zeeland 121 Gangster rap manier om gevoelens te uiten' Bezwaar tegen tunnel bij Sluiskil weggewuifd Terneuzen telt ruim 150 monumenten 'Strooibeleid nog eens tegen het licht houden' Museum wil mensen voor educatieteam Oldtimers gezocht voor bandparade dinsdag 23 februari 2010 S Rjg I 1^1 ËJf „Rappen is mijn manier om gevoelens te uiten. Ik zing over de reali teit. Over dingen die ik zie en meemaak en wat ze in mij los ma ken. Rappen is een uitlaatklep waardoor ik in evenwicht blijf." Je hebt bijvoorbeeld gangster rap met stoere teksten over drugs, geweld en drank. Daar houd ik niet van. Ik drink en blow niet en ga nooit uit." Dzenan Halilovic zingt een van zijn rapteksten in op zijn kamertje in Zierikzee: „Dit is hoe het leven is, gevoelens waar ik mee leef. Doe je ogen even dicht en voel met me mee." foto Dirk-Jan Gjeltema DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wuift de bezwaren van een elf tal loonbedrijven tegen het ont- werpbestemmingsplan N62 Sluis kiltunnel weg. De loonbedrijven, afkomstig uit heel Zeeuws-Vlaan- deren, vrezen dat de wachttijd bij de brug zal toenemen als straks de tunnel voor snelverkeer er ligt. Ze denken dat landbouwverkeer daar door meer gebruik zal gaan maken van de route via de bebouwde kom van Terneuzen. Vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid vinden ze dat onwenselijk, evenals een extra toename van langzaam rijdend verkeer op de N252. Ze denken schade te zullen ondervin den van het noodgedwongen om rijden en de langere wachttijden. Volgens B W van Terneuzen wordt door de strikte scheiding van snelrijdend regionaal verkeer en langzaam rijdend lokaal ver keer de verkeersveiligheid juist be ter en is er 'geen reden om aan te nemen dat de wachttijd zal toene men'. „Bovendien zal door de ver beterde doorstroming op de hoofd route er in zijn algemeenheid min der verkeer zijn dat kiest voor een alternatieve route, al of niet door de bebouwde kom van Terneuzen of bijvoorbeeld Sluiskil." DEZE WEEK: Sinaasappelen hand en pers Maroc 10 voor €1,00 Elstar 2 kilo €1,00 Kiwi's 10 stuks1,00 Bananen 1 kilo €1,00 Galia meloenen €1,00 Pitloze druiven blauw-wit 2 dozen2,50 Prei 1 kilo1,00 Savoye kool per kool 0,65 Sperziebonen 1 kilo €1,95 TERNEUZEN Ruim 150 panden in de gemeente Terneuzen zijn de moeite waard om op de gemeentelijke monumen tenlijst te worden gezet. Dat blijkt uit een inventarisatie van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in op dracht van de gemeente. Het gaat om monumenten van bouwkundi ge, historisch-geografische en van archeologische aard. Uitgangspunt is een evenredige vertegenwoordi ging van gebouwen uit drie tijdvak ken: tot 1850, tussen 1850-1945 en van 1945 tot 1970. KAPELLE Het strooibeleid moet nog eens kri tisch onder de loep worden geno men. Dat stelt burgemeester Siebe Kramer van Kapelle. Tijdens het lijsttrekkersdebat van vorige week waren er enkele kriti sche opmerkingen van aanwezi gen. Er werd onder meer geopperd om ook seniorënwijken op te ne men in het beleid. Hoewel het volgens Kramer een il lusie is om alle gladheid overal in de kernen te bestrijden, 'alleen al uit oogpunt van materiële en perso nele capaciteit', zal het strooiplan volgende winter nog eens kritisch tegen het licht worden gehouden. 'Het zal hier en daar best voor ver betering vatbaar zijn', aldus Kra mer. GOES Het Historisch Museum De Beve- landen is op zoek naar mensen die schoolgroepen begeleiden bij een bezoek en speciale kinder- en jeugdprogramma's, zoals Goes Kin- derstad, helpen ontwikkelen en op zetten. Het educatieteam heeft nieuwe vrijwilligers nodig met affi niteit voor de jeugd tot achttien jaar en een beschikbaarheid van minimaal een dagdeel per week. Geïnteresseerden kunnen zich mel den via 0113-228883 of secretariaat@hmdb.nl. VLISSINGEN De N]F, organisator van de Taptoe Zeeland en landelijke jeugd-mu- ziekwedstrijden, is op zoek naar ei genaren van oldtimers die op zater dag 5 juni willen meedoen aan een parade over de boulevard van Vlis- singen. Met de Bandparade by the sea viert de NJF het 15-jarig bestaan. De oldtimers zijn volgens de orga nisatoren een welkome aanvulling op de stoet met muziek- en show korpsen. Zij vullen de gaten tussen de muziekkorpsen die vanwege het geluid niet pal achter elkaar kunnen paraderen. Aanmelden: bandparade@zeelandnet.nl BIJ NADER In het bericht in de krant van gisteren over het verkeersongeluk in Terneuzen met twee doden is abusievelijk gemeld dat de bestuurder, een 29-jarige Ter- neuzenaar, ter plaatse is overleden. De ze Terneuzenaar was niet de bestuur der, maar een inzittende. De 31-jarige Terneuzenaar was de bestuurder. Hij overleed in het ziekenhuis. Volop: Zoete lekkere Maroc Clementines (pitloos) en zoete sinaasappelen U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69