sport 133 Opa hield Bryan Ruiz in het gareel EUROPA LEAGUE Costaricaan voelde zich vanaf het begin thuis bij FC Twente Jan Poortvliet twee duels op tribune Van Nistelrooij ontbreekt tegen PSV Spaanse clubs willen steun in crisistijd woensdag 24 februari 2010 W door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Hij scheurt het zoveel ste zilveren pakje met voetbalplaat jes open... De verzamelaar baalt. Weer vindt hij tussen spelers van NEC en NAC niet zijn eigen ge zicht. Bryan Ruiz (24) van FC Twente speelt zelf een rol in de commercial van de hype, maar zijn plekje in het album blijft veel te lang leeg. Maar deze week ziet hij na weken boodschappen doen en scheuren eindelijk zijn half lange zwarte haar tevoorschijn ko men. „Ja! Ik Jieb mezelf', laat hij voor het uitduel met Werder Bre men met een brede lach weten. Ruiz op het dak van een vestiging van Albert Heijn, tussen Mario Been, Romero en de 'linkerkant van RKC'. De reclame wordt elke dag wel een keer uitgezonden. Het is zijn eerste seizoen bij FC Twen ZEIST Trainer Jan Poortvliet van FC Eind hoven moet de komende twee duels van zijn ploeg vanaf de tribu ne bekijken. De Zeeuwse oud-prof is akkoord gegaan met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Poortvliet werd afgelopen vrijdag tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Zwolle naar de tribune gestuurd wegens herhaaldelijke aanmerkin gen op de leiding. Hij mist de uitduels met FC Omni- world en Veendam. In die laatste wedstrijd, komende maandag, kan Eindhoven een periodetitel verove ren. HAMBURG Ruud van Nistelrooij doet morgen definitief niet mee met Hamburger SV in de Europa League-wedstrijd tegen PSV. Met het oog op de top per van zondag tegen Bayern Mün- chen wil zijn trainer Bruno Labba- dia geen risico nemen met de dij beenblessure van de Nederlandse spits. Dat meldde de Duitse club gisteren op de website. Van Nistelrooij blijft in Hamburg om aan zijn herstel te werken. Eljero Elia reist wel af naar Eindhoven. MADRID De Spaanse voetbalclubs hebben de regering om steun gevraagd om door de crisistijd te komen. „De toekomst van het Spaanse voetbal kan in gevaar komen als we geen maatregelen nemen", aldus voorzit ter Jose Luis Astiazaran van de Spaanse voetballeague (LFP). De LFP wil dat de belasting op toe gangsbewijzen wordt verlaagd. Van het bedrag voor de kaartjes ver dwijnt nu zestien procent in de schatkist. De clubs willen dat dit wordt teruggebracht naar zeven procent. „Het terugbrengen van de belasting kan de clubs een eind op weg helpen", stelt Astiazaran. te, maar de clubtopscorer is nu al een beroemdheid in zijn nieuwe voetballand. En wie Ruiz dubbel heeft, kan hem achter in het al bum bij het favorietenteam plak ken. „Doe ik ook", zegt hij. „Het was superleuk om mee te doen. Voor mij kwam de uitnodiging van Albert Heijn als een verras sing. Normaal worden toch alleen de belangrijke spelers gevraagd?" Zou het komen doordat je zelf al een belangrijk speler bent gewor den voor FC Twente? Bescheiden is het antwoord van de man die al zestien competitiegoals maakte. „Ik weet zelf ook niet wat er met me aan de hand is. Normaal heb je tijd nodig om te groeien bij een nieuwe club. Dat kost wel een sei zoen. Maar ik voelde me vanaf het begin goed." Bryan Ruiz uit Costa Rica, 24 jaar, gitzwart haar, een blokjesbeugel in zijn mond. Sociaal en altijd vrien- Bryan Ruiz delijk. Na drie seizoenen AA Gent maakte hij vorig jaar zomer de overstap naar FC Twente. Om zich te ontwikkelen, bij te leren en om uiteindelijk de top van Europa te bereiken. Hij droomt er al van sinds hij met blikjes voetbalde op straat in San José. Vier jaar geleden maakte Ruiz de oversteek naar Europa. „Mijn fami lie was dolblij voor me toen de kans om naar België ging voorbij kwam, vooral mijn opa. De man leeft en ademt voetbal. Hij is hier al een keer geweest, met mijn oma. Het was de eerste keer dat ze in een vliegtuig zaten. Vooral mijn oma vond het zo geweldig dat ze nu alleen nog maar wil vliegen!" Er is geen vader Ruiz, althans, die is vertrokken toen Ruiz één jaar was. Hij was een Cubaan zonder verblijfsvergunning. Ooit zou hij terugkeren, maar hij werd verliefd op een ander en keek niet meer om. „Ik heb drie broertjes en er zijn drie verschillende vaders. De vader van de jongste is nog bij mijn moeder. Nee, dit is in Costa Rica geen normale familiesituatie. Maar het is zoals het is en het gaat prima met ons. Mijn opa heeft voor ons gezorgd als een vader. Hij was er altijd en dat was voor ons genoeg. Arme opa, hij is vast wel eens gek geworden van me. Ik heb me tussen mijn tiende en veertien de nogal rebels gedragen. Dan liep ik zomaar weg van de training. Geen zin meer. Opa kwam me thuis ophalen. En sleepte me te rug naar het veld. Ik was nogal ei genwijs in die tijd." Jij? Vriendelij ke, rustige Bryan Ruiz? „Ik kan de rebel in mezelf nu controleren, ik weet heel goed wanneer ik serieus moet zijn en me netjes moet gedra gen. Ik ben een huisman, als ik op stap ga ben ik om twaalf uur thuis. Alcohol drink ik niet. Ik heb wel een verslaving... Eerlijk is eer lijk. Coca Cola. Het beste drankje van de wereld." $3®8SM8$@88B!888 18 HELDER HOREN? De nieuwste Bluetooth hoortoestellen (incl. draadloos communicatiesysteem) van Specsavers zijn er al vanaf €753,50*. Sluit ze direct aan op uw TV, radio, MP3 speler of mobiele telefoon voor een optimale geluidskwaliteit zonder omgevingsgeluiden. LI kunt eenvoudig schakelen tussen de verschillende apparaten en u heeft zelfs geen kabel meer nodig, alles is draadloos. Kom snel langs voor een gratis gehoortest door een van onze professionele audiciens. Ga toch meteen naar Specsavers. UW VESTIGING! Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 642 260 prijs na aftrek van de minimale vergoeding van €496,50 uit de basisverzekering 2010 Specsavers Optical Group. All rights reserved. Audiciens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35