281 sport Ron Jans stapt over naar rivaal Onverwacht verlies BC Vlissingen Marianne Timmer zet punt achter seizoen Pasveer en Geelhoed naar NK afstanden Primeur Slootmans in Graanbeurstrofee De Graafschap wint op valreep Freire wint rit, Ten Dam valt uit in Ruta del Sol dinsdag 23 februari 2010 HILVERSUM Marianne Timmer heeft een punt achter het schaatsseizoen gezet. De van een hielbeenbreuk herstellen de schaatsster zal zich niet meer proberen te kwalificeren voor de resterende (Worldcup)-wedstrij- den. „Als ik de Olympische Spelen had gehaald, zou ik daar de afgelo pen dagen alles op alles hebben ge zet, maar nu zie ik het toch als het grootste belang dat ik helemaal her stel", aldus Timmer. „Ik wil in april, als we weer beginnen met de trainingen voor het nieuwe sei zoen, weer zo goed als nieuw zijn." HOORN Tijdens regiowedstrijden in Alk maar en Hoorn hebben Annemarie Pasveer uit Arnemuiden en Nicole Geelhoed uit Zoutelande zich ge plaatst voor het NK afstanden voor junioren B-schaatssters. Pasveer no teerde een tijd van 43.22 op de 500 meter en Geelhoed reed 4.43,39 op de drie kilometer. Beide schaats sters kunnen zich ook nog plaatsen op andere afstanden. ZIERIKZEE Voor het eerst in de twaalfjarige ge schiedenis van het driebandentoer- nooi om de Graanbeurstrofee ging de hoofdprijs naar iemand van bui ten Schouwen-Duiveland: Arnold Slootmans uit Middelburg. Hij was zaterdag in de finale te sterk voor titelverdediger Sjaak de Visser uit Brouwershaven. DOETINCHEM De Graafschap heeft gisteren in de eerste divisie op de valreep FC Dor drecht verslagen. De koploper won door een treffer in de slotfase met 2-1. Go Ahead Eagles klom naar de tweede plaats. De Deventenaren waren te sterk voor Den Bosch: 4-1. Cambuur viel opnieuw tegen. De Friezen gingen onderuit bij Excel sior: 3-0. RBC Roosendaal was thuis te sterk voor Fortuna Sittard. Het werd 2-1 voor de thuisclub. OPMERKELIJKE OVERSTAP Ron Jans gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Heerenveen. Hij is op dit moment nog trainer van FC Groningen. 8 Ron Jans is aan zijn achtste seizoen als hoofdcoach bij FC Groningen bezig. FC Groningen-coach Ron Jans gaat volgend seizoen aan de slag bij Heerenveen. foto Ed Oudenaarden/ANP urr JUDO Herenthout (B). Judotoernooi Herenthout. Tot 15 jaar. Eerste plaats. Nina Rijn -44 kg. Arie Storm -38 kg. Tot 12 jaar. Eerste plaats: Marvin Toorenaar -34 kg., Milan Theulen -30 kg., Shirley Jacobs -28 kg. VOETBAL Jupiler league: BV Veendam - AGOW afg; FC Dordrecht - De Graafschap 1-2; FC Emmen - MW afg; Go Ahead Eagles - FC Den Bosch 4-1; Excelsior - SC Cambuur 3-0; FC Oss - Helmond Sport 0-2; RBC Roosendaal - Fortuna Sittard 2-1. Voetbalclubs moeten na kwetsende spreekkoren punten in mindering krij'gen reageer op www.pzc.nl/sport reacties: 625 Ik blijf op voor het schaatsen in Vancouver I 31% i 69% door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie leden de mannen van BC Vlis singen een'onverwacht ruime ne derlaag bij BOB, dat thuis nog met dertig punten verschil was ge klopt. Hierdoor lijken de kansen op een plaats in de play-offs van de eerste divisie verkeken. De Vlissingse vrouwen leden in de hoofdklasse een nederlaag. In Maastricht was Kimbria met 60-45 te sterk. De vrouwen van BV Sou burg stegen naar de tweede plaats in de overgangsklasse door een rui me zege op Almonte 2. Mannen: BOB-BC Vlissingen 95-62: BC Vlissingen kwam in Oud-Beijerland zeer zwak uit de startblokken. Tegenstander BOB trok direct het initiatief naar zich toe en nam in het eerste kwart een 25-io-voorsprong. In het twee de kwart verkleinde BC Vlissingen het verschil met een full court press. Daarna vielen de bezoekers aanvallend stil door de fanatieke verdediging van BOB. Bij de rust was het 51-33. In het derde kwart schakelde BC Vlissingen over naar een zonever dediging, maar daardoor werd het verschil niet kleiner: 71-49. In het laatste kwart kwam BC Vlissingen er niet meer aan te pas en moest gefrustreerd toezien dat BOB de scoorde opvoerde naar 95-62. Scores: Dennis de Paauw 14, Benjamin Steenbeek 10, Erwin Hilbert 10, Dorde Karadzic 9, Michel Bosters 7, Raylin Ji menez 4, Emilio Jangbahadoer 4, Ron- ny de Troije 2 en Sjoerd van Pelt 1. Vrouwen: Kimbria-BC Vlissin gen 60-45: In Maastricht had BC Vlissingen opnieuw de beschik king over slechts vijf speelsters. De nummer twee Kimbria begon uit stekend en nam met snelle aanval len een 14-2-voorsprong. BC Vlis singen kon daar weinig tegenover stellen en bij 33-12 dreigde een gro te nederlaag. De omschakeling naar een zone-verdediging bleek een goede keuze, want bij rust was het 38-21. Na de pauze hielden de teams elkaar in evenwicht, waar door het Vjissingse vijftal de scha de kon beperken tot 60-45. Scores: Nanon Doeland 23, Elisa Kui pers 11Linda de Paauw 7, Dorien de Witte 4 en Nayara de Ridder 1 Vrouwen: BV Souburg-Almonte 2 85-57: BV Souburg kon in de eer ste helft geen afstand nemen van het jonge Eindhovense team. Na het eerste kwart was het 17-16. In het tweede kwart werden veel kan sen gemist, waardoor de rust aan brak bij 28-28. Na de pauze stond het vizier bij BV Souburg wel op scherp. Almonte 2 kon aanklam pen tot 40-36, maar daarna was klassenverschil duidelijk. Via 59-46 denderde de thuisploeg door naar 85-57. Scores: Nicoline Craste 24, Ilse Rijn berg 22, Shanice de Graaf 12, Linda de Meij 12, Immie Pattikawa 8, Gitta Zijl- ma 3, Cindy de Nooijer 2 en Nathalie Franke 2. CORDOBA - Wielrenner Laurens ten Dam heeft gistermiddag bij een val in de Ruta del Sol een scheurtje in zijn bekken opgelo pen. Dat heeft onderzoek in het ziekenhuis van de Spaanse stad Cordoba uitgewezen. De 29-jarige renner van Rabobank zal zo snel mogelijk naar Neder land terugkeren voor een precieze diagnose, meldt de Nederlandse wielerploeg op zijn website. Ten Dams teamgenoot Oscar Frei re won de etappe. De 34-jarige Spanjaard was na de 182,2 kilome ter lange rit van Otura naar Cordo ba de snelste in de massasprint. Freire boekte al zijn tweede sei zoenszege. De drievoudig wereldkampioen hield in de sprinr Robert Wagner achter zich. Johnny Hoogerland kwam als 35e over de finish. In het algemeen klassement staat hij veertiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30