PZC r Plan voor bungalowpark zaait onrust Bedstee 20 en 21 22 UITBREIDING Campinghouder vindt commotie prematuur door Piet Kieemans Vakantiedrukte in Kinderland almanak Tip? redactie@pzc.nl Kwadendammenaar krijgt celstraf Gemeente haalt fout gestalde fietsen weg Celstraffen voor duo uit Goes en Oostdijk CfUOl IXA/CM HI ll\/CI AKin Rappeniseen jCnvJUVV-CIN-L/Ui VtLMiNL' uitlaatklep voor jongeren Dinsdag 23 februari 2010 Bij scheepswerven wordt vaak onveilig en ongezond gewerkt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZONNEMAIRE - Plannen voor uit breiding van camping Ecomaire in Zonnemaire met een bungalow park met 'ecolodges' heeft veel on rust veroorzaakt onder de bewo ners van de polder. Campingeige naar Niek Deïst vindt de commo tie prematuur. „We zijn nog volop aan het schaven aan de plannen." Omwonende Bas Mathijssen is be zig met een petitie waarin gepro testeerd wordt tegen de komst van het bungalowpark. Dat park zou volgens Mathijssen precies tussen de bestaande camping Ecomaire - voorheen bekend als landschaps camping Kijkuit - en de naburige landschapscamping Zonnehoeve komen. Volgens Mathijssen heeft Schouwen-Duivelands gemeente bestuur al toestemming verleend voor de bouw van een 50 ecolod ges tellend bungalowpark, inclu sief ontvangstruimte. Onbegrijpe lijk in de visie van Mathijssen. „Het betekent een ruime verdubbe ling van het aantal mensen dat in de polder verblijft, een enorme toename van de verkeersdrukte op Rietdijk en Kijkuitsedijk, veel meer badgasten op het strandje, ernstige verstoring van de rust en duisternis en een enorme aantas ting van het open karakter van het polderlandschap." Mathijssen stelt dat de gemeente wel in allerlei be leidsnota's pleit voor bescherming van rust, duisternis en ruimtelijk heid, maar diezelfde waarden nu door het toestaan van een bunga lowpark op die plek te grabbel gooit. „Het toestaan van een bun galowpark bij Ecomaire schept dan ook een gevaarlijk precedent." Campinghouder Niek Deïst be treurt het rond de plannen ontsta ne rumoer. Hij weerspreekt dat er sprake zou zijn van toestemming van de kant van de gemeente. Zo ver is het, zegt hij, nog niet. Inhou delijk wil hij verder niet ingaan op de plannen. „Want het is gewoon nog niet rond." Deïst zegt graag met omwonenden om de tafel te willen om over de plannen te pra ten. Burgemeester Gerard Rabe- link van de gemeente Schou- wen-Duiveland onthoudt zich van een reactie op* de brief van Mathijs sen. „Ik wil eerst de brief van de heer Mathijssen lezen en in het col lege bespreken." BRUINISSE - Op een regenachtige dag is het druk, zowel met jeugdige vakantiegangers als Aquadelta deze week een vol activiteitenpro- volgt een lampionnenoptocht. Andere activi- goed toeven tussen de gekleurde ballen. Bij met vakantievierende kinderen uit de omge- gramma. Er wordt elke dag geknutseld, zoals teiten zijn onder meer vossenjacht en een pi- Kinderland op Vakantiepark Aquadelta in Brui- ving. bijvoorbeeld donderdag als er lampionnen ratenuurtje (vandaag) en waterspelen in het nisse was het gistermiddag dan ook lekker In verband met de voorjaarsvakantie heeft worden gemaakt, 's Avonds (om 18.45 uur) zwembad (woensdag), foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG Een 45-jarige inwoner van Kwaden- damme is gisteren door de recht bank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot een celstraf van 21 maanden waarvan zes voorwaarde lijk, plus het betalen van 2492 euro schadevergoeding. De zelfstandig ondernemer had financiële proble men en begon daarom enkele hen- f nepkwekerijen, samen goed voor i 308 planten. Bij een huiszoeking L werd er ook nog ruim drie kilo- i gram amfetaminen aangetroffen. MIDDELBURG Fietsen die niet in de daarvoor be stemde beugels staan bij het NS-sta- tion in Middelburg, worden dins dag 2 maart verwijderd. Donder dag 11 maart gebeurt dat ook met de fietsen rond het stadhuis. De ge meente wil zo de overlast vermin deren. De fietsen kunnen tegen be taling van 15 euro en op vertoon van een legitimatiebewijs tussen 9.00 en 15.00 uur worden opge haald bij Stichting Gered Gereed schap aan de Arnesteinweg. MIDDELBURG Een 46-jarige man uit Oostdijk is gisteren door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot twaalf maanden celstraf waarvan de helft voorwaardelijk. Zijn vriend, een 48-jarige Goesenaar werd tot 180 dagen veroordeeld. De Goesenaar kreeg die straf opgelegd voor verbo den wapenbezit en het bedreigen van zijn vriendin. De Oostdijker werd schuldig bevonden aan het le veren van het wapen, de heling van een trailer en, kentekenplaten. Ooit zat hij op een jongenskoor. Maar dat is alweer ruim dertig jaar geleden. Sindsdien heeft hij welis waar een warme liefde voor muziek behoudenmaar zelf zingen, dat is er niet meer bij. Zelfs niet in huiselijke kring. Toen hij onlangs een weekend je weg boekte, zag zijn vrouw haar kans schoon. In de beschrijving van het knusse tweepersoons vakantie huisje van Staatsbosbeheer midden in nationaal park de Weerribben, op de grens van Overijssel en Friesland, ontdekte zij de term bedstee. En in derdaad, de molenaarswoning was in ere hersteld inclusief een bed in een kast. „Nu kun je eindelijk eens voor me zingen", moedigde ze haar echtgenoot aan: „Kom uit de~bedstee mijn liefste..." Hij houdt nu bij hoog en bij laag vol dat hij dat inderdaad gedaan heeft. En dat het haar eigen schuld is dat ze hem niet heeft ge hoord. Je lag zo hard te snurken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65