en ademen soberheid uit zeeland 119 Ecohotel op De Punt kan in 2013 |r™" openen Lijsttrekkers gaan live op radio in debat 'Neem paspoort mee naar het stembureau' Taizéviering in de Gereformeerde kerk Bouwwerk voor plan Goekoop begonnen Vluchteling en schrijfster lezen voor dinsdag 23 februari 2010 saghsmmmm Rolant Quist j foto Ditfc-Jan Gjeltema BBS&SSg&iïiWIia&R door Esme Soesman BROUWERSDAM - Het ecohotel in natuur- en recreatiegebied De Punt aan de Grevelingen opent in 2013 mogelijk de deuren. De aanbe stedingsprocedure voor de ontwik keling en exploitatie van het hotel is gestart. Er wordt uitgegaan van een com plex met tussen de 80 en 160 ka mers, met ruimte voor zorg- en weinessvoorzieningen. Hoe groot de voorziening wordt is afhanke- i lijk van de projectontwikkelaar die H het ecohotel verder ontwikkelt, verduidelijkt communicatiemede- tuur- en recreatieschap De Greve lingen dat verschil in mogelijke grootte. „Er is nog geen ontwerp, maar er liggen wel heel veel eisen met betrekking tot kwaliteit en duurzaamheid. De randvoorwaar den zijn helder gesteld. Nu moet door de ondernemer een goede ba lans tussen natuur en economie ge vonden worden." Het ecohotel maakt deel uit van Zicht op de Grevelingen, een heel programma dat van de Brouwersdam een super spot moet maken. Dit jaar staan concrete zaken te gebeuren, zoals de ingebruikname op 5 mei van de bunkerroute: een historische, edu catieve wandeling op De Punt. JMC Deze week niet in uw brievenbus ontvangen? Mail: woonwinkel? Bergen op Zoom I Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl BURCH-HAAMSTEDE De lijsttrekkers van alle negen aan de raadsverkiezingen deelnemen de partijen gaan morgenavond in een live-radiouitzending met el kaar in debat. De discussie wordt geleid door Aad van der Wouden van weekblad Wereldregio en Wim de Valk van Radio Schou- wen-Duiveland. De uitzending is van 19.00 tot 21.00 uur. Toeschouwers zijn welkom in restaurant De Molenberg aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede. Ra dio Schouwen-Duiveland is te be luisteren op kabelfrequentie 107.6 en via www.rosd.nl. ZIERIKZEE Burgemeester Gerard Rabelink roept kiezers op vooral het identi teitsbewijs niet te vergeten bij het stemmen. Iedereen die gaan stem men is verplicht een identiteitsbe wijs te tonen. Rabelink is bang dat veel mensen denken dat het niet nodig is om zich kenbaar te maken, omdat er in de eilandelijke verkiezingsbureau's al snel een 'ons-kent-ons sfeertje' hangt. Met name in de kleine ge meenschappen kennen de inwo ners elkaar allemaal. BURGH-HAAMSTEDE In de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Burgh-Haamstede wordt zondagavond een Taizévie ring gehouden. In deze dienst, die om 19.30 uur be gint, worden door de Taizé-zang- groep van mevrouw J. Lemson de kenmerkende meditatieve liederen gezongen. Organist zondagavond is K. Groenleer. In de dienst mogen aanwezigen een kaars aansteken en hun lasten neerleggen in de vorm van een steen. GOEDEREEDE Op een kavel aan de Hoofddijk in Goedereede is begonnen met de bouw van tien starterswoningen en een viertal twee-onder-eenkap- pers. De huizen van dit project Goe koop worden eind dit jaar opgele verd. Volgens wethouder Ton Ad miraal van de gemeente Goede reede is bouwen in het dorp Goede reede hard nodig en hecht de ge meente vooral veel waarde aan het bouwen voor starters op de wo ningmarkt. De bouwer is Van den Nieuwendijk uit Stellendam. BURGH-HAAMSTEDE Schrijfster Marian den Boer-Wal- hout en de Afghaanse vluchteling Mobin lezen dinsdagavond 2 maart voor uit Den Boers boek 'De Maan reist met je mee'. De lezing wordt gehouden in bibliotheek De Schut- se in Burgh-Haamstede. Mobin zat als zestienjarige in het asielzoekerscentrum Burgh-Haam stede en woonde twee jaar bij Den Boer in huis. Het boek vertelt Mo trins vlucht en eindigt als Mobin twee weken in het asielzoekerscen trum zit. De lezing begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67