 februari 2010 Temeuzen door Peter van Kouteren Cees den Hamer over zijn eerste hardloopwedstrijd: „Ik liep twaalf kilometer in een uur en had de smaak te pakken." terneuzen - Cees den Hamer ver diende zijn sporen als keeper bij AZW en Hoek, maar verkende de wereld vooral na zijn voetballoop- baan. De 82-jarige Terneuzenaar is inmiddels zo'n twaalf jaar atleet in ruste, maar geniet nog altijd van de sport. „Het is een gezond we reldje", stelt hij vast. „Als je maar goed naar je lichaam luistert." De Remy en Henny Mangnus Me morial, afgelopen zaterdag in Graauw, was voor Cees den Ha mer en veel voormalige trimmers een reünie, waar herinneringen werden opgehaald. Eddy Vink; Alex Vernaeve, Frank Verschorre en Jo David bijvoorbeeld gingen over de tong. „Er zijn er heel veel, die niet meer lopen en die ner gens meer komen. Maar ik vond het heel interessant om weer eens met bekenden te praten. Ik heb er zaterdag nog een rondje van 7500 meter gewandeld", vertelt hij. „Dat vond ik in Graauw altijd het mooiste." Cees den Hamer begon zijn spor tieve loopbaan als keeper bij AZW en verdedigde nadat hij naar Hoek was verhuisd jarenlang het doel van het keurkorps van Hoek. „Ik woonde er nog maar een uur, of ze stonden al aan mijn deur", weet hij nog. „Hoek speel de toen al hoger dan AZW en we hadden voor "de beker eens tegen elkaar gespeeld. In Hoek dachten ze dat ze makkelijk zouden win nen, maar wij wonnen met l-o." Omdat het voetbal verruwde en hij vooral blëssurevrij wilde blij ven, legde Den Hamer zich toe op het lopen. De uurloop van De Braakman was zijn vuurdoop. „Op mijn fietsje er naartoe", haalt hij herinneringen op. „Ik liep twaalf kilometer in een uur en had de smaak te pak ken. Niet veel later reed ik op mijn brommertje naar de overkant om aan een trimloop mee te doen." Den Hamer raakte verslingerd aan het lopen en maakte de opkomst van het trimcircuit onder leiding eindhoven - Aan de vooravond van de Europa League-return te gen HSV zei PSV-trainer Fred Rut ten dat hij 'alles' heeft gedaan om Ruud van Nistelrooij tijdens de winterstop naar Eindhoven te ha len. „Als Ruud zegt dat hij niks van PSV heeft gehoord, mag ieder een dat voor waar aannemen, maar ik weet terdege wat ik zelf heb ondernomen", zo zei Rutten gisteren. Volgens de coach zijn er vanuit de club 'meerdere signalen' afgegeven richting Van Nistelrooij. „Het is jammer dat hij de keuze voor een dere club heeft gemaakt. Ik had van Remy Mangnus mee. Met fraai bijgehouden plakboeken als stille getuigen doet hij zijn relaas. „Wij waren de wilde lopers, von den ze bij de atletiekbond. Toen Tonnie Strijdonk en Ludo de Vis ser van Scheldesport bij ons mee deden, werden ze geschorst. De be langstelling voor trimlopen was enorm. Remy wilde in Graauw duizend man aan de start hebben. Dat is hem net niet gelukt. Ik vond het een prachtige tijd. Mijn zoon Cor had een auto, samen re den we overal naartoe. We liepen over het strand, door het bos en op straat. Ze gingen met Sint Aloy naar New York en Moskou, maar graag gezien dat hij hier zou zijn als speler van PSV." Oleguer kan vanavond met Ajax in actie komen tijdens de uitwed strijd tegen luventus. De Span jaard is nagenoeg hersteld van een blessure aan zijn hoofd. Hij kwam zaterdag tijdens de training hard in botsing met Kennedy Bakircioglü en ontbrak daardoor tijdens het competitieduel met Vit esse. FC T\vente speelt tegen Werder Bremen definitief zonder Blaise De spits is onvoldoende hersteld van een spierblessure om te kun nen spelen. dat vond ik nogal ver. ifc heb wel meegedaan in Berlijn, in Schot land, Engeland en aan Pa- rijs-Versailles