Navo doodt toch weer veel burgers 61 buitenland PRODUCT VAN HET JAAR 2010 Total Effects Touch of Foundation Iraakse families uitgemoord Turkse legerleiders vast om coupplannen Göldi geeft zich over Verwijdert tot 2x zoveel tandplak* Stralend haar NIEUW: Reken af met dof. futloos en beschadigd haar. 8 conditioners van Herbal Essences die je haar fantastisch glanzend en zacht maken. Natuurlijk hebben ze de betoverende geuren van exotische ingrediënten. Daarmee vergeet je alles om je heen. Olaz Gemak dient de mens: verzorging en kleur in één. afghanistan Kamp Holland vangt gewonden op dinsdag 23 februari 2010 2010 Door Nederlandse consumenten GEBRUIK HERBAL ESSENCES! fomuw :'"'yr<nk> i«»l I 7 anti-verouderingseffecten PLUS een vleugje foundation in 1 crème. De Oral-B Professional Care 100 maakt zowel pulserende (op en neer) als roterende (heen en weer) bewegingen en verwijdert tot 2x zoveel tandplak*. 87% van de tandartsen raadt het haar patiënten aan, dus ga nu elektrisch poetsen! t.o.v. een gewone handtandenborstel. VuL het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 6 3 9 9 1 5 7 4 2 5 3 1 4 8 6 1 7 9 2 1 4 5 8 5 3 2 7 Afghaanse burgers omgeko men bij bombardement door internationale troepenmacht. Generaal McChrystal biedt president Karzai excuses aan. Fouten van de Navo doorkrui sen de nieuwe strategie in Af ghanistan. tarin kowt - Zeker 27 burgers zijn zondag om het leven gekomen door een Isaf-bombardement in Afghanistan. Generaal Stanley McChrystal, de hoogste Navo- commandant in Afghanistan, heeft daarvoor zijn excuses aange boden bij de Afghaanse president Hamid Karzai. Maar het incident brengt de nieuwe Navo-strategie om de burgerbevolking achter zich te krijgen weer een zware slag toe. De regering van Afghanistan noemde de actie in de grensstreek van de provincies Uruzgan en Dai Kundi gisteren 'onverdedigbaar'. De internationale troepenmacht Isaf dacht dat militanten in kon vooi op weg waren naar een mili taire basis. Drie voertuigen wer den verwoest, maar de inzitten den bleken burgers te zijn. Onder de doden zouden vier vrouwen en een kind zijn. Twaalf burgers zou den gewond zijn geraakt. Nederlandse militairen in Uruz gan waren niet betrokken bij de operatie. Wel werden gewonden opgevangen op Kamp Holland. Het incident was geen onderdeel van Operatie Mushtarak (Samen), die de Taliban uit hun laatste twee grote bolwerken in de Zuid-Af- ghaanse provincie Helmand moet verdrijven. Tijdens dit offensief, onder meer in de stad Marjah en omgeving, waren ook al burgerdo den gevallen, waarvoor McChrys tal eerder zijn spijt betuigde. De Navo en de Afghaanse regering hebben de handen ineengeslagen en voor een nieuwe strategie geko zen. Ze willen burgers zoveel mo gelijk ontzien, om de bevolking aan hun zijde te scharen. Dat toch nog steeds onschuldige inwoners omkomen door buitenlands vuur, ondermijnt de Navo-plannen de Talibanbolwerkeft te overmeeste ren en aan de Afghaanse regering over te dragen voordat de Ameri kaanse troepen zich volgend jaar terugtrekken. De Taliban maken gebruik van de gewijzigde strategie door inwoners geregeld als mense lijk schild in te zetten. Om steun van invloedrijke stam- oudsten te verkrijgen gaan militai ren met hen in gesprek. De Tali ban proberen stamhoofden ervan te weerhouden samen te werken met Isaf en Kabul. Een vergade ring van stamoudsten in het oos ten van het land werd gisteren ge troffen door een zelfmoordaan slag. Veertien mensen kwamen om, onder wie stamhoofd Haji Za- man Gamsharik. Hij vocht in de ja ren tachtig tegen de Sovjet-Unie, dat Afghanistan was binnengeval len. Mede door hem bleef Nangar- har een relatief rustige provincie. bagdad - Schutters hebben giste ren in de Iraakse hoofdstad Bag dad twee gezinnen afgeslacht, on der wie een aantal kinderen. In an dere plaatsen in het land vielen do den door aanslagen. Dat meldde het Iraakse veiligheidsapparaat. Een