Plan Botterbar In optocht naar nieuw zit in impasse 2o I zeeland PZC Terneuzen telt ruim 150 monumenten ZOUTELANDE Woningen blijven uitgangspunt VERHUIZING Groenbedrijf laat Middelburg achter zich ENGELBERT HUMRERDINCK Top 100 Engelbert Humperdinck Lezersprijs 17,95* nl/webwinkel 'Wat doet Sluis verkeerd dat de Belgische buren wél goed doen?' dinsdag 23 februari 2010 door Selma Osman ZOUTELANDE - Het recentste plan voor de bouw van twee huizen op het terrein van de Botterbar in Zoutelande lijkt uit te draaien op een teleurstelling. Wethouder Jan Bostelaar gaat morgen een poging doen om in de kwestie te bemidde len. Hij hoopt nog steeds dat de huizen gebouwd worden. De aspirant-koper, een particulier uit Ermelo, wilde gisteren niet rea geren. Zijn plan om op het terrein pal achter ae duinen een grote en een kleinere woning neer te zet ten, werd een paar maanden gele den positief ontvangen. Zowel de gemeente als de omwonenden za gen hierin een doorbreking van de impasse. Maar nu lijkt de 'prefecte oplossing' te worden verstoord door een verschil van mening over het recht van overpad. Bostelaar: „De toekomstige koper en buurvrouw Koppejan komen daar niet uit. Waardoor de koper heeft besloten een lager bod te doen dat door de eigenaren niet is geaccepteerd." De Veerse wethou der spreekt morgen met Koppejan die vakantiehuisjes achter de Bot terbar verhuurt én lid is van de ver eniging van eigenaren van het naastgelegen appartementencom plex Duinoord. Volgens Saskia Koppejan is het niet haar opstelling die de koop te genhoudt. „Ik heb begrepen dat de prijs tegenzit." De familie Los, eigenaar van het terrein, laat weten dat er op dit moment geen andere plannen zijn. Een jaar lang lag het project wat hen betreft stil omdat project ontwikkelaar Marsaki een optie had op de grond. Die heeft vorige week laten weten daar geen ge bruik van te willen maken. Dat laatste is een opluchting voor de familie Zander-de Reu die acht jaar geleden aan de Duinweg haar droomhuis kocht. Pal naast de Bot terbar, maar dat leek toen geen probleem. „We hadden tegenover ons drie percelen waarop drie ver schillende bestemmingen rustten: een huisje, de botterbar en een groenstrook", zegt Robin Zander. „Maar ineens leek het wel: 'vrij spel, ga je gang, maak er maar alle maal horeca van'." De hotelschetsen van de familie Los, eigenaar van de Botterbar en het daarvoor gelegen huisje, zorg den al voor grote schrik bij de om wonenden. Het plan van Marsaki was nog groter en hoger, aldus de bezorgde buren. „Wij en de ande re omwonenden waren verheugd toen de particulier zijn plan pre senteerde. Dat huis werd ook ne gen meter hoog, maar het beteken de wel dat niet het hele perceel werd volgeplempt. Het deed recht aan het gebied. Nu begint het hele liedje weer van voren af aan." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het Groenbedrijf van Lété is verhuisd naar Vlissin- gen. In optocht reden alle voertui gen gistermiddag van de loods bij de Stromenweg in Middelburg, naar het ROC-gebouw in Vlissin- gen waarin voorheen de PZC ge huisvest was. De verhuizing van het Groenbe drijf is de eerste stap op weg naar de vorming van het 'mensontwik- kelbedrijf in het ROC-gebouw. La ter dit jaar komen ook de Sociale Dienst Walcheren en de Krediet bank Walcheren onder hetzelfde dak te zitten. In 2011 en 2012 worden er bij het gebouw nieuwe werkplaatsen ge bouwd, zodat vrijwel alle afdelin gen van het werkvoorzieningsbe- drijf Lété in 2012 naar Vlissingen kunnen verhuizen. Op termijn volgt ook ADZ. De verschillende sociale instellin gen gaan op de nieuwe locatie zo intensief samenwerken dat ze ver anderen in een 'mensontwikkelbe- drijf. Een efficiëntere en integrale TERNEUZEN - Ruim 150 panden in de gemeente Terneuzen zijn de moeite waard om op de gemeente lijke monumentenlijst te worden gezet Dat blijkt uit een inventarisa tie van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in opdracht van de ge meente. Het gaat om monumen ten van bouwkundige, histo- risch-geografische en Van archeolo gische aard. Uitgangspunt is een evenredige vertegenwoordiging van gebouwen uit drie tijdvakken: tot 1850, tussen 1850-1945 en van 1945 tot 1970. De panden van na 1970 zijn niet meegenomen, om dat de bescherming daarvan vol gens B en W nog te weinig bij draagt aan de cultuur-historische waarden in de gemeente. De wagens van het Groenbedrijf van Lété vertrokken gisteren in kolonne om half drie definitief uit Middelburg naar 5 cd-box! Geniet van de beste nummers van Engelbert Hum perdinck, de bekende popzanger uit de jaren '50, '60 en '70. In totaal heeft hij wereldwijd meer dan 100 miljoen geluidsdragers verkocht. Release Me, The Last Waltz en Quando, Quando zijn slechts een paar van zijn bekende hits die op deze Top 100 cd-box staan. Voor een over zicht van alle nummers kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 23,99 exclusief 1,95 verzendkosten categorie CD's door Martijn de Koning OOSTBURG - Ga in overleg met Vlaamse grensgemeenten om de bevolkingskrimp in de gemeente Sluis tegen te gaan. In die gebie den is, ondanks het feit dat ze zo dichtbij liggen, krimp namelijk he lemaal geen probleem. Die suggestie doet de fractie van Gemeentebelangen aan burge meester en wethouders van de ge meente Sluis. Raadslid William Gijsel van Ge meentebelangen ontmoette on langs burgemeester De Wispelaere van de gemeente Evergem, laat hij het college van Sluis weten. „De Wispelaere weet trots te melden dat het bevolkingsaantal van zijn gemeente de laatste jaren met on geveer driehonderd inwoners stijgt." Gijsel deed vervolgens navraag bij andere Vlaamse gemeenten net over de landsgrens. In Maldegem kreeg hij het antwoord dat die ge meente jaarlijks met honderd in woners stijgt. In de gemeente Damme stijgt het niet, maar blijft het inwonertal wel ieder jaar ge lijk. Gijsel noemt die uitkomsten 'op vallend'. „Houdt de krimp dan op bij de grens?", vraagt het raadslid zich af „Wat doet Sluis verkeerd dat de Belgische gemeenten wél goed doen?" Gijsel vraagt het Sluisse college eens met de Vlaamse buren te gaan praten. B en W moeten nog antwoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22