winterspelen 125 blijdschap 999 O Medaillewinnaars 3 maart naar koningin Vancouver 2010 Tweede goud voor biatlete Neuner Boer: Over vier jaar graag wél op podium Tuitert doet geen oog dicht na zege dinsdag 23 februari 2010 „Ik heb nog nooit moeten huilen van blijdschap. Ik wil ook geen jankbal zijn, maar alle emoties en spanningen van de laatste tijd kwamen eruit." maakt alles voor het eerst mee. Je moet leren, maar dat is niet makke lijk als alles wordt uitvergroot." Ze houdt haar handen een eind uit elkaar: „Normaal komt er niet zon stuk in de krant als je verliest. Bij mij wel. Als mijn vader bij de slager stond, gingen allerlei men sen zich met mijn schaatspresta- ties bemoeien." Haar antwoord op mindere presta ties was nóg harder werken. „Ze heeft de neiging te veel te doen", zegt TVM-coach Geert Kuiper. Wüst raakte overtraind. Het kostte haar een jaar om daarvan te her stellen. Toen ze fysiek weer bijna de oude was, liep ze in haar hoofd tegen grenzen op. Ze wilde zó graag weer op haar oude niveau ko men, dat ze opnieuw te veel hooi op haar vork dreigde te nemen. „Het lijkt wel of wij elke week weer makkelijk het ijs op stappen, maar het is moeilijk om je weer op te laden na een' teleurstelling. Dat is topsport. Het hoort erbij, maar het is niet altijd even leuk. Je verliest vaker dan je wint." Het goedbedoelde advies om zich minder druk te maken over tegen vallende prestaties en niet meer in de krant te lezen wat er over haar werd geschreven, schoof ze terzij de. „Als ik me niet meer druk maak over verlies, kan ik net zo goed stoppen. En iedereen die in mijn schoenen zou staan, zou de kranten lezen. Je bent toch nieuws gierig." Ze kan geen moment op de kalen der prikken waarop ze voelde dat ze volwassen werd, waarop ze wist hoe haar lichaam en geest reageer den op de druk van topsport en schijnwerpers. Wel weet ze wan- DEN HAAG De Nederlandse medaillewinnaars op de Olympische Spelen in Van couver worden op woensdag 3 maart ontvangen door de konin gin. Daarna trekken ze vanaf Paleis Huis ten Bosch met een open koets door Den Haag. Supporters kun nen de sporters langs de route van de Bezuidenhoutseweg naar het Binnenhof toejuichen. De stoet ver trekt rond 12.45 uur. De kersvers olympisch kampioene pinkt een traantje weg tijdens het Wil helmus. foto Matt Dunham/EPA neer ze die groei voor het eerst in resultaat omzette: in november won ze een World-Cupwedstrijd in Heerenveen. De 1500 meter. Geen toeval, want Wüst 'is ge maakt voor die afstand', zegt coach Gerard Kemkers. „Ik heb de ideale benen voor de 1500 meter", zei ze voor de Spelen. Maar eerst moest ze het proberen op de drie kilometer en de 1000 meter. Op de eerste afstand raakte ze haar olym pische titel kwijt aan Martina Sabli- kov£, op de kilometer werd ze achtste. Vier jaar na haar geheel onver wachte olympische titel op de drie kilometer in Turijn stond ze dus weer op het hoogste podium. En dit keer met dikke tranen. „Ik heb nog nooit moeten huilen van blijd schap. Ik wil ook geen jankbal zijn, maar alle emoties en spannin gen van de laatste tijd kwamen er uit. Ik heb me de afgelopen jaren heel veel moeten verdedigen, als het even wat minder ging. Terwijl ik altijd geloofd heb dat ik dit kon. Daarom is dit goud specialer dan dat van Turijn." Hoe anders verging het de olym pisch kampioene een paar uur la ter in het Holland Heineken Hou se, waar de Goirlese door streekge noot Guus Meeuwis op het po dium gehuldigd werd. Net als in Turijn overigens. Daar was ze de gangmaker, het feestbeest. En richtte ze een woordje naar haar familie en haar vriendin (tevens olympiaganger) Sanne van Kerkhof. „Jammer dat mijn zus er niet bij kan zijn, om dat ze zwanger is, maar ik weet dat ze trots is. Dank jullie wel, ik hou van jullie." WHISTLER De Duitse biatlete Magdalena Neu ner heeft haar tweede gouden me daille veroverd. De 23-jarige Neu ner won in Whistier de 12,5 kilome ter massastart. Ze pakte eerder goud op de tien kilometer achter volging. Ook veroverde ze zilver op de 7,5 kilometer sprint. Simone Hauswald maakte het Duitse feest je compleet door brons te pakken. Saizewa uit Rusland won zilver. VANCOUVER Margot Boer was gisteren voor de tweede keer in een week dicht bij olympisch eremetaal. Op de 1500 meter bleef de Nederlandse schaats ster echter op de vierde plaats ste ken. Ook op de 500 meter moest Boer genoegen nemen met de vier de plek. „Een 'net-nietje"', zo om schreef de Woubrugse haar Olympi sche -Spelen. „Over vier jaar sta ik graag wél op het podium." VANCOUVER Schaatser Mark Tuitert zag op tele visie al hoe Sven Kramer, Annette Gerritsen en Laurine van Riessen hun medailles kregen uitgereikt. De 29-jarige Holtenaar stond na zijn zege op de 1500 meter gisteren zelf ook op Medal Plaza. „Het is niet minder mooi dan op televi sie", aldus Tuitert, die de hele nacht geen oog dicht deed en ont zettend veel reacties kreeg. www.pzc.nl PZC.NL/WINTERSPELEN Het laatste nieuws over de Olympi sche Spelen in Vancouver vindt u op onze website. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in net album www.pzc.nl/foto kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27