zeeland 123 nooit meer naar buiten kunnen duizenden Geen feest vrijwilligers Terneuzen Schipper vreest dat baggeraars Silence is Sexy, Customs, steiger in handelshaven kapot varen Freaky Age op Vestrock en behendigheidsoefeningen donderdag 25 februari 2010 Tientallen rollatorgebruikers kregen gistermiddag in De Veste alle mogelijke informatie over het gebruik van hun 'rollend materieel'. door Eugène Verstraeten foto's Peter Nicolai TERNEUZEN - Het is alleen uit logis tiek oogpunt al bijna ondoenlijk om een feest te organiseren voor alle vrijwilligers in de gemeente Terneuzen. Dat zeggen burgemeester en wet houders naar aanleiding van een suggestie van raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Volgens Van Boom zou de ge meente met zo'n feest haar waar dering kunnen uitspreken voor het vele werk dat vrijwilligers ver zetten. Hoewel het exacte aantal vrijwilli gers in de gemeente Terneuzen niet valt aan te geven, mag volgens B en W worden aangenomen dat het gaat om tussen de 10.000 en 15.000 mensen. Bij een beperking van het aantal feestgangers is de vraag welke criteria dan gehan teerd moeten worden. „Immers, se lectie van de ene groep vrijwilli gers kan een teleurstelling dan wel demotivatie betekenen voor een andere groep vrijwilligers", be toogt het college. „Bovendien zou het beeld ontstaan dat de gemeen te de ene groep vrijwilligers meer waardeert dan de andere groep vrijwilligers." Al in 2007 heeft de Zeeuwse wel- zijnskoepel Scoop de ondersteu ningsbehoefte van vrijwilligersor ganisaties onderzocht. Daaruit bleek dat waardering van de ge meente in de vorm van een vrijwil- ligersfeest laag op het wensenlijst- je van die organisaties staat. Het gemeentelijk vrijwilligersbe- leid richt zich in principe op orga nisaties en niet op individuele vrij willigers zelf. „De wijze waarop binnen een organisatie wordt om gegaan met de eigen vrijwilligers is een intern beleid van die organi saties, dat primair behoort tot de verantwoordelijkheid van de des betreffende organisatie", stellen B en W. „In dat kader wordt door menige organisatie al een feest ge organiseerd voor de eigen vrijwilli gers." Gelet daarop vindt het colle ge de organisatie van een vrijwilli- gersfeest door de gemeente 'niet gewenst'. door Rcné Hoonhorst BRESKENS - Schipper Rolf Hoving vreest dat de Festijn, zijn plezier- schip voor vaar-en vistochten op de Westerschelde, binnenkort niet meer kan aanmeren in de handels haven van Breskens. De steiger lijdt veel schade door 'ge- en misbruik' van een hele vloot slepers, vletten en multicats die betrokken zijn bij baggerwerk- zaamheden in de Westerschelde. Hoving heeft er begrip voor dat de steiger door meer schepen wordt gebruikt. Maar de baggerschepen hebben te veel vermogen en zijn te zwaar voor continu gebruik van de steiger, stelt hij. De Festijn is af hankelijk van de steiger voor het aan boord laten komen van klan ten als kinderen, ouderen en moei lijk ter been zijnde mensen. De re derij betaalt leges en houdt zich aan door de gemeente uitgevaar digde regels, terwijl de baggeraars - 'ook commerciële bedrijfssche- pen' - gratis gebruik maken van de afmeerfaciliteiten in de Breskense haven. Het geeft dan ook geen pas dat de gemeente de boel de boel laat en niet reageert op klachten, betoogt Hoving. Een woordvoer ster van de gemeente liet gister middag weten dat de klachten van de rederij worden onderzocht. „Daarna krijgt meneer Hoving ant woord op zijn vragen." De Festijn kwam een paar jaar te rug ook al in aanvaring met de ge meente, omdat de pontons van de steiger kapot waren. Net voor het hoogseizoen is de steiger nog opge knapt. Hoving hoopt dergelijke problemen deze keer te voorko men. Luciën van de Broecke (Hel der Zeeuws) stelt vanavond tij dens de raadsvergadering vragen. „Die steiger is alleen geschikt als op- en afstapplaats voor plezier vaartuigen. De gemeente moet de aanlegplaats overdoen aan de Fes tijn, dan zorgt de rederij zelf wel voor goed onderhoud." hulst - De Stichting Vestrock heeft nieuwe namen vrijgegeven voor het muziekfestival dat zater dag 5 juni voor de eerste keer wordt gehouden op het eiland in de Hulster buitenvest. Vastgelegd zijn Customs, Freaky Age en Silence is Sexy. De Neder landse rockband Moke was eerder al geboekt. De viermansformatie Freaky Age is een Belgische In- die-Rockband. Hun singles Time Is Over en Where Do We Go Now stonden lang hooggenoteerd in de Belgische charts. Silence is Sexy is ook met zijn vieren. De Nederland se band vindt zijn roots in de new wave pop en haalt inspiratie uit nummers van onder meer The Cu re. In 2005 sleepte SiS de Grote Prijs van Nederland in de wacht. De groep bracht twee albums uit: Everything You Should Know en This Ain't Hollywood. Customs is een in 2008 opgerichte Indie-Rockband van Belgische hui ze. De eerste single Rex van de vier mannen stond vorig jaar vijf weken in de Vlaamse Ultratip 30. Vestrock houdt op Koninginnen acht in Hulst een rock/dance rally voor Belgische en Nederlandse bands en dj's waarbij de winnaar een plaats verdient op het festival. De kaartverkoop voor Vestrock start eind maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45