zeeland 19 Risicowijzer voor Zeeuwen liep heel Kattendijke uit EBT U 'M AL? 'Strooibeleid nog eens tegen het licht houden' VEILIGHEID Gezamenlijk initiatief Seniorenbingo in De Pit in Goes-Zuid Cursus over hanteren van rozensnoeischaar Jaaruitvoering van het Stallands Schorrekoor Kinderbijbelfeest in twee Goese kerken Piet Brakman in 't kerkje van Ellesdiek Met de bus naar de kinderdisco in Kats DE KRANT VOL INTERIEURIDEEËN! dinsdag 23 februari 2010 kapelle - Het strooibeleid moet nog eens kritisch onder de loep worden genomen. Dat stelt burge meester Siebe Kramer van Kapelle. Tijdens het lijsttrekkersdebat van vorige week waren er enkele kriti sche opmerkingen van aanwezi gen. Er werd onder meer geop perd om ook seniorenwijken op te nemen in het beleid. Hoewel het volgens Kramer een illusie is om al le gladheid overal in de kernen te bestrijden, 'alleen al uit oogpunt van materiële en personele capaci teit', zal het strooiplan volgende winter nog eens kritisch tegen het licht worden gehouden. 'Het zal hier en daar best voor verbetering vatbaar zijn', aldus Kramer. www.tmcwoonwinkels.nl door Wout Bareman terneuzen - De komende weken krijgen alle Zeeuwen een Risico- wijzer in de brievenbus. In de bro chure staan alle mogelijke tips over maatregelen, die de bevolking kan en moet nemen bij calamitei ten, ongevallen en andere ramp spoed. Het is een initiatief van de Veilig heidsregio Zeeland, de provincie en de dertien gemeenten. Later dit jaar valt de wijzer ook in de rest van Nederland in de bus. In de brochure wordt aangegeven hoe de Zeeuwse bevolking, bijvoor beeld bij een calamiteit in de kern centrale van Borsele of in Doel, overstromingen, grote verkeerson gevallen, een ernstige ziektegolf, ordeverstoring, extreme weersom standigheden en het uitvallen van stroom, gas, water of de telefoon moet handelen. Naast de manier waarop de bevolking wordt ge waarschuwd en geïnformeerd, wordt een aantal belangrijke tele foonnummers en websites ver meld. Terneuzen is de eerste gemeente in Nederland waar de Risicowijzer GOES Zes ronden van het cijferspel wor den er gespeeld op vrijdag 26 fe bruari tijdens de seniorenbingo in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. De bingomiddag begint om 14.00 uur in het lokaal aan de Appel straat. bezoekers zijn vanaf een half uur voor aanvang welkom. Het spel eindigt om 16.00 uur. Deelname kost 2,50 euro. Iedereen die wil meespelen, kan aanschui ven bij de speeltafels. KATS Voor de ogen op de rozenstengels weer uitlopen tot bloeiende tros sen kunnen hobbytuiniers een cur sus volgen over de rozensnoei bij de Zeeuwse Rozentuin in Kats. De cursus wordt zaterdag 27 februari en op de zaterdagen 6 en 13 maart gegeven. De lessen beginnen met de theorie van het knippen, waar na de praktijk wordt geoefend. De cursus beslaat een ochtend of mid dag. Info: 0113 - 600361. SINT-ANNALAND Het Schorrekoor uit Sint-Annaland geeft donderdag 4 en vrijdag 5 maart zijn jaaruitvoering in party centrum Havenzicht. Het thema is 'Nieuw en Oud'. Daar aan wordt invulling gegeven door het zingen van oude, maar weinig gezongen nummers uit het reper toire. Ook nieuw ingestudeerde nummers uit onder meer Lord of the Rings komen voorbij. De con certen beginnen om 19.30 uur. huis-aan-huis wordt bezorgd. Aan de wijzer is ook een Risicokaart verbonden, waarop informatie staat over risicolocaties. De kaan is te vinden op www.risicokaart.zee- land.nl. Na het intikken van de postcode komt de