zeeland 121 over bezuinigingen' Twijfels over noodzaak sluiting voetbalvelden bij politieke discussie in Scheldetheater in Terneuzen Cabaretiers Het Talent presenteten 'Zootje' Banenmarkt Defensie in Stadskantoor Schrijvers over veranderend land Voorverkoop voor Craauwrock begonnen Mededeling van de waterschappen Bezwaar loonbedrijven tegen plan voor Sluiskiltunnel weggewuifd WaterschapT™^^ dinsdag 23 februari 2010 1 gaMMtswwrrwTfiwwHgwi pen te doen in de algemene reser ve. Ook WD-lijsttrekker Michiel Groeneveld had graag gezien dat het college van burgemeester en wethouders nog voor de verkiezin gen een duidelijk financieel in zicht had gegeven in de komende raadsperiode. Van Schaik wees er op dat Terneu zen al jaren een sluitende begro ting heeft en met minimale lasten voor de burgers toch veel voorzie ningen heeft kunnen realiseren. Voor dit jaar en ook voor 2011 hoeft de gemeente volgens Van Schaik niet te bezuinigen. „Wat 2012 betreft moeten we even wach ten op wat de Rijksoverheid be sluit. Moet je dan nu al dingen doen om de mensen in paniek te brengen? Als we nu al gaan bezui nigen gaat een groot gedeelte van de gemeente op slot. Stel dat we al le vijf de buitenbaden sluiten, dan besparen we 500.000 euro. Wat moeten we dan niet doen om 13 miljoen te bezuinigen?" Het idee van Ten Hengel om alvast te begin nen met drie in plaats van vijf wet houders wees Van Schaik van de hand. „Borreltafelpraat", viel Peter Clij- sen (GroenLinks) hem bij. Duur zaam werken, is volgens hem het toverwoord om energie en vooral ook geld te besparen. - Tijdens het debat gingen de lijst trekkers in op verschillende stellin gen. Dat Terneuzen niet ontkomt aan samenwerking, daarover was iedereen het eens. Maar ook dat het, vooral op bestuurlijk gebied, een moeizaam proces is. „Op amb telijk gebied verloopt de samen werking wel vrij goed", constateer de Jaap Bos (CDA). Eén gemeente in Zeeuws-Vlaanderen, dat is voor de meesten een brug te ver. Dat de natuur de ontwikkeling van de Kanaalzone remt vond Peter Clijsen 'grote onzin', maar volgens Martin Stouten (SGP) zit daar wel wat in. „We moeten de westelijke Kanaalzone ontwikke len om bedrijven te trekken. Ook moeten de procedures eenvoudi ger. Als zich bedrijven vestigen ko men de euro's binnen en daarmee kunnen we investeren in natuur- en milieu." „De ondernemingszin in Terneu zen is eerder een rem dan de na tuur", meende Michiel Groeneveld (WD). Frank van Hulle (TOP Ge meentebelangen), was het niet eens met de stelling dat stadsver nieuwingsprojecten te lang op zich laten wachten. „Er zijn veel mensen en belangen- bij betrok ken, dus duurt het even voordat zo'n traject doorlopen is." De lijsttrekkers maakten het elkaar overigens niet al te moeilijk tij dens het debat. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (TOP Gemeentebelangen) vraagt zich af of de gemeente Terneuzen niet de hard van stapel is gelopen bij het sluiten van voetbalvelden wegens opdooi. Op last van de gemeente zijn alle velden, ook de trainingsvelden, sinds 18 februari voor gebruik ge sloten. Het betreft onder meer vel den van Zaamslag, Spui en Sluis kil, de niet-geprivatiseerde voetbal velden. Volgens Broekhuysen is van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten Terneuzen de enige die velden heeft gesloten. Ook is er volgens hem bij de clubs irritatie over het feit dat er vooraf geen overleg plaatsvindt. „Als een veld onbespeelbaar is, dan zullen de clubs dat zelf als eer ste toegeven. Dat is immers in hun eigen belang", betoogt Broekhuy sen in schriftelijke vragen aan B en W. „Niettemin roept het vragen op als in een klein gebied als Zeeuws-Vlaanderen alleen de Ter neuzense velden het afgelopen weekend niet bespeelbaar waren." Broekhuysen wil weten of er wel licht sprake is van achterstallig on derhoud van de velden en of het sluiten van de velden op 18 februa ri niet wat prematuur was. Het raadslid wijst er op dat clubs de afgelopen maanden een aantal malen al noodgedwongen voor trainingen moesten uitwijken naar kunstgrasvelden in de omgeving. Dat brengt extra kosten mee. Ten slotte wil