Partijprogramma's prikkelen weinig i8l zeeland W/ Bruse ondernemers, platform en dorpsraad tegen sluiting bibliotheek Hans Koopman dinsdag 23 februari 2010 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Niet alles bleef een papieren wens Op 3 maart zijn de gemeen teraadsverkiezingen. In aan loop daar naar toe schenkt de PZC aandacht aan de kandidaten en de partij standpunten. Vandaag deel de wensen en beloftes door Melita Lanting en Ali Pankow Vier jaar geleden was het I al hét verkiezingsitem voor alle partijen en dat is het nu weer: realisatie van een cultuurhuis en een invul ling voor het verpauperde voorma lig theater Mondragon in Zierik- zee. Met alle verkiezingsprogramma's van vier jaar geleden en de pro gramma's voor de komende perio de in de hand valt er maar één con clusie te trekken. Er is - wat de gro te onderwerpen betreft - niet zo veel veranderd. Er zijn wat onder werpen afgevallen, er zijn nieuwe onderwerpen bijgekomen maar de hete hang'jzers van vier jaar gele den zijn nog steeds actueel. Nog steeds staat efficiënt werken door de ambtenaren hoog op de verlanglijsten, net als de verbete ring van de verkeersveiligheid op de weg tussen Haamstede en Zie- rikzee. Een parallelweg voor lang zaam verkeer, passeerstroken vóór tractoren en realisatie van het pol dertracé bij Haamstede worden nog steeds genoemd. Realisatie zal alleen nog lang op zich laten wach ten. Het gaat om een Rijksweg en deze weg staat vooralsnog niet op de investeringslijst. Toch is het niet allemaal kommer en kwel. Wie denkt dat de ge meenteraad de afgelopen vier jaar stil heeft gezeten, heeft het mis. De privatisering van de jachtha vens is bijna afgerond. Het stad huismuseum is dicht en er wórdt stevig verbouwd. Een oplossing voor Mondragon leek al verschil lende keren dichtbij, maar telkens ketste het op het laatste moment af Er is inmiddels een centrum voor leugd en gezin, de Jongeren- raad is actief en de gemeenteraad heeft een nieuwe werkwijze. De komende vier jaar zul len vooral in het teken van bezuinigen staan. Hoe veel precies is nog niet bekend.De rijksoverheid is nog aan het reke- Hans Koopman uit Zonnemaire is zondag op 6o-jarige leeftijd overle den na een tijdlang ziek te zijn ge weest. Koopman was één van de oprichters van de in 2002 actief ge worden Schouwen-Duivelandse politieke partij Alert!. Van 2002 tot en met 2006 was hij fractievoorzit ter van deze partij, die onder meer opgericht werd uit onvrede met de arrogantie en dominantie van het gemeentebestuur. In de jaren ze ventig was hij al politiek actief; des tijds als raadslid voor de PvdA in de toenmalige gemeente Zierikzee. „Een zeer betrokken, sociaal bewo gen persoon. Intelligent en iemand die altijd met een weloverwogen oordeel kwam", typeert Joost van Felius (medeoprichter Alert!). Meest gelezen 1. Bibliothekenkwestie verdeelt CU 2.120.000 kilo paard bij straofeest 3. Automobilist rijdt van de dijk EN VERDER Beelden van de drukbezochte ballenbak in het Kinderparadijs in het Bruse Aquadelta. TIPS; schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland nen. Maar dat de gemeente fiks minder geld krijgt is helder. Dat wordt voor de negen deelne mende partijen aan deze verkiezin gen nog een stevige dobber. In de meeste verkiezingsprogramma's is daar nog weinig rekening mee ge houden, al ademen de meeste pro gramma's wel een zekere sober heid uit. Een paar bezuinigingen zijn door de verschillende partijen al wel be noemd. Een wethouder minder (van vier naar drie) is voor D6ë, Alert! en GroenLinks een prima bezuiniging. Efficiënter werken door de ambtenaren wordt ook door verschillende partijen ge noemd en ook het aantal ambtena ren verminderen is voor meerdere partijen bespreekbaar. D66 wil zelfs een prestatiecontract afslui ten met het ambtelijk apparaat. Belastingverhoging is een onder werp waar de meeste partijen zich liever niet aan willen wagen. 'Voor zichtig met belastingverhoging'; 'al leen doelgerichte belastingverho ging bespreekbaar'; 'belasting al leen verhogen met inflatie' zijn een paar opmerkingen uit de pro gramma's. Of die beloftes na 3 maart nog stand kunnen houden is onzeker. Dat hangt vooral af van bezuinigingen, van het.Rijk. door Esme Soesman BRUINISSE - De Bruse ondernemers vereniging, dorpsraad en het plat form 'Bru laat van zich horen' roe pen de Schouwen-Duivelandse po litiek op de bibliotheekvoorzie ning voor Bruinisse te behouden. De drie clubs vinden het onbegrij pelijk dat er rondom de vaststel ling van het Masterplan Bruinisse (donderdag hamerstuk bij de raad) 'al meteen een grote stap in de verkeerde richting gezet dreigt te worden'. „Het besluit komt vol ledig uit de lucht vallen en staat haaks op de belofte die nog maar een week geleden (tijdens de com missie ruimtelijke ordening, red.) is gedaan om echt werk te maken van de leefbaarheid van Bruinis se." De Bruse ondernemersclub, het platform en de plaatselijke dorpsraad hebben in reactie op het nieuws gezamenlijk brieven doen uitgaan naar alle fracties en het college. Meer actie zit er waar schijnlijk nog aan te komen, al zijn er nog geen concrete plannen. „Maar de actiebereidheid is groot", constateert Eva Kuit (van het plat form) namens alledrie de organisa ties. Dat is voelbaar en merkbaar in het dorp, merkt Kuit. „Het leeft. Maar het is toch ook schandalig? Een bibliotheek is een basisvoor ziening voor jongere kinderen en ook heel belangrijk voor oudere mensen. Ik heb sterk het idee dat er genoeg draagvlak voor actie is." D66 Schouwen-Duiveland heeft in middels laten weten eveneens te genstander van sluiting van de bi bliotheekfilialen in Bruinisse en Burgh-Haamstede te zijn. „D66 wil bezuinigen op interne kosten van de gemeente en pas in het uiterste geval op publieksvoor zieningen." De sluiting wordt met onjuiste argumenten (kosten en kwaliteit) verdedigd, vindt de par tij. De bibliobus is bovendien (qua omvang) geen alternatief voor een filiaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66