woonplaats of de wijk in beeld met alle mogelij ke informatie. Voorzitter Jan Lonink van de Vei ligheidsregio presenteerde de Risi cowijzer gisterochtend aan groep 8 van basischool De Hille in Terneu zen. De 11-jarige Jasmijn Hamelink kreeg het eerste exemplaar. Dat ge beurde met een bepaald doel: on derzoek in Engeland heeft uitgewe zen dat risicocommunicatie via kinderen ook beter overkomt bij de ouders. Als extraatje rukte de brandweer van Terneuzen uit met een bluseenheid en een comman dovoertuig. Terwijl sirenes loeiden en brandmelders piepten, werden de lokalen ontruimd. Dat gebeur de snel en gedisciplineerd. De leer krachten liepen met de ruim twee honderd kinderen vervolgens een rondje door de wijk en keken ver- vanachter een hek toe hoe een ach tergebleven kind werd 'gered'. Het was een pop. GOES In de Maranathakerk en de Ont- moetingskerk in Goes is het don derdag 25 februari Kinderbijbel- feest. Het thema is 'Heerlijk'. In de Maranathakerk versieren kinderen blikken met voedsel, die om 15.00 uur overhandigd worden aan de Voedselbank in Goes. Vanuit de Ontmoetingskerk delen kinderen fruit uit aan ziekenhuispatiënten. Het feest duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Info: 0113-259464. ELLEWOUTSDIJK Chanteur/raconteur Piet Brakman uit Breskens voert zondag 28 fe bruari zijn nieuwe theatershow „Dat komt nooit mêêr t'rug" op in 't Kerkje van Ellesdiek. De show draait om de generatie die het bestaan begon met de Be vrijding in het zicht of net achter de rug. Aanvang is 14.30 uur, reser veren kan via 0113 - 351317. In de pauze wordt er verloot ten ba te van een nieuwe piano. KATS De eerste kinderdisco van Noord- Beveland staat te gebeuren op vrij dag 5 maart. De jongerenraad Noord-Beveland nodigt elke inwo ner van acht tot en met dertien jaar uit naar dorpshuis De Vriend schap in Kats van 19.00 tot 22.30 uur. Het feestthema is Glitter 8c. Glamour: Las Vegas. Een gratis bus rijdt kinderen naar Kats en weer naar huis: aanmelden bij info@jrnb.nl. Entree is 2,50 euro. De leegloop was een van de rede nen om in 1961 ook vrouwen toe te laten bij de fanfare. „Dat was heel wat voor die tijd", vertelt Ge luk. „En moet je nu zien: het me rendeel van de vereniging bestaat uit vrouwen." De muzikanten komen tegenwoor dig niet meer alleen uit Kattendij ke. Goesenaar Geluk is daar zelf een voorbeeld van. „Vroeger wa ren verenigingen aan dorpen ge bonden. Je werd lid van een vereni ging op het dorp en ging daar pas weg als je het dorp verliet. Dat is allang niet meer zo, dankzij de au to." De muzikanten vieren het jubileum drie keer, en de afgelopen eeuw wordt ze ker niet vergeten. Zondag 21 maart geven fanfares O 8c U en De Echo een jubileumconcert in het Blok huis in Kattendijke, waarbij zowel moderne muziek als muziek van vroeger te horen is. Zaterdag 17 juli houdt de fanfare een braderie, in samenwerking met de Vereniging Dorpsbelangen Kattendijke. Tijdens de braderie treden verschil lende Zeeuwse fanfares op. Oud-le den zijn zaterdag 30 oktober wel kom op een reünie, waar ze waar schijnlijk samen met de huidige muzikanten zullen spelen. Geluk weet het nu al honderd procent ze ker: „Dit jaar wordt absoluut een hoogtepunt!" 1925 (boven) en tijdens het 50-jarig jubileum in 1960. reproducties Willem Mieras Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen ËLnieuws Deze week niet in uw brievenbus ontvangen? Mail: directie@ t mckoudeker kenl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77