PZC 1x7 Oorzaak olievlek is niet te vinden 7,99 intratuin Prijsplukker Opbeurend 18 en 19 22 en 23 VERVUILING Waterschap ruimt vandaag ergste oliespoor op Dode bij ongeluk almanak Wissekerkseweg Woensdag 24 februari 2010 Vakbondshonk op Scheldeterrein ademt historie Deltares legt nieuw landschap aan op bodem Oosterschelde Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep middelburg - De meeste olie die gisteren in het Kanaal door Wal cheren is ontdekt, kan niet wor den opgeruimd. De olie is door de wind zo ver verspreid, dat de ver vuiling te dun is om af te dammen en op te zuigen. Die olieslierten moeten uit zichzelf verwaaien. Voor het milieu is de olievervui ling niet extra schadelijk, zegt woordvoerster Danielle Steijn van Waterschap Zeeuwse Eilanden. „De schade is niet meer dan de rest van de vervuiling in het ka naal, dat al redelijk vies is. De olie vormt daarom geen extra belasting voor het milieu." Een klein deel van de olievlek kan wel worden opgeruimd. Het gaat om een wat dikkere laag die zich heeft opgehoopt vlakbij het stads kantoor, in een hoekje bij het Kle- verskerks Jaagpad. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft zoge noemde oliebooms - witte banden - om de vlek gelegd. Die absorbe ren de olie. Als er vandaag nog veel olie op die plek ligt, wordt een gespecialiseerd bedrijf inge schakeld om die op te zuigen. „Maar misschien is dat dat dus niet nodig en zit het meeste in die witte banden en is de rest ver dampt", zegt Steijn. De olievervuiling werd gisteroch tend vroeg al ontdekt. Mensen die bij het NS-station kwamen, roken een sterke diesellucht. Al vrij snel werd het Waterschap Zeeuwse Ei landen gewaarschuwd. Die ontdek te een olievlek van acht bij vier meter. De oorzaak van de vervuiling kon niet meer worden gevonden. Steijn: „De wind speelde ons par ten. De olie was al te ver verspreid. Vermoedelijk gaat het om oude dieselolie en we denken dat die bij Veere het kanaal in is gekomen en door de wind en de schepen is ver spreid. De olieslierten gingen van links naar rechts over het kanaal." Het waterschap heeft ook een kijk je genomen bij het werk van Rijks waterstaat aan het aquaduct voor de N57 om te zien of de olie daar vandaan kwam, maar daar was geen spoor van lekkende olie. Hal verwege de middag werd het on derzoek gestaakt, met volgens Steijn als conclusie: „De oorzaak is onbekend." Een spoor van olie dreef gisteren in het Kanaal door Walcheren. Door de wind en de schepen verspreidde de vervuiling zich vrij snel. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl 's-heer hendrikskinderen - Het treinverkeer tussen Goes en Mid delburg heeft gisteren een aantal uren stilgelegen na een aanrijding tussen een trein en een persoon. Het ongeval, waarbij de persoon om het leven kwam, vond plaats om 11.18 uur aan de Wissekerkse weg bij 's-Heer Hendrikskinderen. De politie zoekt twee getuigen van het ongeluk die in een blauwe au to reden. Ze kunnen contact opne men met het politiebureau Goes of bellen naar 0900-8844. Nu alle sneeuw is gesmolten, toont zich de harde realiteit in de achter tuin van die Goese groenliefhebster: haar gazonnetje, haar zo hartstochte lijk bevochten grasmatje, het is zo goed als verdwenen. Al het nijver maaien, verticuteren, beluchten, ontmossen, opstrooien, in zaaien en mesten van het voorgaand groeiseizoen ten spijt. Wat rest na de meedogenloze winter zijn enkele zieli ge sprietjes op een akelig kaal akker tje waar het zonnetje nog maar net de randjes van bereikt. Maar, dacht ze, de sprietjes zijn nog groen en kun nen uitgroeien tot polletjes. Gras groeit immers zodra de temperatuur boven de vijf graden Celsius raakt. Ze toog hoopvol aan het werk met nog meer compost, mest en zaad. Een vriend die langskwam, bekeek het eens en voelde dringend de be hoefte de zwoegster op te beuren. „Het ligt er weer netjes bij", knikte hij opgewekt. „Geen onkruidje te zien." Phalenopsis orchidee 2 takken in diverse kleuren van 12,95 NU PER STUK Intratuin Koudekerke www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19