sport 129 Jong Ambon trekt zich na nieuwe afgelasting terug uit bekertoernooi Clubs moeten optreden tegen spreekkoren C-junior Van Bemden tweede op NK meerkamp Weer grote nederlaag voor Oemoemenoe kpn dinsdag 23 februari 2010 Ron Jans volgt tussenpaus Jan Everse op bij Heerenveen. looi Jan Mennega GRONINGEN - Voetbaltrainer Ron [ans en SC Heerenveen werden al uiige tijd met elkaar in verband ge wacht. De partijen hadden nog niet de intentie 'het nieuws' van Kun tweejarige overeenkomst al naar buiten te brengen, maar na jat een zwager van Jans op zijn blog had vermeld dat de overgang definitief was, werd daartoe toch besloten. „Ik heb twee gesprekken gehad met Heerenveen", laat FC Gronin- gen-trainer Jans weten. „Een oriën terend gesprek met de voltallige di rectie en Klaas de Leeuw van de Raad van Commissarissen. Dat was een heel relaxed gesprek. Daar na ben ik uitgenodigd voor een tweede gesprek waarbij Yme Kui per, Riemer van der Velde en Bart van der Meer, de voorzitter van de Raad van Commissarissen, aanwe zig waren. Dat was vorige week dinsdag. Er waren toen nog twee kandidaten over om trainer bij Heerenveen te worden", vertelt lans. „Op donderdag 18 februari kreeg ik te horen dat de keuze op mij was gevallen. Er is regelmatig gesuggereerd dat ik al geruime tijd contact had met Heerenveen en ook al een contract had getekend, maar dat is niet zo." Gistermorgen bracht lans de spe lersselectie van FC Groningen op de hoogte van zijn aanstaande overstap. „De reacties waren goed. 'Zie je wel, ik heb het altijd al gezegd', in die trant. Zondag was ik bij mijn ouders en toen ik het hen vertelde vloog mijn vader mij om de hals om mij te feliciteren. Mijn ouders zijn al op leeftijd. Voor hen is het ook mooi dat wij in de buurt blij ven." In Schipborg blijven Ron Jans en zijn vrouw Marjo overigens niet wonen. „Niet omdat wij het daar niet leuk zouden hebben, maar het is toch elke keer drie kwartier rijden naar Heerenveen en ik moet ook iedere keer weer het Julianaplein over. We gaan verhui zen, ik wil dichter bij Heerenveen wonen, maar ik zal zeker een kop je koffie in Groningen blijven drin ken. FC Groningen is een deel van mijn leven en zal dat ook blijven." Als het aan Jans ligt, verhuist aan het eind van het seizoen nóg een trainer van FC Groningen naar SC Heerenveen. Hij wil zijn assistent Raymond Libregts graag meene men. „Raymond is een vakman, een harde werker, loyaal en heeft toch ook een wat ander karakter dan ik. Wij werken goed samen en hebben veel vertrouwen in el kaar." De kans dat ook Libregts, sinds medio 2005 Jans' rechterhand bij FC Groningen, verkast naar het Abe Lenstra Stadion is groot. Jans: „Raymond wil ook graag en er hoeft bij Heerenveen niemand voor hem te wijken." Inhoudelijk wil Jans nog niet pra ten over zijn toekomstige club. Dat doet hij pas na afloop van het sei zoen. „Ik ben nu nog bezig bij FC Groningen en wil de focus daar he lemaal op gericht houden. En Jan Everse is bezig aan een klus bij Heerenveen. Wij willen beiden in alle rust ons werk blijven doen, maar in mijn spaarzame vrije tijd ga ik mij ook al voorbereiden op volgend seizoen. Maar dat mag nog niet één seconde ten koste gaan van FC Groningen en dat zal ook niet gebeuren. Wij willen de play-offs bereiken. Niemand hoeft te twijfelen over mijn inzet en ik verwacht ook niet dat de presta ties minder zullen worden nu be kend is geworden dat ik naar Hee renveen ga." door Barry van der Hooft middelburg - Aan het bekeravon- tuur van Jong Ambon is zonder te spelen een einde gekomen. De zon dag-vierdeklasser zou in de vierde ronde van de districtsbeker aantre den tegen ASWH, maar het duel werd gisteren opnieuw afgelast. Jong Ambon kreeg vervolgens van de KNVB te horen dat het van avond naar Hendrik-Ido-Ambacht af moest reizen om op het veld van de hoofdklasser aan te treden. Daar paste de Middelburgse club voor en trok zich per direct terug uit het bekertoernooi. ASWH bereikte daardoor zonder middelburg - Oemoemenoe hun kert naar het einde van de compe titie. De Middelburgse rugbyers verloren zondag voor de veertien de keer op rij en staan met twee (bonus)punten onderaan in de eer ste klasse. Omdat het veld in Purmerend on bespeelbaar was, was