281 sport Ron Jans stapt over naar rivaal Eerste zege voor vrouwen Terneuzen OPMERKELIJKE OVERSTAP Ron Jans gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Heerenveen. Hij is op dit moment nog trainer van FC Groningen, Ook nieuwe keeper bij Terneuzense Boys Freire wint, Ten Dam valt uit in Ruta del Sol Marianne Timmer zet punt achter seizoen dinsdag 23 februari 2010 Ron Jans is aan zijn achtste seizoen als hoofdcoach bij FC Groningen bezig. FC Groningen-coach Ron Jans gaat volgend seizoen aan de slag bij Heerenveen. foto Ed Oudenaarden/ANP r-rTTTTTTiTr-—-" iiFTiTiiiiwiwnTiprrrTitniMiwiiii n mmnm m ihihim TERNEUZEN Terneuzense Boys heeft de selectie opnieuw uitgebreid. De Belgische doelman Nick Heyman is zaterdag in de thuiswedstrijd tegen koplo per Heerjansdam speelgerechtigd. De 32-jarige Heyman neemt in de selectie de plaats in van Martijn El lenbroek, die vanwege studie een aantal maanden in Canada ver blijft. Doelman Brian de Waele, die in de winterstop van Breskens over kwam, heeft van de KNVB geen .toestemming gekregen voor het eerste elftal uit te komen. De Wae le traint wel mee met de selectie van de zaterdag-eersteklasser. CORDOBA Wielrenner Laurens ten Dam heeft gistermiddag bij een val in de Ruta del Sol een scheurtje in zijn bek ken opgelopen. Dat heeft onder zoek in het ziekenhuis van de Spaanse stad Cordoba uitgewezen. Ten Dams teamgenoot Oscar Freire won de etappe. De 34-jarige Span jaard was na de 182,2 kilometer lan ge rit van Otura naar Cordoba de snelste in de massasprint. Johnny Hoogerland kwam als 35e over de finish. In het algemeen klassement staat hij veertiende. HILVERSUM Marianne Timmer heeft een punt achter het schaatsseizoen gezet. De van een hielbeenbreuk herstellen de schaatsster zal zich niet meer proberen te kwalificeren voor de resterende (Worldcup)-wedstrij- den. „Als ik de Olympische Spelen had gehaald, zou ik daar de afgelopen dagen alles op alles hebben gezet, maar nu zie ik het toch als het grootste belang dat ik helemaal her stel", aldus Timmer. „Ik wil in april, als we weer beginnen met de trainingen voor het nieuwe sei zoen, weer zo goed als nieuw zijn." UITSLAGEN MOTORCROSS Axel. Eerste RES-clubwedstrijd. Licentiehou ders: 1 Roy Gijsel, 2. Mark Boot, 3. Torpjun van Hoe, 4. Glenn van Vught, 5. Boy Stockman. 65 cc: 1. Joey de Wulf, 2. Micha Jansen, 3. Jay- den Hoek, 4. Veron Jansen, 5. Timo Dhaenis. 85 cc: 1. Joël van Mechelen, 2. Max Acres, 3. Job van Laarhoven, 4. Kevin van de Borst, 5. Guido Boone. MX-2: 1. Michaël Maaskant, 2. Jens van de Meer, 3. Joey Verwijs, 4. Joost Gru- ben, 5. Thierry Baele. Veteranen: 1Jost Kes- ters, 2. Erik van de Wekken, 3. Ivan Robijn, 4. Frank van de Geughte 5. Dieter Hilleweg. MX Open: 1. Ronald Schrik, 2. Stephan Schrik, 3. Thomas Adriaanse, 4. Christophe Albrecht, 5. Bart Schildermans. VOETBAL Jupiler league: Dordrecht - De Graafschap 1-2; Go Ahead Eagles -FC Den Bosch 4-1; Ex- celsior-Cambuur Leeuwarden 3-0; FC Oss-Hel- mond Sport 0-2; RBC Roosendaal- Fortuna Sit- tard 2-1. Voetbalclubs moeten na kwetsende spreekkoren punten in mindering krijgen reageer op www.pzc.nl/sport reacties: 625 Ik blijf op voor het schaatsen in Vancouver ÜÜHI 31% oneens "'^■i 69% TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen begroetten zondag de eerste competitiezege