301 sport Barcelona zoekt naar Goede generale PZC Voorselectie EK eerste doel Zeeuwse turners Tweede ritzege op rij voor Oscar Freire FC Barcelona heeft de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League tegen VfB Stutt gart gelijkgespeeld. De wedstrijd eindigde in 1-1. Bioscoopsuccessen Van Toen www.pzc.nl/webwinkel woensdag 24 februari 2010 door Roeland van Vliet middelburg - De Zeeuwse turners Anthony van Assche, Carlo van Minde en Jeffrey Telussa kunnen zondag de eerste stap zetten rich ting het Europees kampioenschap dat in april in Birmingham is. De drie moeten op de goed bezette kwalificatiewedstrijd in Sittard zor gen dat ze in de voorselectie ko men. Alleen dan maken ze kans op definitieve selectie. Het EK is een landenwedstrijd, met daaraan gekoppeld individue le finales. Elk team bestaat uit maximaal vijf turners en daarvan mogen er op elk toestel drie wor den ingezet. De turnbond KNGU heeft als doel gesteld een plaats bij de beste zestien. Twee jaar gele den, bij het laatste EK voor landen teams in Lausanne, werd Oranje veertiende. Toen deden Yuri van Gelder (nu geschorst) en Herre Zonderland (gestopt) echter nog mee. Voor de open kwalificatiewed strijd in Sittard hebben zestien se nioren zich ingeschreven. Maxi maal tien van hen stromen door naar een voorselectie. Dat zullen de beste meerkampers zijn en de turners die daarna op de aparte toestellen het vaakst in de top drie eindigen. Voor noodsituaties - ziek te, val van een toestel - zijn er ook nog enkele aanwijsplekken. De verwachting is dat Van Assche uit Sas van Gent (O&O/TAG Zwijndrecht), Van Minde uit Goes (Voorwaarts Veldhoven) en Telus- Benahavis - Raborenner Oscar Freire heeft gisteren in de Ruta del Sol zijn tweede ritzege op rij ge pakt. De Spanjaard troefde in de eindsprint van de derde etappe de Sloveen Grega Bole en de Brit Si mon Gerrans af. Freires landge noot Sergio Pardilla behield de lei derstrui. Het peloton ging in Marbella van start zonder Laurens ten Dam (Ra bobank), lelie Vanendert en Da- miano Cunego. Het drietal was CHAMPIONS LEAGUE Jeffrey Telussa sa uit Middelburg (Turnschool Heerenveen) wel in de voorselec tie komen. Vervolgens nemen le den van die groep deel aan het Londen Open, de World Cup in Doha en een interland in Hellen- doorn. Op uiterlijk 31 maart maakt topsportmanager Hans Gootjes de EK-ploeg bekend. Van Assche (20) en Van Minde (22) zijn gepokt en gemazeld op EK's. Telussa (19) hoopt zijn de buut te maken. De drie Zeeuwen azen ook op deelname aan het we reldkampioenschap, dat later dit jaar in Rotterdam is. De vrouwen hebben hun EK-kwa- lificatiewedstrijd een week later in Amsterdam. De uit Sint-Annaland afkomstige Melissa Scherpenisse maakt kans geselecteerd te worden voor het jeugd-EK. De veertienjari ge turnster van Bosan TON Alme lo werd afgelopen weekeinde nog goed vierde op het Sidijktoernooi in Heerenveen. maandag betrokken bij een flinke valpartij. Ten Dam heeft gisteren het ziekenhuis in het Spaanse Cordoba verlaten. Volgens Rabo bank gaat het redelijk met de 29-ja- rige wielrenner. Hij keert vandaag terug naar Nederland waar hij na der wordt onderzocht, lohnny Hoogerland uit Yerseke fi nishte in het peloton op de 22e plaats. In het klassement klom hij een plaats; hij staat nu dertiende op 41 seconden van Pardilla. door Barry van der Hooft den HAAG - Van één helft stroef voetbal wordt Pep Guardiola al lang niet meer zenuwachtig. De trainer van Barcelona weet dat zijn selectie zoveel kwaliteit herbergt, dat een wedstrijd van het ene op het andere moment kan kantelen. In Stuttgart was de Catalaanse top- ploeg gisteravond één helft onher kenbaar, om daarna orde op zaken te stellen. Dankzij het 1-1-gelijk- spel zette Bar<;a een flinke stap richting de kwartfinales van de Champions League. Dat