Heerenveen sport 29 Jong Ambon trekt zich na nieuwe afgelasting terug uit bekertoernooi Inter-coach Mourinho drie duels geschorst C-junior Van Bemden tweede op NK meerkamp Flip Salomé op het podium in Eindhoven kpn dinsdag 23 februari 2010 Ron Jans volgt tussenpaus Jan Everse op bij Heerenveen. door Jan Mennega groningen - Voetbaltrainer Ron Jans en SC Heerenveen werden al enige tijd met elkaar in verband ge bracht. De partijen hadden nog niet de intentie 'het nieuws' van hun tweejarige overeenkomst al naar buiten te brengen, maar na dat een zwager van lans op zijn blog had vermeld dat de overgang definitief was, werd daartoe toch besloten. „Ik heb twee gesprekken gehad met Heerenveen", laat FC Gronin- gen-trainer Jans weten. „Een oriën terend gesprek met de voltallige di rectie en Klaas de Leeuw van de Raad van Commissarissen. Dat was een heel relaxed gesprek. Daar na ben ik uitgenodigd voor een tweede gesprek waarbij Yme Kui per, Riemer van der Velde en Bart van der Meer, de voorzitter van de Raad van Commissarissen, aanwe zig waren. Dat was vorige week dinsdag. Er waren toen nog twee kandidaten over om trainer bij Heerenveen te worden", vertelt lans. „Op donderdag 18 februari kreeg ik te horen dat de keuze op mij was gevallen. Er is regelmatig gesuggereerd dat ik al geruime tijd contact had met Heerenveen en ook al een contract had getekend, maar dat is niet zo." Gistermorgen bracht Jans de spe lersselectie van FC Groningen op de hoogte van zijn aanstaande overstap. „De reacties waren goed. 'Zie je wel, ik heb het altijd al gezegd', in die trant. Zondag was ik bij mijn ouders en toen ik het hen vertelde vloog mijn vader mij om de hals om mij te feliciteren. Mijn ouders zijn al op leeftijd. Voor hen is het ook mooi dat wij in de buurt blij ven." In Schipborg blijven Ron Jans en zijn vrouw Marjo overigens niet wonen. „Niet omdat wij het daar niet leuk zouden hebben, maar het is toch elke keer drie kwartier rijden naar Heerenveen en ik moet ook iedere keer weer het Julianaplein over. We gaan verhui zen, ik wil dichter bij Heerenveen wonen, maar ik zal zeker een kop je koffie in Groningen blijven drin ken. FC Groningen is een deel van mijn le'ven en zal dat ook blijven." Als het aan Jans ligt, verhuist aan het eind van het seizoen nóg een trainer van FC Groningen naar SC Heerenveen. Hij wil zijn assistent Raymond Libregts graag meene men. „Raymond is een vakman, een harde werker, loyaal en heeft toch ook een wat ander karakter dan ik. Wij werken goed samen en hebben veel vertrouwen in el kaar." De kans dat ook Libregts, sinds medio 2005 Jans' rechterhand bij FC Groningen, verkast naar het Abe Lenstra Stadion is groot. Jans: „Raymond wil ook graag en er hoeft bij Heerenveen niemand voor hem te wijken." Inhoudelijk wil Jans nog niet pra ten over zijn toekomstige club. Dat doet hij pas na afloop van het sei zoen. „Ik ben nu nog bezig bij FC Groningen en wil de focus daar he lemaal op gericht houden. En )an Everse is bezig aan een klus bij Heerenveen. Wij willen beiden in alle rust ons werk blijven doen, maar in mijn spaarzame vrije tijd ga ik mij ook al voorbereiden op volgend seizoen. Maar dat rrfag nog niet één seconde ten koste gaan van FC Groningen en dat zal ook niet gebeuren. Wij willen de play-offs bereiken. Niemand hoeft te twijfelen over mijn inzet en ik verwacht ook niet dat de presta ties minder zullen worden nu be kend is geworden dat ik naar Hee renveen ga." door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Aan het bekeravon- tuur van Jong Ambon is zonder te spelen een einde gekomen. De zon dag-vierdeklasser zou in de vierde ronde van de districtsbeker aantre den tegen ASWH, maar het duel werd gisteren opnieuw afgelast. Jong Ambon kreeg vervolgens van de KNVB te horen dat het van avond naar Hendrik-Ido-Ambacht af moest reizen om op het veld van de hoofdklasser aan te treden. Daar paste de Middelburgse club voor en trok zich per direct terug uit het bekertoernooi. ASWH bereikte daardoor zonder milaan - José Mourinho van de Italiaanse koploper Internazionale mag de komende drie competitie wedstrijden zijn ploeg niet coachen vanuit de dugout. De Por tugese voetbaltrainer is gisteren door de Italiaanse bond geschorst vanwege beledigende gebaren die hij afgelopen zaterdag