zeeland 119 de Bossenblie bij Axel AL? Bedijking 1653-1654 Auteur Collecte Jantje Beton in verschillende kernen Jeugd voert actie tegen poep in de binnenstad Terneuzen fOL INTERIEURIDEEEN! Politiek Sluis dinsdag 23 februari 2010 Zo'n duizend man waren in touw om de dijk te realiseren. Zo'n 450 paarden trekken de karren. De dijkwerkers doorgaans rauwe jongens, komen van heinde en ver. De auteur Chiel van Doeselaar hoopt de geschiedenis van de Axelse polder in 2011 af te ronden met zijn nieuwste uitgave 'Geschiedenis van de Bossenblie'. In Geschiedenis van onderhouden en de de Bossenblie komt ook de oude geschiedenis aan de orde. Zoals de bedijking in 1653-1654, hoe de polder daarna werd bestuurd en verdedigingslinie met de forten in de zuidoosthoek. Ook de boerderijen en polderbuurten passeren de revue. foto Peter Nicolai Deze week niet in uw brievenbus ontvangen? Mail: directief tmckoudekerke.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl koewacht - De eerste week van maart wordt de jaarlijkse lantje Be ton Collecte gehouden. De collec tanten zijn zoals gebruikelijk gere kruteerd uit het ledenbestand van jeugdorganisaties in de regio, die ook van de opbrengst meeprofite ren. In Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Overslag gaan de volgende vereni gingen voor de collecte op pad: Scouting De Vier Ambachten uit Axel, de Jeugdraad uit Zuiddorpe en Turnvereniging Vlug en Lenig uit Koewacht. De helft van de op brengst is bestemd voor deze col lecterende organisaties. De andere helft gebruikt Jantje Beton voor door Eugène Verstraeten terneuzen - De schooljeugd in de binnenstad van Terneuzen is de overlast van hondenpoep beu. Om dat hondenbezitters de-viezigheid niet opruimen organiseert de school samen met de leerlingen een opruimactie. Ook de Speel- neus en het jongerencentrum De Pit doen mee. De binnenstad, en vooral het ge bied rond de school, ligt vol hon denpoep. Maar ook bij de Speel- neus, en De Pit is er veel overlast. Pogingen om het probleem op te lossen zijn tot nu toe op niets uit gelopen, Een gezamenlijke actie moet de buurtbewoners aanzetten om de hondenpoep zelf op te ruimen. De actie vindt plaats van 15 tot en met 19 maart. Op maandag rs maart beginnen de school, de Speelneus en de kin derclub met het maken van vlagge- -tjes. Deze worden gedurende de gehele week in de gevonden hondendrol len gestoken en gefotografeerd. Van de foto's wordt een collage ge maakt. De school zet een toneel stukje in elkaar. Wie thuis een flyer achter het raam plakt kan een boodschappen mand winnen. Op vrijdag 19 maart is er van it.30 tot r2.oo uur een hondendrol-op- ruimactie. De kinderen gaan dan met behulp van bewoners en ouders rond de school poep oprui men. De Speelneus houdt van 17.30 tot 18.00 uur een lawaaioptocht. Die eindigt bij het jongerencentrum De Pit. Daar wordt de fotocollage van de kinderen onthuld, zijn er toespra ken door vertegenwoordigers van gemeente en politie, wordt de win naar van de flyer-actie bekend ge maakt en wordt het toneelstukje van de school opgevoerd. Tenslotte worden er poepzakjes uitgereikt aan buurtbewoners. projecten die ervoor zorgen dat al le kinderen in Nederland weer vrij buiten kunnen spelen, lantje Beton stimuleert zinvolle vrijetijdsbesteding in de eigen om geving. Het geld mag door de be treffende clubs naar eigen inzicht worden besteed aan activiteiten of spelmaterialen waar normaal ge sproken geen geld voor is. Bijvoorbeeld aan het organiseren van een vakantiekamp of het aan schaffen van een nieuw speeltoe stel. Zo kunnen de verenigingen mede dankzij de collecteopbrengst een zinvolle vrijetijdsbesteding voor de jongeren en kinderen uit de buurt op touw zetten. De ondernemers nodigen u uit voor hét grote debat vanavond 23 februari in de Mauritshof IJzendijke. Aanvang: 20.00 uur Inloop met koffie v.a. 19.30 uur Alle acht lijsttrekkers voor de Gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart zijn aanwezig. Zij zullen kritisch ondervraagd worden, ook vanuit de zaal. Toegang gratis leder welkom Opgeven gewenst: ryro@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57