met veertigduizend man. Als je ergens met een Japan ner over de meet kwam, stonden ze allemaal voor je te klappen en trokken ze gegarandeerd een foto van je." „Ik heb niet veel overgeslagen hoor. Als het slecht weer was, gin gen we ook. Ik weet nog dat we eens naar Rotterdam wilden, maar onderweg vanwege het slechte weer besloten om terug te gaan. Over Domburg, waar toevallig ook werd gelopen. Het was zó glad, dat ze bij de duinopgang een touw KWADENDAMME Ondanks hevig verzet van de thuis ploeg wisten de driebanders van De Geslootene Boom met 2-6 te winnen bij De Heerenstraat 2. Daarmee namen de Sassenaren re vanche voor de eerder dit seizoen geleden thuisnederlaag. Jo Boogaert (0.810), Johan van der Dussen (0.510) en Rien Sandrini (o-555) zorgden voor de overwin ningen. De enige die geen plezier beleefde aan zijn partij was Rob Duitemeyer. Hij leidde na 23 beur ten met 4-13 en dacht de zege al op zak te hebben. Tegenstander Wim Zandee kwam echter ijzersterk terug met zestien punten uit zestien beurten waar Duitemeyer er nog zes maakte. Eén te weinig. hadden gespannen, waaraan je je omhoog kon trekken. Ik was een echte prestatieloper, geen wed strijdatleet. Toch heb ik bij de Vete ranen Nederland nog een medaille gewonnen op de tien kilometer. En in het Belgische De Klinge ben ik een keer eerste geworden. Had den ze een podiumpje gemaakt van kisten en werd het Wilhelmus voor me gespeeld." Gedurende bijna dertig jaar lopen kampte hij slechts één keer door overbelasting met een blessure. „Je moet naar je lichaam luisteren", spreekt hij uit ervaring. „Ik heb al tijd mijn eigen tempo gelopen. Misschien ben ik soms wel eens te SAS VAN GENT Het duel in de vierde divisie tus sen de driebanders van Team Rey naert en de nummer twee van de ranglijst 's Lands Welvaren 2 ein digde in een zege voor de thuis ploeg 6-2. De ploegen waren meer aan elkaar gewaagd dan de uitslag doet ver moeden. Alleen bij Carel van Mee- len was het verschil redelijk. In alle andere partijen draaide het om een miniem verschil. De thuisspeler trok steeds aan het langste eind. Behalve bij Bertie van Remortel. Hij leidde halverwege de partij op het oog comfortabel te gen Nico Peeters met 22-16, maar elf beurten later ging de winst toch naar zijn Bevelandse tegenstander: 23-25. foto Peter Nicolai gemakkelijk geweest", bekent hij. „Gingen ze te hard, dan liet ik ze gaan. Maar kwamen we in een groepje aan, dan werd er wel ge sprint." Op zijn zeventigste vond hij het welletjes, vertelt hij. „Sindsdien sport ik elke maandag in sporthal Vliegende Vaart. Er zijn nog jonk- jes bij hoor, van nog geen zeven tig. We lopen een paar rondjes, doen gymnastiekoefeningen en spelen na de koffie dikwijls hock ey. Rudy Steel vraagt altijd welke kleur stick ik pak, omdat ik nogal makkelijk scoor. „Zal ik ze wel voorgeven, zegt hij dan. Schiet jij ze maar binnen." Adrie Koster is ook volgend sei zoen trainer van Club Brugge. Het bestuur van de Belgische topclub heeft dat gisteren bevestigd. De oud-trainer van Ajax is .momenteel bezig aan zijn eerste jaar in Brugge. De Nederlander toonde zich ver heugd. „Ik ben blij dat Club Brugge tevreden is over mijn werk. Ik voel me goed hier in deze stad." In de nationale competitie is Club Brugge de eerste achtervolger van koploper Anderlecht. Kosters ploeg heeft echter wel zeven punten ach terstand. Vanavond speelt Brugge de terugwedstrijd in de Europa Lea gue tegen Valencia. Vorige won de ploeg op eigen veld met 1-0 van de Spaanse ploeg. Kouemaha maakte enigszins gelukkig de enige goal. BRUGGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51