maakte tij dens de wedstrijd tegen Sampdo- ria. Hij kreeg ook een boete van 40.000 euro opgelegd wegens schelden tegen de scheidsrechters. Het duel eindigde in 0-0. De spe lers Walter Samuel en Ivan Cordo ba van Inter werden voortijdig van het veld gestuurd. Zij missen de eerstvolgende wedstrijd in de Se rie A. Daarbij bleef het niet voor Inter, want Esteban Cambiasso en Sulley Muntari, die in de wedstrijd geen rode kaart kregen, zijn nog zwaarder gestraft. Zij moeten twee duels vanaf de kant toekijken, om te spelen-de vijfde ronde, waarin het thuis speelt tegen Vlissingen. Met het terugtrekken van Jong Am- bon wordt een bekerwedstrijd die al vijf keer werd vastgesteld, uitein delijk dus niet gespeeld. Het tref fen met ASWH werd op 19 decem ber voor de eerste keer geschrapt vanwege een algehele afgelasting. Op 19 januari bleek de verlichting op sportpark De Kruitmolen niet in orde. Een week later was AS WH al in Middelburg om op sport park De Veerse Poort te spelen, maar besloot scheidsrechter Nijsse het duel op het laatste moment nog te cancelen. Vervolgens werd de wedstrijd die op 10 februari ge pland stond een dag eerder al van wege de vrieskou door de KNVB af gelast. „Omdat nu ruim 24 uur voor de wedstrijd bekend was dat ons veld en de alternatieven in Middelburg en Vlissingen niet be speelbaar waren, kregen we te ho ren dat we naar Hendrik-ldo-Am- bacht moesten", legt secretaris Eldridge Pentury uit. „Daar zien wij van af We willen het duel spe len zoals het bij de loting is be paald. In Middelburg dus. Dat was nu niet meer het geval. Daarom hebben we ons teruggetrokken." RCS speelt vanavond wel. In de vijfde ronde is The Gunners in Bre da de tegenstander. eindhoven - Marathonschaatser Flip Salomé is bij de masters win naar geworden van de baancompe- titie in Eindhoven. De 56-jarige Zeeuws kampioen uit Breskens be haalde zaterdag de derde plaats in de laatste van zes wedstrijden die hiervoor meetellen. Die klassering volstond om als eerste in de ein drangschikking te eindigen. De marathon in Eindhoven telde mee voor de regiocompetitie. Daar in worden ook drie resultaten van de baancompetitie in Breda, één marathon in Geleen en een twee de wedstrijd in Eindhoven meege nomen. Salomé was goed voor de vierde plaats in het eindklasse ment. apeldoorn - Atleet Edwin van Bemden (14) van het Goese AV'56 is op het NK meerkamp voor C-ju- nioren, dat afgelopen weekeinde in Apeldoorn werd gehouden, als tweede geëindigd. Op de vijf onder delen sprokkelde hij 3172 punten. Dat is een nieuw Zeeuws record in zijn leeftijdscategorie. De tweede plaats had Van Bemden mede te danken aan een goed op treden op de 60 meter horden. Hij klokte 8,78 seconden en verbrak daarmee het kersverse record van Noah Heijnen (8,66). Bij het ver springen haalde hij 5 meter 38, bij het kogelstoten 9 meter 36 en bij het hoogspringen (1 meter 55). Op de 1000 meter noteerde hij 33.32,50 minuten. De Middelburger Tom van den Berg werd derde met 3115 punten. Hij sprong met 5 meter 45 naar een persoonlijk record. Op de 60 meter horden liep hij ook een pr: 9,77 seconden. Wouter Leestem- aker (AV'56) behaalde 2650 punten en werd hiermee zevende. De andere drie Zeeuwen die mee deden waren Sanne Nijsse (AV'56), de Zierikzeese Nadine de Rijke (AV'56) en Mirjam Berrevoets (Del ta Sport). Zij werden op de vier kamp respectievelijk achtste (1617 punten), negende (1603 punten) en elfde (1471 punten). dat ze zich misdroegen na afloop van het duel. Mourinho kreeg de zware straf voor het „herhaaldelijk betwisten van de beslissingen van 'de scheids rechter gedurende de wedstrijd, wangedrag zoals het maken van een handboeigebaar en het beledi gen van de scheidsrechter en zijn assistenten in de rust", luidde de verklaring van de bond. De Portugees sprak na afloop van de wedstrijd niet met de pers en heeft dus zijn handboeigebaar niet uitgelegd. Voorzitter Massimo Mo- ratti van Inter deed gisteren wel een poging. „Misschien bedoelde hij dat hij wilde dat we stopten", zei hij. De Italiaanse bond heeft het duidelijk gehad met Mourin ho, die al herhaaldelijk is berispt en beboet voor aanvaringen met de arbiters. Hij beweert dat ze In- ter voortdurend benadelen. kpn winkel kpn.com 0800 0105 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83