bloedbad vond plaats in al-Wahda, een overwegend sjiiti- sche plaats even ten zuiden van Bagdad. Na het doden van vader, moeder, vijf dochters en een zoon werden vier mensen opgepakt, die pistolen met geluiddempers bij zich hadden. Een van hen heeft verklaard dat ze bij het gezin aan klopten en om 150.000 dinar (95 euro) vroegen. De vader weigerde waarop de daders hem doodscho ten. Van de moeder en de kinde ren in de leeftijd van zeven tot en met vijftien jaar werd de keel door gesneden, waarna de mannen geld en juwelen meenamen. Mogelijk hebben soennitische op standelingen criminelen inge huurd om voorafgaand aan de ver kiezingen conflicten te veroorza ken. Sinds de val van de soenniti sche dictator Saddam Hussein in 2003 strijden soennitische opstan delingen tegen de nieuwe sjiitische J ankara - De Turkse politie heeft gisteren 49 hoge legerofficieren ge arresteerd. Ze worden verdacht van een samenzwering om de isla mitische regering omver te wer pen. Onder de arrestanten bevinden zich verscheidene admiraals en ge neraals. Premier Recep Tayyip Er- dogan wilde gisteren geen com mentaar geven. „Het zou voor mij niet gepast zijn om te praten over een kwestie die reeds in handen ligt van justitie", zei hij tijdens een bezoek aan Madrid. De arrestaties duiden op een ver harding van de machtsstrijd tus sen het seculiere establishment en de regering. De politie heeft ook de huizen van andere generaals doorzocht. De politieke spanningen liepen vo rige week op toen een pro-seculie re juridische raad een aanklager de laan uitstuurde die op zijn beurt een collega had aangeklaagd we gens vermoedelijke betrokkenheid bij de samenzwering. In totaal zijn al vierhonderd mensen, onder wie journalisten, militairen, weten schappers en politici, opgepakt we gens betrokkenheid bij het ver moedelijke complot. De verdachten zijn aangeklaagd voor het willen veroorzaken van chaos om een machtsovername door het leger te bewerkstelligen. Door het aftappen van telefoons is bewijsmateriaal tegen hen verza meld. Ook zijn geheime opslag plaatsen voor wapens gevonden. De zaak heeft de geloofwaardig heid van het Turkse leger ernstig aangetast. Het leger heeft sinds i960 vier regeringen afgezet, voor velen het bewijs dat het leger in werkelijkheid de macht heeft in het moderne en seculiere Turkije. machthebbers en de buitenlandse militairen. In een sjiitische wijk van Bagdad werden een vrouw en haar drie dochters doodgeschoten. De ach tergronden en motieven van de da ders zijn nog niet bekend. In ande re delen van Bagdad en elders in het land kwamen gisteren nog eens elf mensen om het leven door aanslagen. De Irakezen kiezen op 7 maart een nieuw parlement. In de aanloop zijn de spanningen tussen sjiiti sche en soennietische Arabieren in het land opgelopen. tripoli - De Zwitserse zakenman Max Göldi heeft gisteren de ambas sade van zijn land in Libië verlaten en zich overgegeven aan de Libi sche autoriteiten. Zijn advocaat gaf eerder aan dat Göldi bereid is zijn gevangenisstraf van vier maanden uit te zitten. Göldi en een andere Zwitserse za kenman, Rashid Hamdani, zijn bei den veroordeeld, maar de beschul digingen tegen Hamdani werden ingetrokken. Göldi kreeg zestien maanden cel. In hoger beroep werd dat vier maanden. De relatie tussen Libië en Zwitser land is sinds juli 2008 gespannen. Toen werd de zoon van de Libi sche leider Muammar Kaddafi in de Zwitserse stad Genève gearres teerd, nadat twee huisbedienden hadden geklaagd dat hij hen had mishandeld. Kort daarop werden Göldi en Hamdani gearresteerd. - Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp Dagbladen. NRp Dagbladen is mediapartner van Producten van het Jaar. Bovenstaande producten zijn door een panel van' 10.000 personen verkozen tot 'Product van het Jaar 2010'. Meer informatie? www.productenvanhetjaar.nl of www.nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6