Barcelona in de eerste helft geen beste indruk achterliet, kwam niet eens als een verrassing. Het voetbal is dit seizoen nog niet zo flitsend als in het succesjaar 2009. Anderhalve week geleden leed Barga op bezoek bij Atletico Madrid de eerste competitieneder laag van dit seizoen, maar dit weekend rekende de ploeg vervol gens weer ruim af met Racing Santander (4-0). Het voetbal was echter niet goed, verre van dat zelfs, waardoor Johan Cruijff zich geroepen voelde kritiek te leveren. Vanuit zijn ivoren toren noemde de oud-coach het duel, ondanks de ruime overwinning, de slecht ste wedstrijd van Barcelona onder het bewind van Guardiola. Die rea geerde op zijn beurt zoals ver wacht: als een gentleman die res pect heeft voor zijn leermeester, ja, hij moest Cruijff grotendeels ge lijk geven, want om opnieuw kam pioen te worden van Spanje moet Barcelona beter gaan spelen. - Gisteravond keek Guardiola voor rust vanaf de zijlijn opnieuw be denkelijk naar de verrichtingen van zijn ploeg. Stuttgart zakte in de beginfase massaal in en liet het initiatief aan de Catalanen. De ruimtes waren klein, waardoor het geliefde, snelle positiespel van Bar celona niet zichtbaar werd. Zlatan Ibrahimovic was in die eerste helft onzichtbaar, Lionel Messi kon slechts sporadisch aan zijn bewa kers ontsnappen en ook Andres 5 dvd-box We gaan terug in de tijd en laten u genieten van de allergrootste, nostalgische speelfilms van eigen bo dem. Deze vijf meesterwerken zorgden destijds voor overvolle bioscopen en hebben een stempel gedrukt op de Nederlandse cinema. Deze dvd-box bevat: De Jantjes, Ciske de Rat, Op Hoop van Zegen, Merijntje Gijzen en Willem Parel. Totale speelduur ca. 460 minu ten. Meer informatie vindt u in onze webwinkel. Adviesprijs 39,95 Lezersprijs 19,95* exclusief 4,95 verzendkosten categorie DVD's en games Cacau kopt Stuttgart op voorsprong. Barcelona-verdediger Carlos Puyol (r) Iniesta maakte aan de linkerkant niet het verschil. Dat Barcelona pas na veertig minu ten de eerste serieuze kans wist te creëren, was veelzeggend. Messi sneed vanaf rechts naar binnen en zag zijn inzet via de paal in de han den van keeper Jens Lehmann be landen. Het stond op dat moment al 1-0 voor Stuttgart, dankzij een prachtige treffer van Cacau. De tot Duitser genaturaliseerde Brazili aan kopte een strakke voorzet van rechts tegendraads binnen. Het was zijn vijfde treffer in vier dagen tijd. Zaterdag, bij zijn rentree na een blessure, maakte hij er vier in het thuisduel met FC Köln (5-1). door Aector Dooms terneuzen - Een recordaantal doel punten (91) was op de negentien de speeldag te bewonderen in de eerste klasse van het Zeeuws- Vlaamse zaalvoetbal. Amstelhoek- je /Bakker behaalde met een 15-4-overwinning tegen Vliegende Vaart de hoogste score. De titelkan didaten Internetplan/Tempo- Team (12-3 tegen VinfoTech.) en Tencezaman (11-2 tegen Wentzler Pauwels) kenden een goede gene rale in de aanloop naar de topper van volgende week. Benny Sport verraste met een 10-5-zege op subtoppet Max Korting Pro Sport. Hetzelfde gold voor het onderaan- staande Reham Vastgoed, dat De Tukker met 7-4 wist te kloppen. Vinfo.Tech.-Internetplan/ Tem po-Team 3-12 (2-5): Vinfo.Tech. hield voor rust de schade beperkt, maar werd daarna overlopen door de koploper. Doelpuntenmakers. Vinfo. Tech.: Stef Dijkhuizen, Timucin Yilmaz, Mentor Za- quiri allen 1. Internetplan/Tempo- Team: Mevlud Eryürük, Timo de Bruin beiden 4, Ibrahim Eryürük 3, Frank van Kouteren 1. Max Korting/Pro Sport-Benny Sport 5-10 (3'5): Max Korting 4 deed niet onder voor de Belgische ploeg, maar wilde iets te gefor ceerd de achterstand wegwerken. De risico's werden afgestraft door Benny Sport, dat geflatteerd won. Doelpuntenmakers. Max Korting/Pro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52