titelkandi daat Waterland verplicht om voor de tweede keer dit seizoen naar Middelburg af te reizen. Eerder dit seizoen zegevierde de kampioen van het vorige seizoen met 12-56. Ditmaal werd het zelfs 3-66. Bij rust was het 3-28. Joey Luitwieler had met een penal ty-kick voor de enige Middelburg se punten gezorgd. door Dennis van Bergen breda - Dat de ongeregeldheden bij NAC-FC Utrecht en RKC-SC Heerenveen voorgelegd zijn aan de aanklager betaald voetbal van de KNVB is geen verrassing. Beide duels lagen dit weekeinde een tijd stil nadat er spreekkoren waren aangeheven door de aanhang van de thuisclubs. Volgens woordvoer ster Marloes van der Laan van de voetbalbond geven de gebeurtenis sen van zaterdag aan dat clubs in de praktijk vrijwel nooit een duel stilleggen. „Terwijl niet de scheidsrechters, maar de thuisspelende clubs ver antwoordelijk zijn voor wat er in hun stadions gebeurt. Zij hebben primair de taak om een duel stil te leggen wanneer er spreekkoren worden aangeheven die niet door de beugel kunnen. De scheidsrech te spelen de vijfde ronde, waarin het thuis speelt tegen Vlissingen. Met het terugtrekken van Jong Am- bon wordt een bekerwedstrijd die al vijf keer werd vastgesteld, uitein delijk dus niet gespeeld. Het tref fen met ASWH werd op 19 decem ber voor de eerste keer geschrapt vanwege een algehele afgelasting. Op 19 januari bleek de verlichting op sportpark De Kruitmolen niet in orde. Een week later was AS WH al in Middelburg om op sport park De Veerse Poort te spelen, maar besloot scheidsrechter Nijsse het duel op het laatste moment nog te cancelen. Vervolgens werd de wedstrijd die op 10 februari ge pland stond een dag eerder al van wege de vrieskou door de KNVB af gelast. „Omdat nu ruim 24 uur voor de wedstrijd bekend was dat ons veld en de alternatieven in Middelburg en Vlissingen niet be speelbaar waren, kregen we te ho ren dat we naar Hendrik-Ido-Am bacht moesten", legt secretaris Eldridge Pentury uit. „Daar zien wij van af We willen het duel spe len zoals het bij de loting is be paald. In Middelburg dus. Dat was nu niet meer het geval. Daarom hebben we ons teruggetrokken." RCS speelt vanavond wel. In de vijfde ronde is The Gunners in Bre da de tegenstander. apeldoorn - Atleet Edwin van Bemden (14) van het Goese AV'56 is op het NK meerkamp voor C-ju- nioren, dat afgelopen weekeinde in Apeldoorn werd gehouden, als tweede geëindigd. Op de vijf onder delen sprokkelde hij 3172 punten. Dat is een nieuw Zeeuws record in zijn leeftijdscategorie. De tweede plaats had Van Bemden mede te danken aan een goed op treden op de 60 meter horden. Hij klokte 8,78 seconden en verbrak daarmee het kersverse record van Noah Heijnen (8,66). Bij het ver springen haalde hij 5 meter 38, bij het kogelstoten 9 meter 36 en bij het hoogspringen (1 meter 55). Op de 1000 meter noteerde hij 33.32,50 minuten. De Middelburger Tom van den Berg werd derde met 3115 punten. Hij sprong met 5 meter 45 naar een persoonlijk record. Op de 60 meter horden liep hij ook een pr: 9,77 seconden. Wouter Leestem- aker (AV'56) behaalde 2650 punten en werd hiermee zevende. De andere drie Zeeuwen die mee deden waren Sanne Nijsse (AV'56), de Zierikzeese Nadine de Rijke (AV'56) en Mirjam Berrevoets (Del ta Sport). Zij werden op de vier kamp respectievelijk achtste (1617 punten), negende (1603 punten) en elfde (1471 punten). ter is óók bevoegd om dit te doen, als het spel of zijn eigen functione ren wordt belemmerd." Volgens haar zijn de clubs van de ze procedure op de hoogte. „Maar", zo constateert Van der Laan, „in de praktijk komt het er op neer dat de scheidsrechter het duel stillegt bij kwetsende leuzen." Niet voor niets pleitte KNVB-direc- teur Henk Kesler gisteren al voor strengere straffen voor clubs waar van de aanhang zich verbaal mis draagt. In Breda en Waalwijk na men de clubs gisteren afstand van het gedrag van (een deel van) de aanhang. Maar de overweging om het duel eigenhandig stil te leggen is nooit een optie geweest, stelt NAC-zegsman Willem Reijn. De spreekkoren bij NAC en RKC zijn inmiddels voorgelegd aan de aanklager betaald voetbal. Hij kan een vooronderzoek opstarten. kpn winkel kpn.com 0800 0105 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31