economie n Schiphol lokt met daltarief Allerlaagste prijsgarantie stipreizen.nl Stiller in de hotels Bonussen bij Philips stijgen fors Zeeland derde op lijst vermogende inwoners Stakingen leggen luchtverkeer in Europa lam UCHTHA VEN Presentatie jaarcijfers 2009 Stroomverbruik blijft in Nederland afnemen TNT bespeurt tekenen van licht herstel dinsdag 23 februari 2010 brussel - Hotels in de EU boekten vorig jaar 5,1 procent minder over nachtingen. Dat meldde gisteren het statistische bureau Eurostat van de EU. In Nederland bedroeg de daling 4 procent. Hotels in de EU trokken 9,1 pro cent minder buitenlandse bezoe kers en 1,6 minder binnenlandse hotelovernachtingen. Voor Neder land ging het om dalingen van res pectievelijk 5 en 3,1 procent. De teruggang vorig jaar was groter dan die in 2008, toen het aantal overnachtingen in de EU met 0,2 procent afnam. In 2007 was sprake van een stijging van 3,5 procent. schiphol - Luchthaven Schiphol wil volgend voorjaar een daltarief invoeren. Daarmee kunnen nieu we maatschappijen en bestemmin gen worden binnengehaald, en vluchten uit de piekuren overgehe veld naar rustiger momenten. Dat zei operationeel directeur Ad Rut ten gisteren na de presentatie van de jaarcijfers over 2009. Schiphol draaide met een winst van 132 miljoen euro boven ver wachting, maar het aantal vluch ten en passagiers namen wel fors af door de crisis. Maatschappijen als KLM en Air France hielden het beperkt tot ruim zes procent, maar prijsvechters als Easyjet do ken bijna elf procent in de min. Het lijnennet groeide nog met drie bestemmingen, maar het aantal vluchten per dag nam af De luchthaven verwacht dit jaar een lichte groei in passagiers en vracht. Het aantal vluchten buiten de pieken kan iets toenemen. „Momenteel is het niet toegestaan korting te geven in de daluren, ARNHEM Het stroomverbruik in Nederland kwam ook in januari lager uit dan in januari vorig jaar. Tennet meld de gisteren een daling met 6,8 pro cent. Het verbruik kwam daarmee volgens de netbeheerder op precies hetzelfde niveau als in december. Tot november nam de daling toe. In oktober lag het verbruik op jaar basis 7,6 procent lager, in novem ber stabiliseerde dat tot 7 procent. maar we werken aan een nieuw ta riefsysteem dat in april 2011 moet ingaan. Daarin willen we met lage re tarieven het vliegen in de dalu ren stimuleren. De maatschappij en en de NMA moeten daar dan wel mee instemmen", schetst Rut ten. Al eerder voerde Schiphol met succes een apart landingsta rief in voor de meest lawaaiige toe stellen. Nog steeds wordt overleg gevoerd met verschillende ministeries over het delen van de kosten van be paalde veiligheidsmaatregelen op de luchthaven. Na de mislukte aan slag met kerst is de beveiliging ver der opgevoerd. Het afgelopen jaar liepen die kosten al met 16 mil joen euro op, terwijl het aantal passagiers met acht procent af nam. De beveiligingskosten lopen daarmee op richting de 38 procent van de kosten van de luchthaven en dat wordt Schiphol te gortig. Het eigen personeelsbestand moet eind dit jaar met 22 procent zijn ge daald ten opzichte van begin 2009. DEN HAAG TNT ziet tekenen van herstel. Voor het eerst sinds het tweede kwar taal van 2008 steeg de omzet ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder. De omzet in het vierde kwartaal van 2009 bedroeg 2,95 miljard euro, 20 miljoen meer dan en jaar eerder. Voor de pakjes divisie voorziet TNT een hogere omzet en winst dan in 2009. De posttak houdt het moeilijk. THAILAND 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamlteitenfonds/rei boek online of bel 020 - 66 22 222 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen vooibehouden. FRANKFURT - De staking van piloten bij Lufthansa in Frankfurt is gisteravond beëindigd, nadat de luchtvaart maatschappij en de pilotenvakbond Cockpitt een com promis hadden gesloten. Bij Lufthansa legden vierdui zend piloten het werk neer. In Griekenland zal morgen niet worden gevlogen. Cabinepersoneel van British Air ways besloot gisteren eveneens over te gaan tot stakin gen. In Frankrijk staken de luchtverkeersleiders de rest van deze week, omdat zij bang zijn voor het schrappen van banen. foto Marius Becker/EPA amsterdam - Philips geeft zijn be stuurders flink hogere extraatjes. Topman Gerard Kleisterlee ziet zijn bonus ruim verviervoudigen ten opzichte van 2009, zo blijkt uit het gisteren gepubliceerde jaarver slag van het elektronicaconcern. Kleisterlee krijgt dit jaar 962.720 euro extra op zijn bankrekening bijgeschreven voor de geleverde prestaties in 2009. Dat is bijna net zo hoog (87,5 procent) als het jaar salaris van 1,1 miljoen euro. De an dere bestuurders krijgen een bo nus van 65,6 procent van het jaar salaris. De bonus van de meeste bestuurders is daarmee ongeveer vier keer zo hoog als een jaar eer der. De basissalarissen van het Phi- lipsbestuur zijn niet verhoogd. De resultaten van Philips stonden in de eerste helft 2009 onder druk door de recessie. In de tweede helft verbeterden ze fors. den haag - In Zeeland wonen rela tief veel mensen met een groot ver mogen (vanaf 222.000 euro). Dat meldde gisteren het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Noord-Bra bant telt verhoudingsgewijs de meeste rijke mensen, Gelderland is tweede en Zeeland derde. Veere is in Zeeland de gemeente met de meeste rijken (52 procent). Op de ranglijst van de welvarend ste provincies neemt Zeeland met de zevende plaats een middenposi tie in. Dit betreft mensen met een besteedbaar inkomen van meer dan 40.000 euro. Rozendaal (bij Arnhem) is de welvarendste ge meente. Schouwen-Duiveland ein digt met plaats 183 van alle Zeeuw se gemeente het hoogst in dit klas sement. Veere is met plaats 204 tweede in Zeeland. Vlissingen doet het met plek 393 op de lijst van 431 Nederlandse gemeenten het slechtst in de provincie. Q http://www.cbs.nl/nl-NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11