Zeeland PZC 'Onszelf geen problemen aanpraten* Speciale herdenking slachtoffers V2 Koewacht 7,99 f Prijsplukkér* Wietkwekerij gevonden na woningbrand Axel intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 l -Jll 22 en 23 Burgemeesters over veiligheid Akkers kunnen dupe worden van zout water in Waterdunen 17 Woensdag 24 februari 2010 Deltares legt nieuw landschap aan op bodem Oosterschelde Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BEVOLKINCSKRIMP CDA-lijsttrekker Jaap Bos pleit voor aantrekkelijk vestigingsklimaat voor bedrijven door Eugène Verstraeten terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen moet zichzelf niet allerlei proble men aanpraten over bevolkings- krimp en vergrijzing. Lijsttrekker Jaap Bos van het CDA in Terneu zen betoogde dat in het verkie zingsdebat van PZC en BN/De Stem in het Scheldetheater. Proberen de jeugd in de regio de houden is volgens Bos een 'uto pie': „Als je er in slaagt de econo mie te stimuleren en Zeeuws- Vlaanderen aantrekkelijk te ma ken, komen mensen van elders werken bij de bedrijven die zich hier vestigen. Creëer een omge ving die economisch in orde is en dan komt het vanzelf goed." Voor Michiel Groeneveld (WD) is de jeugd de sleutel voor de leef baarheid in Terneuzen. „Of ze te rugkomen hangt af van de vraag of ze een baan vinden en hier pret tig kunnen wonen." Wat dat be treft waarschuwde Peter Clijsen (GroenLinks) er voor dat er bij stadsvernieuwingsprojecten niet te veel goedkope huisvesting voor jongeren mag verdwijnen. Bij pogingen om de werkgelegen heid uit te breiden zou volgens Groeneveld gedacht moeten wor den aan bedrijven in de logistieke sector. „We zitten hier op een lo gistiek punt waar wat van te ma ken is. Maar dan moet je ook naar het zuiden kijken en jezelf niet zien als een gebied dat aan de rand van Nederland ligt." Ook volgens Fons van Limpt (SP) is het zaak voldoende werk te scheppen voor jongeren. Dat veel jongeren wellicht liever voor een bruisende grote stad kiezen dan voor Zeeuws-Vlaanderen, kon Van Limpt zich wel voorstellen. Daar om moeten we ook naar de jonge ren toe gaan om ze te vragen wat - ze willen, welke voorzieningen en activiteiten te missen." Clijsen be streed dat er te weinig wordt ge daan voor jongeren in de gemeen te Terneuzen. „Er is de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Terneu zen, het jongerencentrum De Pit, Meetpoint in de wijk Triniteit. Ook in de andere kernen zijn er initiatieven. Daar hebben we zeker geen enquête voor nodig." pagina 18: politiek laat jeugd koud ■BSMmfinKanMHBBMBB door Harold de Puysseleijr KOEWACHT - Morgen (donderdag) is het op de dag af 65 jaar geleden dat Koewacht getroffen werd door een oorlogsraket van hét type V2. Het dorp was op 23 februari 1945 al een halfjaar bevrijd van de Duit se bezetting. De raket was dan ook bedoeld voor Antwerpen, maar raakte uit koers en eiste het leven van vier inwoners van Koewacht. Enkele jaren na de inslag varj,de ra ket in de Nieuwstraat werd op die plaats een twee-onder-een-kap wo ning gebouwd. Toenmalig dorps smid Baas maakte samen met Luciën Roelandt van aluminium een gedenkteken dat nog altijd te gen de voorgevel van die woning hangt. De werkgroep Dodenherdenking Koewacht besteedt tijdens de jaar lijkse herdenkingsplechtigheid spe ciale aandacht aan het feit dat de V2 65 jaar geleden neerstortte. Met medewerking van de gemeen te Terneuzen wordt de komende tijd de grafzerk gerestaureerd van het verzamelgraf van de vier dode lijke slachtoffers van de V2. Het grafmonument op de begraaf plaats in Koewacht wordt op 4 mei na afloop van de Dodenher denking opnieuw onthuld. Verder is er van 28 april tot en met 9 mei in gemeenschapscentrum De Vlaschaard een minitentoon stelling met aandacht voor alle acht oorlogsslachtoffers uit Koe wacht. Het gedenkteken voor de vier slachtoffers van de oorlogsraket in Koewacht hangt aan de voorgevel van een woning, gebouwd op de plek van de inslag. foto Peter Nicolai Phalenopsis orchidee 2 takken in diverse kleuren van 12,95 NU PER STUK Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woensdag t/m zaterdag Intratuin Koudekerke www.intratuin.nl terneuzen - Tweede Kamerlid Bo- ris van der Ham (D66) bezoekt vrijdag Zeeuws-Vlaanderen. In Sluis komen onder meer de koop zondagen aan de orde en gaat de delegatie tussen 14.00 en 16.00 uur de straat op. Tussen 17.00 en 19.00 uur is er een openbare bijeen komst in Porgy 8c Bess in Terneu zen. Daar is veiligheid het thema waaraan ook wordt deelgenomen door de Zeeuwse politiechef Letty Demmers en de burgemeesters Sa- la, Lonink en Mulder. axel - In een woning aan de Sin- gelweg in Axel hebben brandweer en politie maandagavond een hen nepkwekerij ontdekt en direct daarna ontmanteld. De kwekerij kwam tevoorschijn na een brand in de woning. De melding van de brand kwam om tien over zes binnen. De korp sen van Axel en Terneuzen rukten uit en hadden de middelbrand snel onder controle. Tijdens de bluswerkzaamheden werd op de bovenverdieping van het pand de kwekerij ontdekt Volgens de politie omvatte de kwe kerij een kleine tweehonderd plan ten. Die werden vernietigd. Ook de aangetroffen apparatuur werd in beslag genomen. In het pand was niemand aanwe zig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45