binnenland 15 Handhaving minister voor gezin bepleit met de trein VlERLANDEN CRUISE 'RIVM verzwijgt waarheid over vaccinatie baby' Jongen (15) van moord verdacht Gelovige homo's doen aangifte tegen pastoor OMBUDSMAN 'Jeugdzorg gefragmenteerd' 7-daagse cruise door Nederland, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland boek nu of bel voor de brochure 078-6845337 friendship woensdag 24 februari 2010 Koepelgevangenis De vrouwengevangenis is een zijvleugel van de 'echte' Koepelgevangenis De plek waar de vrouw van onder de stoep omhoog kwam, voor de vrouwen gevangenis aan de Kloosterlaan harderwijk - De moeder van één van de drie baby's die eind vorig jaar vlak na een vaccinatie over leden, Andrea de Vroom uit Har derwijk, overweegt het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM) voor de rechter te sle pen. De moeder verwijt het RI VM belangrijke informatie over de dood van haar kind achter te hou den. Het RIVM maakte gisteren de con clusie bekend van een onderzoek naar de dood van de drie zuigelin gen. Volgens het instituut is er geen relatie gevonden tussen de dood van de kinderen en de pneu- mokokkenvaccinatie die ze kort daarvoor hadden gekregen. De moeder vertelt op de internet site www.gezondnu.nl dat het RIVM tegen haar heeft gezegd dat haar zes maanden oude baby is overleden aan wiegendood. Ze heeft haar uitspraken tegenover persbureau ANP bevestigd. Andrea de Vroom zegt over een rapport te beschikken van het Am sterdamse AMC waarin artsen tot een heel andere conclusie komen. Zij stellen dat het kind anderhalf uur na de vaccinatie een hartstil stand kreeg. De baby werd daarna gereanimeerd, maar liep ernstige hersenschade op door zuurstofte kort. lelystad - De 15-jarige jongen die ervan wordt verdacht de 14-jarige Urker Dirk Post te hebben omge bracht wordt verdacht van moord. Hij zou Post in november met voorbedachten rade hebben ge dood. De rechtszaak tegen de 15-jarige en twee minderjarige medever dachten wordt waarschijnlijk op 1 juni door de rechtbank behandeld. Justitie verdenkt de 12-jarige en 14-jarige verdachten van mede plichtigheid aan moord. Het Openbaar Ministerie vraagt zich af of zij de moord op Post hadden kunnen voorkomen. cuijk - TXvee katholieke homo's uit Cuijk en Gemert doen aangifte re gen pastoor Luc Buyens uit Reusel. De mannen voelen zich gediscrimi neerd omdat Buyens hen zondag weigerde een hostie uit te reiken. Zij bezochten de mis uit protest te gen een eerdere weigering van Buyens om een carnavalsprins ter communie te laten gaan. „Belachelijk dat die pastoor ho mo's uitsluit van de communie. Het gaat in de kerk toch niet om ie mands seksuele geaardheid, het moet om ménsen gaan", zegt Robèrt Cooijmans uit Cuijk. Het gaat Cooijmans niet om ver volging van de pastoor. „Maar het moet wel een duidelijk signaal zijn voor de katholieke kerk. Wij wil len als normale gelovigen opgeno men worden in de kerkgemeen schap." Henk Krol van de Gay krant vindt het een goede zaak dat de twee aangifte doen. den haag - De formateur van het volgende kabinet moet ervoor zor gen dat de taak van de huidige mi nister van Jeugd en Gezin behou den blijft. Met versterkte bevoegd heden. Dat zegt de Nationale Om budsman Alex Brenninkmeijer. „Gegeven het feit dat de jeugdzorg zo geweldig gefragmenteerd is en ook daadwerkelijk niet goed func tioneert, moet er een kracht zijn die de partijen bij elkaar brengt. Coördinatie van de 'jeugdzorgma chinerie is wezenlijk'. En de pro grammaminister van Jeugd en Ge zin was in elk geval op weg om dat beetje bij beetje voor elkaar te krij gen." Volgens Brenninkmeijer, die giste ren een rapport presenteerde over problemen in de begeleiding van netwerkpleegouders, heeft minis ter André Rouvoet de afgelopen ja ren 'voor het eerst een gemeen schappelijk speelveld' gecreëerd. „Dat is een belangrijke en noodza kelijke ontwikkeling." Het probleem is volgens Brennink meijer wel dat Rouvoet niet de be nodigde bevoegdheid had om echt in te grijpen. „De minister van Jeugd en Gezin gaat soms over dingen waar hij niet over gaat. De provincies clai men dat ze hun eigen taken en be voegdheden hebben en de minis ter mag zich daar niet mee be moeien. Het enige dat Rouvoet kon doen, was de provincies en jeugdzorg nóg meer geld geven om zo iets te zeggen te krijgen. Zo werkt het mechanisme, en dat zou niet zo moeten werken." Een toekomstig minister.moet een systeemwijziging kunnen afdwin gen. „Die vraag ligt op het bord van de formateur van een toekomstig ka binet. Er moet een plan gemaakt worden voor de toekomst van de jeugdzorg, en dat moet worden uit gevoerd." Dat vergt centrale aandacht, die de ministeries overstijgt, zegt Bren ninkmeijer. Welkom aan boord van de Statendam voor een afwisselende Vierlandencruise naar Zwitserland. Tijdens deze zevendaagse reis naar Basel maakt u kennis met de Romantische Rijn en haar pittoreske stadjes. Maar u ontdekt ook interessante steden als Heidelberg en Straatsburg. Vanuit Basel kunt u deelnemen aan een prachtige dagexcursie Zwitserse bergen en meren. Het hoogtepunt in uw Vierlandenreis. Aan boord geniet u van de prima verzorging, comfortabele cabines en uitstekende service. Inclusief bustransfer Basel - Nederland op de terugreis. infographic Richard Cesell foto- BN/DeStem foto Stephanie Versteeg/GPD menwerkt, is het onwerkelijk als dat opeens ophoudt." Minister Jacqueline Cramer van Milieu hield gisteren op haar laat ste dag een afscheidsborrel met haar voormalige staf Het besef dat het afgelopen is, vergt vaak even tijd. Het verhaal dat de ronde doet over WD-politica Annemarie Jor- ritsma is tekenend. Zoals ze ge wend was, wilde ze haar tas aan haar chauffeur geven. Die viel met een plof op de grond. Even verge ten dat ze minister-af was. Timmermans vindt het zuur dat hij geen afscheid heeft kunnen ne men van de Europese collega's waar hij altijd veel mee te maken heeft gehad. „Maar het werd niet op prijs gesteld dat ik nog naar de Europese Raad zou gaan." De meeste PvdA-bewindslieden weten nog niet wat ze de komen de tijd gaan doen. Timmermans: „Ik word misselijk bij de gedachte dat ik lang wachtgeld krijg." Ande ren, zoals Sharon Dijksma, storten zich vol op de campagne. Dijksma is tot nu toe de enige PvdA'er uit het kabinet die heeft gezegd dat een plaats op de lijst voor de ver kiezingen 'voor de hand ligt'. 0ranjesingej Chassé Theater TErimniiui '""iiimimuu [ÏHlllllll 11 "=i' CJUU," VOORDEEL NORMAAL 898,- P.P. NU VANAF 598,- P.P. cruises - www.friendshipcruises.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5