binnenland 17 piraat overleden Lokale partij eist ook bijdrage van overheid In Memorïam 1909 - 2010 Ontsnapte dader 'dakmoord' opgepakt Langer vast na bedreiging journalist Sieneke scoort nummer 1-hit PROCES 'Landelijke partij krijgt subsidie, wij moeten op houtje bijten' STRALEND zaterdag 20 februari 2010 alkmaar - Waar de landelijke poli tieke partijen kunnen putten uit subsidie van het rijk, moeten de lo kale partijen 'op een houtje bij ten'. De Vereniging van Plaatselij ke Politieke Groeperingen (VPPG) sleept de landelijke overheid daar om voor de rechter. Bestuurslid Victor Kloos van de VPPG, tevens lijsttrekker van de Onafhankelijke Partij Alkmaar (OPA): „Of we krijgen allemaal niets - wat het beste zou zijn voor de belastingbetaler - of het geld dat nu naar de Haagse kliek gaat, wordt eerlijk verdeeld. Dan hoeft het dus niets méér te kosten." .Kloos stelt dat het jarenlange over leg met de diverse ministers van Binnenlandse Zaken niets heeft opgeleverd. Vandaar dat nu een dagvaarding is gestuurd naar de Staat. De Wet subsidiëring politie ke partijen wordt steeds verder uit gebreid. Wat vroeger niet was toe gestaan, mag nu wel: het geld aan wenden, voor de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Ook is het subsidiebedrag voor de Haagse partijen steeds verhoogd. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten steunt Kloos en heeft er bij de minister op aangedron gen lokale en landelijke partijen ge lijk te behandelen. De belangenver eniging wijst er op dat de lokale partijen een steeds grotere rol spe len in de gemeentelijke democra tie. Minister Guusje ter Horst is niet van plan de knip te trekken, aldus haar woordvoerders. „Die taak ligt bij gemeenten." VOORBURG Een ontsnapte jeugd-tbs'er is aange houden in een woning in Voor burg, meldt justitie. Woensdag wist hij tijdens een proefverlof aan zijn begeleider te ontkomen. In 2007 werd de toen 16-jarige tot een jaar jeugddetentie veroordeeld en acht jaar jeugd-tbs voor de moord op een 25-jarige man. De afloop van de steekpartij op een schuur- dak is gefilmd en op internet gezet. ARNHEM De 18-jarige jongen die wordt ver dacht van bedreiging van een redac teur van dagblad de Gelderlander in Nijmegen, blijft nog 45 dagen vastzitten. Dat bepaalde de rechter gisteren. De verdachte is de broer van een van de twee verdachten die in de cel zitten wegens het doodrijden van een voetganger. Na die aanrijding werd medisch perso neel van een ziekenhuis bedreigd. HILVERSUM Sieneke, de 17-jarige zangeres die Nederland in mei vertegenwoor digt op het Eurovisiesongfestival, heeft het met Ik ben verliefd (Sha-la-lie) tot de eerste plek in de Single Top 100 geschopt. Volgens de TROS is het voor het eerst dat een Nederlandse inzending voor het Europese liedjesfestijn een nummer ï-hit scoort. Pierre Kart- ner schreef het nummer. pen. Het Hunebedcentrum heeft op dracht voor de scan gegeven. Het meldde een jaar geleden in de bo dem te willen gaan graven. Uit ar cheologische kringen kwam protest omdat het risico bestond dat daarbij voorwerpen zouden worden bescha digd. foto Dennis Beek/ANP Verweij overspeelde soms zijn hand. In 1970 maakte hij kennis met Zwitserse zakenlieden die met hun schip Mebo II de zender Radio Nordsee begonnen. Toen de Zwitsers in financiële problemen kwamen, leende Buil Verweij hen enkele tonnen. Hij stelde één voor waarde: ze mochten niet in het Ne derlands gaan uitzenden. In 1971 begon onder de naam Radio Noordzee toch het uitzenden van Nederlandstalige programma's. In 1971 brak op volle zee brand uit op de Mebo. Het vuur was met springstof aangestoken door drie mensen. Later bleek dat de brand stichters waren betaald door een bestuurslid van Veronica. Hij werd gearresteerd, maar ook Verweij ver dween bijna een jaar in de cel. In 1974 kreeg Veronica te horen dat de stekker eruit moest. Een wet zou de zender illegaal maken. Veronica diende zich aan te slui ten bij het omroepbestel. Op de laatste uitzenddag vanaf de Nor- derney hield Verweij een toe spraak: „Jongens, het was in één woord fenomenaal. Veronica is ge wond, maar nog niet verslagen." Delta wil in Zeeland een tweede kerncentrale bouwen, vijf keer zo groot als Borssele. Uw gemeente is eigenaar van Delta en bepaalt de toekomst van Zeeland: de nucleaire of de schoonste provincie van Nederland. Op 3 maart kunt u stemmen. Voor welke toekomst kiest u? www.greenpeace.nl/stralendzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7