Blunder kost Kramer titel Verkiezingen op 9 juni Medailles PZC 6 6 10 en 11 WINTERSPELEN Foute wissel van Fries levert Bob de Jong medaille op Angst voor rellen in vliegtuig Aanpak van drankverkoop onder de jeugd verder Bewolking en regen Rookverbod geldt voor gehele horeca Nederland ontdooit, de natuur ontwaakt 1 Duitsland 2 Ver. Staten 3 Noorwegen 4 Canada 5 Zuid-Korea 6 Zwitserland 7 Rusland 8 Oostenrijk 9 Zweden 10 Nederland 6 22 10 25 5 14 1 10 1 10 2 7 6 13 3 9 2 7 2 6 41 www.p2c.nl/winterspelen WOENSDAG 24 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 46 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN VANCOUVER - Een enorme blunder heeft Sven Kramer gisteravond zijn tweede olympische medaille gekost. De Nederlandse schaatser maakte op de tien kilometer bij een wissel een fout door in de ver keerde baan verder te schaatsen. Kramer lag op dat moment op koers voor goud. De 23-jarige Fries noteerde ook de beste tijd, maar werd na afloop gediskwalificeerd. Door zijn misser ging het goud naar de Zuid:Koreaan Seung- -Hoon Lee: 12.58,55. Ivan Skobrev uit Rusland pakte in 13.02,07 het zilver, Bob de Jong pakte brons in 13.06,73. Kramer werd naar eigen zeggen op het verkeerde been gezet door coach Gerard Kemkers. De trainer van de TVM-ploeg leek naar de binnenbaan te wijzen toen Kra mer hem halverwege de race op de kruising passeerde. De schaat ser besloot vervolgens op het laat ste moment om - weer - de bin- nenbocht in te duiken. Kramer leek aanvankelijk niet te beseften dat hij in de verkeerde baan zat. De winnaar van het goud op de vijf kilometer kwam na zijn laatste ronde juichend over de finish, maar kreeg toen van Kemkers te horen dat hij een- fout had ge maakt. „Hij stuurt me gewoon de verkeerde baan", brieste Kramer toen hij op een bankje op het mid denterrein van de Richmond Olympic Oval was neergeploft, met een hoofdbeweging naar Kem kers. De coach zat op zijn knieën met de handen tegen het gezicht. Seung-Hoon Lee profiteerde van de Nederlandse blunder. De Zuid-Koreaan reed een nieuw olympisch record en veroverde daarmee zijn tweede medaille in Vancouver. pagina 26 en 27: ongeloof bij Sven Kramer na fouite wissel SCHIPHOL - Supporters van voetbal club ADO Den Haag zijn van plan om vandaag op luchthaven Schip hol of in een vliegtuig een confron tatie aan te gaan met Ajax-suppor- ters. Dat blijkt uit onderzoek van de po litie en de marechaussee. Om die reden geldt op Schiphol de komen de 24 uur een verblijfsverbod voor een aantal supporters van ADO Den Haag. Ajax speelt morgen voor de Euro pa League tegen Juventus. MIDDELBURG - De Stichting Alco holpreventie (Stap) gaat met de ge meenten en organisaties in de Oos- terschelderegio een beleid opzet ten om de verkoop aan en het nut tigen van alcohol door kinderen onder de zestien -jaar terug te drin gen. Volgens Joost Muller van Stap werken landelijk een honderdtal gemeenten met een programma. Zeeland ontbreekt vooralsnog op die lijst. Jongeren komen nu nog vaak zonder probleem aan drank. pagina 2 en 3: als veertienjarige kom je makkelijk aan bier pagina 3: commentaar Boycot speelt Wilders in de kaart reageer op www.pzc.nl reacties: 421 De Winterspelen zijn nu al een succes voor Nederland eens oneens 17% 83% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Sport: 26 t/m 33; Consument: 35;Te- levisie: 38, 39. DEN HAAG - Nederland gaat op 9 juni naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezingen. Tot die tijd vormen bewindslieden van Christenunie- en CDA-huize een demissionair rompkabinet. Zij mogen alleen lopende zaken af handelen die niet gevoelig liggen. In de ministerraad schuiven bin nenkort twee nieuwe ministers aan. CDA' er Jan Kees de Jager uit Kapelle volgt Wouter Bos op als minister van Financiën. Tineke Huizinga (CU) gaat verder als mi nister van Vrom. Zij waren voor heen staatssecretaris van respectie velijk Financiën en van Verkeer en Waterstaat. De Jager en Huizinga zijn inmiddels beëdigd. De andere ministersposten die zijn vrijgekomen worden beheerd door zittende bewindslieden, tot er een nieuw kabinet aantreedt. pagina 4 en 5: voortaan gewoon weer met de trein pagina 6 en 7: tweede partij zet je niet zo weg Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530 Sven Kramer is de schlemiel van de tien kilometer. Door (rechts) de schuld. een verkeerde wissel wordt hij gediskwalificeerd. Kramer geeft zijn coach Gerard Kemkers foto Robin Utrecht/ANP Vit» www.kras.ni/ rr SOUTH RFRICfl www.kras.nl/25990 Spectaculair geprijsde rondreis Zuid-Afrika met o.a. Kruger NP, Swaziland en Zululand! Incl. 14 x ontbijt en Ned.sprekende reisleiding! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1