Hoop gedoe rond een 21 zeeland Eis dertig maanden celstraf voor verkrachting en vrijheidsberoving Kiezen donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! 3 In alle stilte werkt Delta aan een oplossing voor waterbedrijf Evides. Ruzie met aandeelhouders en Den Haag kan het bedrijf niet gebruiken. donderdag 25 februari 2010 DELTA door Willem van Dam Ha fijn, nog zes nachtjes slapen en dan mogen we weer: stemmen. Al leen, ik heb nog altijd geen flauw idee welke partij ik dit keer met mijn stem zal verblij den. De PvdA? Mijn zwager en schoonzus staan beiden op de Pv- dA-kandidatenlijst, derhalve is de keuze snel gemaakt zou je den ken. Vergeet het! Want het onzali ge plan om pal tegen mijn achter tuin een nieuwe woonwijk te plakken, is afkomstig uit de Pv- dA-koker. Dus beste zwager, lieve schoonzus: jullie kunnen naar mijn stem fluiten. D66? Een be zoekje aan de stemwijzer van de ze courant leerde mij dat de opvat tingen van die partij het dichtst te gen de mijne aanleunen. Echter, toen ik laatst las over onbesuisde opmerkingen die de plaatselijke D66-lijsttrekker aan het adres van de SGP maakte (iets over halve hersencellen), heb ik ook D66 van mijn lijstje geschrapt. Groen- Links? Ik ben een fan van Femke, maar haar naam kom ik op de kan didatenlijsten niet tegen. De SGP of Christenunie? Lijkt me even- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 min een optie; ik mag des zon dags graag een boodschapje doen en dat vinden de mannenbroe ders niet goed. Het CDA? Da's vlees noch vis, en omdat ik zelf een enorm liefhebber ben van een mooie biefstuk of een fraaie moot zalm, ligt de conclusie voor de hand: géén CDA. De WD? Ik verkeerde vroeger in kringen waarin het absoluut not done was om op de WD te stemmen en dat gevoel ben ik nog steeds niet hele maal kwijtgeraakt. De SP dan maar? Denk het niet. Het lokale SP-opperhoofd draagt een oorbel letje - mannen met oorbelletjes doen mij altijd denken aan Ge orge (Una Paloma Blanca) Baker, en ik houd niet van George Baker! Ach, woonde ik maar in Deventer, dan wist ik het wel. Daar hebben ze de Sprookjespartij en die wil - zoals de lijsttrekker het uitdrukte - vooral rock- 'n-roll-politiek be drijven. En van rock- 'n- roll houd ik toevallig weer wel. PS: Beste zwager, lieve schoonzus, za terdag is mevrouw Van Dam jarig. Jul lie komen toch ook? Of zijn jullie nu boos? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC. Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om ■net persoonsgegevens. In her colofon treft u nadere informatie Energiebedrijf Delta stelt de provincie en gemeenten voor waterbedrijf Evides per juli af te splitsen. On der voorwaarden, dat wel. door Jeffrey Kutterink Delta voelt de hete adem van aandeelhouders en politiek Den Haag in de nek. Daar klinkt het: 'als Zeeland zelf Delta en waterbe drijf Evides niet uit elkaar knipt, doet Den Haag het'. Het gedoe over Evides zorgt voor verstoorde verhoudingen en ondui delijkheid over de koers van het energiebedrijf Daardoor houden financiers en banken Delta extra scherp in de gaten. Delta wil daar om van de discussie rond Evides af en heeft aandeelhouders een nieuw voorstel gedaan. Delta voldoet aan de wet en mag voor de helft eigenaar zijn van Evi des. De wet schrijft slechts voor dat drinkwaterbedrijven - direct of indirect - in handen moeten zijn van overheden. Geen vuiltje aan de lucht dus? Toch wel. Want zo dra een gemeente of de provincie aandelen Delta verkoopt aan een commercieel bedrijf, voldoet Evi des niet meer aan de wet. Zowel Den Haag als de provincie verwacht dat op de lange termijn Delta niet volledig in handen van overheden blijft. Voordat proble men ontstaan, wil de politiek de zaak goed regelen. Maar Delta wil niet zomaar af stand doen van Evides. Het ener giebedrijf maakt er fors winst mee en door Evides is Delta als geheel veel meer geld waard. Daardoor kan tegen lage rente geld worden geleend om te investeren. Die argumenten kloppen, stelde onderzoeksbureau Sequoia eind vorig jaar vast. Die deed in op dracht van de provincie onderzoek en concludeerde dat het nu finan cieel onverantwoord is om Evides af te splitsen. Dat zou Delta als be drijf onderuit halen. Maar, zei Se quoia ook, zodra het kan, is het uit publiek belang wel wenselijk. Overigens wilde Delta aan één wens tegemoetkomen: voortaan wordt de winstuitkering van Evi des direct overgemaakt aan de aan deelhouders. Nu maakt Evides het dividend over aan Delta en die sluist het geld door. Direct overma ken scheelt een paar miljoen, in het voordeel van de aandeelhou ders. De provincie zei direct vanaf eind 2010 elk jaar te bekijken of Evides kan worden afgesplitst. Het gevaar is dat bij het minste of ge ringste ruzie ontstaat over wan neer Evides en Delta uit elkaar kunnen worden gehaald. Dat kan VLISSINGEN - Maar kort hield een 29-jarige drugsverslaafde het zon der harddrugs uit bij de stichting Door in Vlissingen, waar hij van de rechter moest intrekken. Die liet hem vrij uit voorarrest, maar dan moest de man in Vlissingen blijven voor gestructureerde bege leiding bij het zoeken van een wo ning, werk en perspectief op een toekomst zonder criminaliteit. Na een maand nam hij de benen. De politie pakte hem vorig jaar september opnieuw op en stopte hem weer in de gevangenis. De aanklager eiste gisteren dertig maanden gevangenisstraf tegen de junk voor vrijheidsberoving en ver krachting van een 'collega-verslaaf de' uit de Rotterdamse drugsscene maart vorig jaar én voor de doods bedreiging en mishandeling van zijn inmiddels ex uit Rhenen eer der dat jaar. „Ik sla geen vrouwen en hou niet van verkrachters. Dit gaat echt niet over mij", zei de verdachte te gen de rechter. Maar een 29-jarige vrouw had de politie verteld in maart drie dagen met de man in Rotterdam te hebben rondgezwor ven. In twee junkenpanden zou hij haar aan dealers hebben aange boden in ruil voor coke. Ook zou hij van haar drugsafhankelijkheid misbruik hebben gemaakt door zelf meermaals gemeenschap met haar te hebben. Toen ze echt niet meer wilde, 'jongleerde' hij met een mes en dwong haar tot seks. Daarbij zou ze ook anaal zijn verkracht De ver dachte verontwaardigd: „Ik ben een moslim en dat is niet haram. We hadden gewoon seks en zij wou het." De mishandelingen van de moe der van zijn kind en de doodsbe dreigingen begin vorig jaar, die voor zijn verval plaatsvonden in hun woonplaats Rhenen, waren 'noodweer'. „Zij viel mij even hard aan", aldus de verdachte. Uitspraak over dertien dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2