3 dinsdag 23 februari 2010 ik ook naar de overkant van het water om te zien welke huizen er te koop staan. Er valt altijd wel wat te zien. Daarom is hardlopen ook helemaal niet saai." Een 'rondje' Bolwerk is één van haar favoriete rondjes. „Maar ik loop ook graag op strand. Ik heb alleen geen auto, dus dan moet ik er eerst op de fiets heen, dus dat is wel een belemme ring." Meestal neemt ze haar Ipod mee tijdens het rennen. De muziek varieert. „De ene keer is het Lenny Kravitz, de andere keer Tiësto. Het ritme van het lopen pas ik meestal aan de muziek aan. Dat gaat eigenlijk automatisch." Slabber is sinds 2008 echt verslaafd aan het rennen. Ze loopt minimaal een keer per week en is lid van de Middelburgse atletiekvereni ging Dynamica. Korte loopjes tot een kilome ter of tien hebben haar voorkeur, al blijft er altijd die ene uitdaging. „Ik zou graag ooit nog eens een marathon willen lopen. Maar helaas heb ik op dit moment te weinig tijd om er voor te trainen. Wel doe ik aan verschillende wedstrijden mee. Ik heb twee keer de PZC- familieloop (10 kilometer) uitgelopen. Dit jaar ga ik ook weer meedoen aan de Ladiesrun van de Kustmarathon. En ooit wil ik de echte Kustmarathon nog eens lopen. Vorig jaar heb ik 'm gewandeld en dat was al een hele happening." Slabber, die tegenwoordig als lerares voor de klas staat op basisschool De Lonneboot in Nieuw- en Sint loosland, loopt puur voor het plezier. Maar dat neemt niet weg dat ze behoorlijk fanatiek is. „Ik ben altijd wel competitief ingesteld. Ik wil mezelf altijd verbeteren. De eerste keer dat ik aan de PZC-familieloop meedeed, finishte ik net binnen het uur. Een jaar later snoepte ik een paar minuten van die tijd af. Dat geeft dan een enorme kick. M'n startnummers heb ik ook allemaal bewaard. Daar heb ik de eindtijden op geschreven, zodat ik weet wat ik moet lopen om de volgende keer sneller te zijn." Ook haar medailles hangen allemaal aan de muur. „Dat is toch een mooi aandenken." Na een klein uur zit haar trainingsrondje van vandaag er op. „Zo, en nu eerst een warme douche. Dan heb je pas echt een voldaan gevoel." Maurice Steketee olwerken. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43