van het sei zoen in de tweede klasse. Uit te gen Beerse Boys werd het 1-3. Steen ging in de slotfase onderuit tegen Gilze (o-t), maar Hontenisse stelde daar een belangrijke zege op Virtus tegenover: 4-1. In de vijfde klasse verraste Vogelwaarde met een 2-2-gelijkspel tegen koploper Rimboe. In het zaterdagvoetbal is IJzendijke na een 6-o-zege op Peursum een stap dichter bij de titel in de derde klasse gekomen. In de vierde klas se ging Oostburg/Sluis zwaar on deruit (9-1 verlies) tegen RCS. Koe wacht blijft na de 2-0-zege op Bru- se Boys meedoen om de titel in vijfde klasse. Zaterdag. Derde klasse. IJzendij- ke-Peursum 6-0 (2-0): IJzendijke had op meer tegenstand gerekend van Peursum. In een pittig duel be hielden de Zeeuws-Vlaamse vrou wen het initiatief Dat werd be loond met een half dozijn doel punten. De tiende zege kwam tot stand via treffers van Marieke Mul- Iaert (twee keer), Stephanie van Poucke, Jantien Buijsse, Nathalie van Poucke en Karen Buijsse. Vierde klasse. RCS-Oostburg/ Sluis 9-1 (4-1): De Oostburgse vrouwen namen via een doelpunt van Charlotte Barra een terechte voorsprong. Daarna sloeg de pa niek toe en ging er van alles mis. Vijfde klasse. Bruse Boys-Koe wacht 0-2 (0-2): Anett Solyomi maakte een prima competitiede buut. De Hongaarse zette Koe wacht op een i-o-voorsprong. Sil- ke Kosters nam de tweede treffer voor haar rekening. De marge werd met veel inzet verdedigd. Koewacht is nog ongeslagen. Tweede klasse. Beerse Boys-Ter- neuzen 1-3 (1-2): In Middelbeers kreeg Terneuzen gisteren loon naar werken. De eerste zege van het seizoen was verdiend, omdat de ploeg van trainer Dennis Sanches niet alleen een voorbeeldi ge inzet aan de dag legde maar ook het beste van het spel had. Re- nee van den Berg bracht de Zeeuws-Vlamingen na tien minu ten op voorsprong en daarna werd het 0-2 door Annelien van Hecke. Beerse Boys kwam nog wel terug tot 2-1, maar Annelien van Hecke bepaalde de eindstand halverwege de tweede helft op 1-3. Derde klasse. Steen-Gilze 0-1 (0-0): Steen had gisteren in het duel met Gilze het geluk niet aan zijn zijde. Voor en na de rust stond de paal een treffer in de weg. Eerst deed Saskia Blommaert dat en vervolgens Inge de Smet. Gilze, dat tot dan toe weinig aan valsdrift had getoond, sloeg in de slotminuut toe. Een fout in de ver dediging van de thuisclub werd dankbaar afgestraft: 0-1. Vierde klasse. Hontenisse-Vir- tus 4-1 (1-1): Hontenisse boekte zijn derde zege van dit seizoen. Was voor de rust de wedstrijd nog aardig in evenwicht, na de hervat ting was Hontenisse veel sterker. Fanny Kool zorgde al vroeg voor 1-0, maar niet veel later kwam Vir tus terug tot 1-1. Katrien de Visser wees Hontenisse na rust de weg naar de zege met een schot dat via de onderkant van de lat doel trof Bonny Bogaert en Kool bepaalden de eindstand op 4-1. Vijfde klasse. Vogelwaarde-Rim boe 2-2 (0-1): Vogelwaarde maakte het Rimboe moeilijker dan de kop loper vooraf verwacht had. Rim boe nam na tien minuten spelen een o-i-voorsprong. Daar liet Vo gelwaarde zich niet door van de wijs brengen. Na de rust zorgde Lotte Baauw voor de gelijkmaker en niet lang daarna zette Francis Collet de thuisclub brutaal op 2-1. In de slotfase kon Rimboe de drei gende nederlaag afwenden: 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62