'College in Reimerswaal is al rond' Zeeland 7,99 Shop voor voetbalfans in Goes intratuin Opbeurend BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 22 en 23 VERKIEZINGEN Raadslid Weststrate beticht huidige wethouders ervan afspraken te hebben gemaakt Dode bij ongeluk Wissekerkseweg almanak Prijsplukkér* door Luc Oggel kruiningen - Het nieuwe college in Reimerswaal is al gevormd. Dat is althans de stellige overtuiging van lijsttrekker Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal (LR). Ook de Christenunie sluit dat niet uit. Volgens Weststrate heeft het huidi ge SGP-CDA-PvdA-college al afge sproken met elkaar door te gaan. „Ik heb gehoord dat Kees Knuit (PvdA) van zijn collega's Sinke (SGP) en De Kuuder (CDA) zeker heid heeft gekregen dat hij weer in het college komt, ongeacht een eventueel fors verlies voor de Pv dA. Dat was voor Knuit voorwaar de om voor vier bij te tekenen, want hij wil niet in de raad." Voor Knuit is de lezing van West strate nieuw. „Hij zuigt wel meer uit z'n duim. Er zijn geen afspra ken gemaakt over een nieuwe coa litie, al hopen we wel dat we door kunnen." Volgens hem is bekend GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 dat hij niet meer in de raad wil gaan zitten. SGP-lijsttrekker Jaap Sinke noemt de veronderstelling van Weststrate een 'prachtige theorie'. „Hij weet kennelijk meer dan wij." Ook Sin ke zegt dat er geen afspraken zijn gemaakt. „Het is geen geheim dat we nu een heel fijn team hebben en goed door één deur kunnen, maar de kiezer beslist. We wach ten dus eerst de verkiezingen af, daarna zien we wel verder." Dat de SQP niet met Leefbaar in een coali tie wil, wat Sinke volgens Weststra te zou hebben gezegd, weerspreekt hij. „Wij sluiten niemand uit. Dat misschien anderen zichzelf uitslui ten, is een ander verhaal." Hoewel de CU minder wantrou wend is dan LR, kan na een optel som niet anders worden geconclu deerd dan dat de huidige coalitie met elkaar verder wil, zegt lijsttre- ker Sjaco van Damme. Sylvia Schouwenaars (WD) gaat 'ervan uit' dat de PvdA zoveel ver liest dat er wel verandering moge lijk is. „Maar aan de andere kant, het lukt ons ook niet om er drie ze tels bij te krijgen en de CU ook niet. En als LR en SGP niet samen gaan, dan blijft er inderdaad wei nig anders over dan de huidige club." En een combinatie van Pv- dA-WD-CU-LR? Schouwenaars: „Ik droom er wel eens van." Woensdag 24 februari 2010 'Dé leefbaarheid, daar zorgen de mensen toch zelf voor' Deltares legt nieuw landschap aan op bodem Oosterschelde Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Verkoopster Daniëlle Polderman showt een aantal artikelen in de Voetbal Experience Shop. 'S HEER HENDRIKSKINDEREN - Het treinverkeer tussen Goes en Mid delburg heeft gisteren een aantal uren stilgelegen na een aanrijding tussen een trein en een persoon. Het ongeval, waarbij de persoon om het leven kwam, vond plaats om 11.18 uur aan de Wissekerkse weg bij 's Heer Hendrikskinderen. De politie zoekt twee getuigen van het ongeluk die in een blauwe au to reden. Ze kunnen contact opne men met het politiebureau Goes of bellen naar 0900-8844. Nu alle sneeuw is gesmolten, toont zich de harde realiteit in de achter tuin van die Goese groenliefhebster: haar gazonnetje, haar zo hartstochte lijk bevochten grasmatje, het is zo goed als verdwenen. Al het nijver maaien, verticuteren, beluchten, ontmossen, opstrooien, in zaaien en mesten van het voorgaand groeiseizoen ten spijt. Wat rest na de meedogenloze winter zijn enkele zieli ge sprietjes op een akelig kaal akker tje waar het zonnetje nog maar net de randjes van bereikt. Maar, dacht ze, de sprietjes zijn nog groen en kun nen uitgroeien tot polletjes. Gras groeit immers zodra de temperatuur boven de vijf graden Celsius raakt. Ze toog hoopvol aan het werk met nog meer compost, mest en zaad. Een vriend die langskwam, bekeek het eens en voelde dringend de be hoefte de zwoegster op te beuren. „Het ligt er weer netjes bij", knikte hij opgewekt. „Geen onkruidje te zien." Tip? redactie@pzc.nl foto Willem Mieras goes - Shirts, sjaals, mascottes, be kers, ballen en nog veel meer. Het is allemaal te koop in de onlangs geopende Voetbal Experience Shop aan de Kreukelmarkt in Goes. De winkel is een verleng stuk van de Voetbal Experience (VEX) in Middelburg. „We willen ook in Goes zichtbaar zijn", legt manager Jorg Gerritsen van de VEX uit. „Nu moet je eigenlijk tot aan Middelburg rijden om iets van de Experience te zien. Daarnaast merken we dat de Hollandgekte al een beetje gaat toeslaan." Naast allerhande voetbalspul zijn er in Goes ook kaarten voor de VEX in Middelburg te koop, even als voor de andere aangesloten at tracties Mini Mundi, Arsenaal, Lan ge Ian en Bambini. Hoewel de echte drukte pas rond de zomer, als het WK in Zuid- Afrika begint, wordt verwacht, is er al behoorlijk wat belangstelling voor de shop. „Mensen vinden het leuk, het is goed voor Goes", zeg gen ze", aldus verkoopster Daniëlle Polderman. Het assortiment kan naar believen worden aangepast. Gerritsen: „Als er van de zomer weer veel Duit sers in Goes zijn, zorgen we dat we ook shirts van Duitse clubs hebben hangen." Phalenopsis orchidee 2 takken in diverse kleuren van 12,95 NU PER STUK Intratuin Koudekerke www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69