■v Delta wil af van Evides Oad Google voor pestvideo veroordeeld PZC Bijlage Uit OQP! TUSSENHOLDING Energiebedrijf doet aandeelhouders voorstel om waterbedrijf af te stoten Sablikova slaat dubbelslag Na de vloed verder Word ook abonnee! REIZEN Boek nu! LAATSTE KANS om uw Oad-Reischeque in te leveren! Stampende stilte als ode aan de liefde DONDERDAG 25 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 47 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 V lid' i'% ra 5. re i' o 1 Duitsland 7 10 7 24 2 Ver. Staten 7 9 10 26 3 Noorwegen 6 6 6 18 4 Canada 6 4 2 12 5 Zwitserland 6 0 2 8 6 Zuid-Korea 5 4 1 10 7 Oostenrijk 4 3 3 10 8 Zweden 4 2 2 8 9 Rusland 3 4 6 13 10 Nederland 3 1 2 6 m WALCHEREN door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta wil zo snel mogelijk van waterbe drijf Evides af Delta stelt de pro vincie en gemeenten voor om Evi des per juli af te splitsen. Dat blijkt uit vertrouwelijke stuk ken die in het bezit zijn van deze krant. Zowel politiek Den Haag als de grootste aandeelhouder van Delta - de provincie Zeeland - wil dat Delta en Evides uit elkaar wor den gehaald. Het is wettelijk toege staan dat Delta een waterbedrijf bezit. Maar het wordt een pro bleem als een van de aandeelhou ders zou besluiten de aandelen te verkopen. Want de wet schrijft voor dat drinkwaterbedrijven in publieke handen moeten zijn. Zo kan de overheid controle houden op tarieven en leveringszekerheid. Uit onderzoek bleek vorig jaar dat het financieel niet verantwoord is om Delta en Evides te splitsen. De waarde van Delta als bedrijf neemt dan zodanig af, dat banken moeilijker leningen verstrekken en hogere rentes vragen. Delta stelt de aandeelhouders voor om Evi des onder te brengen in een tus- senholding. Delta geeft Evides 180 miljoen mee. Gemeenten en pro vincie moeten voor eenzelfde be drag garant staan. Delta wil twee vliegen in één klap slaan: tege moetkomen aan de wens om Evi des af te stoten en rust creëren on der financiers en aandeelhouders. pagina 2 en 3: hoop gedoe rond een beetje water VANCOUVER - Martina Sablikova heeft haar tweede gouden medail le op de Olympische Spelen vero verd. De Tsjechische schaatsster was gisteravond in de Richmond Olympic Oval met 6.50,91 de beste op de 5 kilometer. Eerder verover de ze goud op de 3 kilometer. De Duitse Stephanie Beckert ein digde in 6.51,39 als tweede. Het brons ging naar de Canadese titel verdedigster Clara Hughes. De Ne derlandse schaatssters Jorien Voor huis (tiende) en El ma de Vries (elf de) deden niet mee voor de me dailles. FUNCHAL - Portugese mariniers en brandweerlie- zijn volgens de plaatselijke overheid nog dertien door overstromingen en aardverschuivingen. Het den zoeken naar slachtoffers in een beek bij Cha- mensen vermist. Het Portugese eiland werd zater- noodweer heeft aan zeker 42 mensen het leven mourra in Funchal, de hoofdstad van Madeira. Er dag na uitzonderlijk zware regenval geteisterd gekost. foto Helder Santos/AP MILAAN - Een rechtbank in Milaan heeft drie directeuren van het in ternetbedrijf Google gisteren schul dig bevonden aan het schenden van de privacy, omdat zij niet vlug genoeg een video van internet had den verwijderd. Daarop was te zien was hoe vier scholieren een gehandicapte jongen treiteren. De drie directeuren werden veroor deeld tot zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf Google kondigde hoger beroep aan tegen de 'verbazingwekkende' vonnis sen, die volgens het bedrijf de vrij heid van meningsuiting aantasten. Hoewel geen van de drie directeu ren betrokken was bij de vervaardi ging van de video of het plaatsen daarvan op internet, zijn zij vol gens de aanklagers verantwoorde lijk, omdat het filmpje al vlug veel werd bekeken en daarom opge merkt had moeten worden. De daders maakten de video in mei 2006 en plaatsten de beelden in september op Google Video. Twee maanden later verwijderde het bedrijf de video. De aanklacht tegen Google werd ingediend door Vivi Down, een be langengroep in Italië voor mensen met het syndroom van Down. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 35; Televisie: 38, 39. Bijlage: UitGids. pagina 3: commentaar irwfflTiriTiTm 'niviiniiwiMi 111 lignum Caljouw Rademaker Internet moet een vrijplaats blijven reacties: 435 Boycot speelt Wilders in de kaart eens 182% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 www.oad.nl/staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1