Stabiliteit lijkt ver weg PRODUCT VAN HET JAAR 2010 30 en 31 Mark Tuitert volgt Ard Schenk op Verkeersongeluk in Terneuzen eist twee levens Lokale partijen dagvaarden staat verder 2 Noorwegen 5 3 3 11 3 Duitsland 4 6 4 14 4 Zuid-Korea 4 4 1 9 5 Canada 4 3 1 8 6 Zwitserland 4 0 2 6 7 Zweden 3 1 2 6 8 China 3 1 1 5 9 Oostenrijk 2 2 3 7 12 Nederland 2 1 1 4 r.VÏ.'J'H J I li"] I .IMM J WALCHEREN MAANDAG 22 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 44 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Regenachtig 5° Slagregens, vliegende storm en modderstromen teisteren Madeira 9 PSV morst kostbare punten tegen Sparta Het land neemt opgelucht afscheid van het vierde kabinet-Balkenende. Maar of de kiezer straks met een werkbaar alternatief komt, is zeer de vraag. door René Aveskamp Als voorafje mag de kie zer 3 maart nieuwe ge meenteraden kiezen. De animo lijkt niet groot. De band met de lokale ge meenschap is snel afgebrokkeld. Maar ook de interesse voor de lan delijke politiek is tanende. Een deel van het electoraat her kent zich niet meer in de gevestig de partijen, is afgehaakt of heeft een vluchtheuvel gevonden in de PW van Geert Wilders. Toch heeft de kiezer eind mei/begin juni de sleutel in handen als er door de val van het vierde kabi net-Balkenende een nieuwe Twee de Kamer moet worden gekozen. De oppositie juicht. D66 en PVV hopen veel eerder dan verwacht de gunstige peilingen te kunnen verzilveren. Door de val van het ka binet-Balkenende te forceren lijkt PvdA-leider Wouter Bos de diepe val van zijn partij in de peilingen te hebben gestopt. Zijn achterban in de gemeenten zal hem dank baar zijn. Ook de kiezer honoreert het beeld dat Bos in de kwes- tie-Uruzgan zijn rug recht heeft ge houden. De kans is groot dat de PvdA dit herstel in de kiezersgunst zal weten door te trekken. Het CDA lijkt de val van het kabi net redelijk ongeschonden te door staan. Toch neemt de partij een ri sico door Balkenende opnieuw als aanvoerder voor de komende ver kiezingen aan te wijzen. Dat voor komt interne tweespalt met kroon prinsen als Maxime Verhagen en Camiel Eurlings. Maar zelfs bin nen zijn eigen, trouwe achterban is de CDA-leider die vier kabinet ten voortijdig zag sneuvelen om streden. De kans dat de PvdA op nieuw in een kabinet met het CDA van Balkenende gaat zitten, lijkt niet groot. Maar veel alterna tieven om opnieuw te gaan rege ren zijn er voor de sociaal-demo craten niet. Het is de kiezer die straks bepaalt hoe regeerbaar het land in de nabije toekomst zal zijn. De versplintering van het poli tieke landschap die nu uit de pei lingen opdoemt doet het ergste vrezen. AJgS pagina 2 en 3: commentaar, Zeeuwse zorg politiek ongeval pagina 4 en 5: politiek deugt, politici niet pagina 6 en 7: weer gaat het mis Laat vuil de pret niet bederven! Plenty Active Wipe verwijdert plakkerige en vette vlekken in een handomdraai! Het zijn de eerste papieren huishouddoekjes met geïntegreerde allesreiniger. Af :f/V? JÏ'l ■UÖT 9 u Plenty. Eerst leven, dan scKoonmake vancouver - Mark Tuitert veroverde zaterdag olym pisch goud op het koningsnummer van het schaatsen: de 1500 meter. Ard Schenk was in 1972 in Sapporo de laatste die namens Oranje goud won op de schaatsmijl. Vier jaar eerder in Grenoble slaagde Kees Verkerk daar in. Tuitert liet zich zaterdagavond in het afgeladen Holland gstesagssatisesissis House bewieroken door de kroonprins. Willem-Alexan- der, gehuld in de oranje trui van de Nederlandse ploeg, sprak hem op het podium toe. „Beste Mark, iedereen in Nederland die iets van schaatsen weet, gunt jou dit mo ment. En ik ben de gelukkige die jou mag huldigen op deze waanzinnige dag." Pagina 25: Tuitert rijdt race van z'n leven NRp Dagbladen is mediapartner van Product van het Jaar. Meer Informatie? productenvanhetjaar.nl nrp.nl terneuzen - Een ongeval op de Rooseveltlaan in Terneuzen heeft aan twee mensen het leven gekost. Een 29-jarige Terneuzenaar, de be stuurder, overleed ter plaatse toen het ongeluk gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Een 31-jarige inzittende, ook uit Terneuzen, is met een traumaheli kopter vervoerd naar een Tilburgs ziekenhuis, waar hij later aan zijn verwondingen bezweek. De derde inzittende, een 29-jarige Terneuzenaar, is met zware ver wondingen opgenomen in het zie kenhuis in zijn woonplaats. De auto belandde door nog onbe kende oorzaak op de zijkant in de berm. echt - De Vereniging van Plaatselij ke Politieke Groeperingen (VPPG) dagvaarden de Staat der Nederlan den. De belangenvereniging voor lokale partijen stelt dat ze door het Rijk worden achtergesteld, omdat ze in tegenstelling tot landelijke po litieke partijen geen geld krijgen op grond van de Wet subsidiëring politieke partijen. De lokale par tijen voeren hun campagnes uit ei gen middelen, terwijl landelijke partijen geld uit Den Haag krijgen. Zeeland: 2, 3, 13 tot en met 17; Weer: 10; Strips: 11; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 tot en met 43 Het is beter als er geen vijfde kabinet Balkenende komt reacties: 616 Nederland schiet niks op met val van het kabinet eens 47% 53% TrijggÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1