281 sport 8 Ron Jans stapt over naar rivaal Meer actie nodig tegen spreekkoren Freire wint, Ten Dam valt uit in Ruta del Sol Marianne Timmer zet punt achter seizoen De Graafschap wint op valreep Pasveer en Geelhoed naar NK afstanden OPMERKELIJKE OVERSTAP Ron Jans gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Heerenveen. Hij is op dit moment nog trainer van FC Groningen. dinsdag 23 februari 2010 HILVERSUM Marianne Timmer heeft een punt achter het schaatsseizoen gezet. De van een hielbeenbreuk herstellen de schaatsster zal zich niet meer proberen te kwalificeren voor de resterende (Worldcup)-wedstrij- den. „Als ik de Olympische Spelen had gehaald, zou ik daar de afgelopen dagen alles op alles hebben gezet, maar nu zie ik het toch als het grootste belang dat ik helemaal her stel", aldus Timmer. „Ik wil in april, als we weer beginnen met de trainingen voor het nieuwe sei zoen, weer zo goed als nieuw zijn." DOETINCHEM De Graafschap heeft gisteren in de eerste divisie op de valreep FC Dor drecht verslagen. De koploper won door een treffer in de slotfase met 2-1. Go Ahead Eagles klom naar de tweede plaats. De Deventenaren waren in eigen huis te sterk voor FC Den Bosch: 4-1. Cambuur Leeuwarden viel opnieuw tegen. De Friezen gingen onderuit bij Ex celsior: 3-0. RBC Roosendaal was thuis te sterk voor Fortuna Sittard. Het werd 2-1 voor de thuisclub. HOORN Tijdens regiowedstrijden in Alk maar en Hoorn hebben Annemarie Pasveer uit Arnemuiden en Nicole Geelhoed uit Zoutelande zich ge plaatst voor het NK afstanden voor junioren B-schaatssters. Pasveer no teerde een tijd van 43.22 op de 500 meter en Geelhoed reed 4.43,39 op de drie kilometer. Beide schaats sters kunnen zich ook nog plaatsen op andere afstanden. UITSLAGEN JUDO Herenthout (B). judotoernooi Herenthout. Tot 15 jaar. Eerste plaats. Nina Rijn -44 kg. Arie Storm -38 kg. Tot 12 jaar. Eerste plaats: Marvin Toorenaar -34 kg., Milan Theulen -30 kg., Shirley Jacobs -28 kg. VOETBAL Jupiler league: Dordrecht - De Graafschap 1-2; Go Ahead -Den Bosch 4-1; Excelsior-Cam- buur 3-0; Oss-Helmond Sport 0-2; RBC- Fortu na Sittard 2-1. Stand aan kop: De Graafschap 27 17 6 4 57 53 - 22 Go Ahead Eagles 26 15 7 4 52 44 - 20 FC Zwolle 27 15 5 7 50 43 - 28 Excelsior 26 14 4 8 46 50- 33 SC Cambuur 24 12 8 4 44 49- 37 AG OW 25 11 8 6 41 44- 35 WIELRENNEN Ruta del Sol (Spa). Tweede etappe, Otura - Córdoba: 1. Freire (Spa) 182,2 km in 4.53.06, 2. Wagner (Dui), 3. Rasmussen (Den), 4. Caven dish (GBr), 5. Ventoso (Spa), 6. Marcato (Ita), 29. Mollema, 33. Timmer, 35. Hoogerland, 41. Langeveld, 47. Rooijakkers 0.16. Algemeen klassement: 1. Pardilla (Spa) 9.05.01, 2. Van Den Broeck (Bel) 0.09, 3. Vaz quez (Spa) 0.13, 4. Cunego (Ita), 5. Mollema (Ned) 0.21, 6. Rogers (Aus), 14. Hoogerland 0.41, 23. Ten Dam 1.35, 35. Timmer 3.38. Voetbalclubs moeten na kwetsende spreekkoren punten in mindering krijgen reacties: 625 Ik blijf op voor het schaatsen in Vancouver Ron Jans is aan zijn achtste seizoen als hoofdcoach bij FC Groningen bezig. FC Groningen-coach Ron Jans gaat volgend seizoen aan de slag bij Heerenveen. foto Ed Oudenaarden/ANP door Dennis van Bergen eens oneens 31% H 69% breda - Dat de ongeregeldheden bij NAC-FC Utrecht en RKC-SC Heerenveen voorgelegd zijn aan de aanklager betaald voetbal van de KNVB is geen verrassing. Beide duels lagen dit weekeinde een tijd stil nadat er spreekkoren waren aangeheven door de aanhang van de thuisclubs. Volgens woordvoer ster Marloes van der Laan van de voetbalbond geven de gebeurtenis sen van zaterdag aan dat clubs in de praktijk vrijwel nooit een duel stilleggen. „Terwijl niet de scheidsrechters, maar de thuisspelende clubs ver antwoordelijk zijn voor wat er in hun stadions gebeurt. Zij hebben primair de taak om een duel stil te leggen wanneer er spreekkoren worden aangeheven die niet door de beugel kunnen. De scheidsrech ter is óók bevoegd om dit te doen, als het spel of zijn eigen functione ren wordt belemmerd." Volgens haar zijn de clubs van de ze procedure op de hoogte. „Maar", zo constateert Van der Laan, „in de praktijk komt het er op neer dat de scheidsrechter het duel stillegt bij kwetsende leuzen." Niet voor niets pleitte KNVB-direc- teur Henk Kesler gisteren al voor strengere straffen voor clubs waar van de aanhang zich verbaal mis draagt. In Breda en Waalwijk na men de clubs gisteren afstand van het gedrag van (een deel van) de aanhang. Maar de overweging om het duel eigenhandig stil te leggen is nooit een optie geweest, stelt NAC-zegsman Willem Reijn. cordoba - Wielrenner Laurens ten Dam heeft gistermiddag bij een val in de Ruta del Sol een scheurtje in zijn bekken opgelo pen. Dat heeft onderzoek in het ziekenhuis van de Spaanse stad Cordoba uitgewezen. De 29-jarige renner van Rabobank zal zo snel mogelijk naar Neder land terugkeren voor een precieze diagnose, meldt de Nederlandse wielerploeg op zijn website. Het is nog onduidelijk hoe lang Ten Dam uit de roulatie is. Ten Dam kwam in de tweede etap pe van de Spaanse rittenkoers door Andalusië ten val op driehon derd meter voor de finish. Door de harde wind was een dranghek de weg opgewaaid en Ten Dam kon het hek in volle spurt niet meer ontwijken. Hij klaagde na de val over pijn in zijn heup. Vijf an dere renners, onder wie de Itali aan Damiano Cunego, de Duitser Linus Gerdemann en de Belg Jelle Vanderent, gingen ook onderuit. Ten Dams teamgenoot Oscar Frei re won de etappe. De 34-jarige Spanjaard was na de 182,2 kilome ter lange rit van Otura naar Cordo ba de snelste in de massasprint. Freire boekte al zijn tweede sei zoenszege. De drievoudig wereld kampioen hield in de sprint Ro bert Wagner achter zich. De Duit ser stak zijn arm weliswaar om hoog, maar de fotofinish wees uit dat Freire's wiel eerder de finish lijn passeerde. De Deen Alex Ras mussen werd derde voor het Brit se sprintkanon Cavendish. De 26-jarige Spanjaard Sergio Pardilla, winnaar van de eerste etappe, be hield de leiderstrui. Johnny Hoogerland kwam als 35e over de finish. In het algemeen klassement staat hij veertiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72