Broekhuysen weten of er een gebrek is aan communicatie tussen de gemeente en de bestu ren van de voetbalverenigingen. SLUISKIL Kinder- en jeugdcabaret Het Talent uit Sluiskil houdt zaterdag en zon dag de voorstelling Zootje. De jeug dige artiesten treden beide keren op in Het Meulengat in Sluiskil; za terdag vanaf 19.30 uur en zondag vanaf 14.00 uur. De jonge 'cabare tiers' spelen een toneelstuk; diver se artiesten en het koor zingen lied jes onder begeleiding van een band en zowel de jeugd- als de kinder groep danst op het podium. TERNEUZEN Werkbedrijf Terneuzen houdt woensdag 4 maart van 14.00 tot 18.00 uur een banenmarkt Defen sie op het Werkplein in het Stads kantoor van Terneuzen. Er is infor matie over functies bij de land macht, luchtmacht, marine, politie en de marechaussee. Belangstellen den kunnen tijdens de banen markt zo binnenlopen. OOSTBURG De schrijvers Jan Brokken, Judith Koelemeijer en Frank Westerman staan zondag garant voor de literai re voorstelling Land op Drift in het Ledeltheater in Oostburg. De schrij ven lezen van 15 tot 17 uur passages uit eigen werk over 'een verande rend Nederland': ontzuiling, ont kerkelijking, migratie en herinrich ting van het landschap. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de organise rende boekhandel Basting. GRAAUW De voorverkoop voor Graauwrock open air is begonnen. Bij 22 cafés en muziekwinkels in de streek en over de grens zijn kaarten te koop voor 20 euro, vijf euro goedkoper dan op de dag zelf aan de kassa. Via www.graauwrock.nl zijn kaarten te koop. Clouseau is Hemelvaartsdag 13 mei de hoofdact. Ook Suck on this en The Old Firm treden op. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wuift de bezwaren weg van een elftal loonbedrijven tegen het ontwerpbestemmingsplan N62 Sluiskiltunnel. De loonbedrijven, afkomstig uit heel Zeeuws-Vlaanderen, vrezen dat de wachttijd bij de brug zal toe nemen als straks de tunnel voor snelverkeer er ligt. Ze denken dat landbouwverkeer daardoor meer gebruik zal gaan maken van de route via de bebouwde kom van Terneuzen. Vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid vinden ze dat onwenselijk, evenals een extra toename van langzaam rijdend ver keer op de N252. De bedrijven plei ten voor een extra viaduct ter hoogte van de Nieuw Westendijk of de aanleg van een parallelweg ten zuiden van de N62, vanaf de Bontweg en aansluitend op de spoorwegovergang van het spoor naar Terneuzen. Ze denken dat ze schade zullen ondervinden van het noodgedwongen omrijden en de langere wachttijden. Volgens burgemeester en wethou ders van Terneuzen wordt door de strikte scheiding van snelrijdend regionaal verkeer en langzaam rij dend lokaal verkeer de verkeersvei ligheid juist beter. Volgens het col lege is er 'geen reden om aan te ne men dat de wachttijd zal toene men'. „Bovendien zal door de ver beterde doorstroming op de hoofd route er in zijn algemeenheid min der verkeer zijn dat kiest voor een alternatieve route, al of niet door de bebouwde kom van Terneuzen of bijvoorbeeld Sluiskil." De route via de Langeweg en de N252 wordt door de komst van de tunnel juist minder druk en zal daarom een beter alternatief zijn dan nu het geval is, stelt het colle ge. Loonbedrijven die denken dat ze schade ondervinden moeten straks maar een schadeclaim indie nen, aldus B en W. Algemene vergadering De dijkgraaf van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat een openbare vergadering van de algemene vergadering plaatsvindt op dinsdag 9 maart 2010 in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Dé vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: - Opening - Vaststellen van de agenda - Ingekomen stukken en mededelingen - Definitieve vaststelling tarief watersysteemheffing gebouwd 2010 - Rondvraag - Sluiting De vergaderbundel ligt vanaf 26 februari 2010 ter inzage op het waterschapskantoor te Middelburg. Ook in de bibliotheken te Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. foto Peter Nicolai Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118-621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59