Boycot PW valt slecht Saban B. in Turkije opgepakt Medailles PZC Wéér goud 0qpm IJsland verwerpt bod over Icesave verder Guido Bertolaso toch corrupt /ii 7 DINSDAG 23 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 45 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Miranda Slabber: Voldaan gevoel na t* rondje Bolwerk WALCHEREN jas VAL KABINET PvdA wil na verkiezingen niet samen in regering met Wilders DEN HAAG - Het CDA verwerpt de PvdA-oproep om in een nieuwe re gering niet samen te werken met de PW. PW-leider Geert Wilders beschouwt de oproep van de so ciaaldemocraten als een 'cordon sa nitaire'. Dit noemt hij een beledi ging van de kiezer en ondemocra tisch. „De kiezer zal dit afstraffen", aldus Wilders. Het CDA en de PW reageerden gisteren op uitlatingen van demis sionair PvdA-staatssecretaris Frans DEN HAAG - De in september uit Nederland gevluchte crimineel Sa- ban B. is gisteren opgepakt in Tur kije. De Turkse justitie heeft hem aangehouden in de badplaats Anta lya, omdat hij daar betrokken zou zijn bij afpersing. Ook zou hij geld hebben witgewassen dat hij met mensenhandel in Nederland heeft verdiend. Saban B. is in juli 2008 door de rechtbank in Almelo veroordeeld tot 7,5 jaar wegens mensenhandel. Tientallen vrouwen werden door hem tot prostitutie gedwongen in Alkmaar en op de Wallen. Van de 78 bekende slachtoffers van de ben de, waarvan ook B.'s broer Hassan deel uitmaakte, durfden er uitein delijk tien aangifte te doen. Los van deze zaak wordt B. ook vervolgd wegens het neersteken van een man, buiten een koffie huis in Amsterdam-West. B. zal niet aan Nederland worden uitgeleverd, omdat hij de Turkse nationaliteit heeft en Turkije geen onderdanen uitlevert. Dat was ook de reden dat Justitie hem eind vo rig jaar niet kon arresteren terwijl ze hem in Antalya wel op het spoor waren gekomen. Hij zou in Antalya een discotheek drijven, en plaatselijk bekend staan als 'de vleermuis' omdat hij zich nooit overdag buiten liet zien. „Hij zit vast voor een Turkse zaak en er is geen sprake van dat hij in Nederland zijn straf zal uitzitten", zegt de woordvoerder van het Openbaar Ministerie. B. was voort vluchtig nadat hij september vorig jaar van het Arnhemse gerechts hof een week verlof had gekregen om zijn pasgeboren kind te bezoe ken, dat hij had verwekt tijdens zijn detentie. De moeder is een voormalig slachtoffer van B. Timmermans (Europese Zaken) en demissionair vicepremier en PvdA-leider Wouter Bos. Timmer mans vindt dat partijen die niet met de PW willen regeren, de koppen bij elkaar moeten steken en gezamenlijk moeten voorko men dat de partij van Wilders in vloed op de regering krijgt. Bos herhaalde na afloop van zijn gesprek met koningin Beatrix dat de PvdA na de verkiezingen niet met de PW samen in een rege ring wil. Hij stelde ook dat het Jan Peter Balkenende, beoogd CDA-lijsttrekker, zou sieren als die samenwerking met de PW even eens zou uitsluiten. „Het is heel onverstandig om el kaar bij voorbaat uit te sluiten. Dat past niet in een democratie", zei CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel na afloop van zijn ontmoe ting met de koningin. „Wij sluiten niemand uit. Wij willen geen cor don sanitaire, waar de heer Bos nu op aan lijkt te sturen." De PW zou kunnen gaan regeren VANCOUVER - Kersvers olympisch kampioene Ireen Wüst houdt een grote nepmedaille omhoog in het Hol land Heineken House. De schaatsster verraste gisterochtend vroeg door goud te winnen op de 1500 meter. De Brabantse troefde op de Richmond Olympic Oval de Canadese topfavoriete of een nieuw kabinet kunnen ge dogen, zoals Wilders heeft aange geven. Voor Timmermans staat voorop dat beide opties geen wer kelijkheid moeten worden. In zijn ogen staat Nederland op een breukvlak, omdat Wilders bevol kingsgroepen aan de kant wil zet ten. pagina 3: commentaar pagina 4: snel stemmen pagina 5: Beatrix crisismanager pagina 8 en 9: winst en verlies jfl www.pzc.nl/winterspelen DEN HAAG - IJsland heeft een voor stel van Nederland en het Vere nigd Koninkrijk over de omgeval len internet-spaarbank Icesave ver worpen. Dat zei de IJslandse minis ter van Financiën Steingrimur Sig- fusson gisteravond. Hij verwacht verdere gesprekken met de twee landen. Demissionair minister Wouter Bos (Financiën) was samen met de Britten bereid IJsland tegemoet te komen bij de aflossing van de schulden die zijn ontstaan door het omvallen van Icesave. Bos maakte gisteren in een brief aan de Tweede Kamer bekend dat een definitief bod is neergelegd bij Sig- fusson. De Winterspelen zijn nu al een succes voor Nederland reageer op www.pzc.nl reacties: 685 Het is beter dat er geen vijfde kabinet Balkenende komt H79% oneens 21% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 10; Eco nomie: 11; Belastingen: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 29; Cultuur: 33; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Buiten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 Kristina Groves af. Martina Sablikova eindigde als der de. Wüst boekte haar tweede olympische titel binnen vier jaar. foto Olaf Kraak/ANP pagina 24/25: huilen van blijdschap L 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1