Middelkamp telt veel beloften 3 61 tort Stijn Mahieu lijkt op tijd fit voor duel op kunstgras van Jodan Boys Van der Sar definitief niet naar WK voetbal Einde nabij voor voetbalclub Veendam Roda JC in slotfase voorbij Heracles Groenendijk weg bij Willem II PRESENTATIE WIELERPLOEG Ploegleider Patrick de Grave heeft luxeprobleem Ploeg ZRTC Theo Middelkamp SPEEL MET LICHT, MET SHUTTERS IN UW EIGEN STIJL zaterdag 20 februari 2010 MANCHESTER Edwin van der Sar wil definitief niet meer uitkomen voor het Ne derlands elftal. Dat maakte de 39-ja- rige doelman van Manchester Uni ted gisteren via zijn zaakwaarne mer bekend. „Edwin heeft zijn con tract bij Manchester United met één jaar verlengd en wil zich volle dig richten op zijn sportieve toe komst bij de club", luidt de verkla ring van Rob Jansen van Sport-Pro- motion BV. De recordinternational (130 interlands) maakt daarmee een einde aan alle geruchten. VEENDAM Het einde lijkt nabij voor voetbal club Veendam. De rechter in Gro ningen wees gisteren de claim van 1,3 miljoen euro die de eerstedivi- sionist had neergelegd bij een spon sor af. Daardoor zit de club flink in de problemen. Veendam gaat ge bukt onder een zware schulden last, die enkele tonnen zou bedra gen. Dinsdag legde de Belasting dienst al beslag op de inkomsten. KERKRADE Roda JC heeft Heracles gisteravond in de slotfase op de knieën gekre gen: 2-1. De bezoekers kwamen na acht minuten op voorsprong via Everton. Davy de Fauw maakte ge lijk en Marcel de Jong scoorde vlak voor tijd de winnende treffer. In de Jupiler League won koploper De Graafschap gisteren bij FC Den Bosch: 0-3. Zwolle bracht Eindho ven de eerste nederlaag in zes wed strijden toe. De ploeg van Jan Poortvliet ging met 0-1 onderuit. TILBURG Willem II heeft Alfons Groenen dijk op non-actief gesteld. De club maakte dat gisteren bekend. De trainer moet weg vanwege de te leurstellende resultaten. Willem II leed deze week tegen NEC de der de nederlaag op rij en staat op de voorlaatste plaats in de eredivisie. De 45-jarige Groenendijk had Wil lem II sinds vorig jaar februari on der zijn hoede. Daarvoor was hij as sistent-trainer van Andries Jonker. MMMN ■MMMNMNMNMNM MgttaNMMMKNMII door Koen de Vries KRUININGEN - De toekomst lijkt de ZRTC Theo Middelkamp steeds meer toe te lachen. Het podium van het dorpshuis van Kruiningen was gisteravond tijdens de presen tatie van de Zeeuwse wielervereni ging steeds goed gevuld. Boven dien stonden er renners die door hun concurrenten in den lande be hoorlijk gevreesd worden. Vooral bij de beloften (tot 23 jaar) is Theo Middelkamp sterk verte genwoordigd. De club heeft er liefst negentien op de voorlopige lijst staan. „Dat is wel eens anders geweest", keek ploegleider Patrick de Grave terug naar het recente verleden. „Nu hebben we een luxe probleem. Het wordt een harde strijd om in de ploeg voor de belof- tencompetitie te komen." Bij die beloften horen ook Nick van der Lijke, de Middelburger die is toegetreden tot de beloftenploeg van de Rabo en Nick Nieuwdorp uit Yerseke, die voor .Line Lloyd rijdt. Zij mogen in de beloftencom- petitie en de clubcompetitie voor Middelkamp uitkomen. Patrick de Grave denkt dat zijn ploeg een be langrijke rol moet kunnen spelen in de beloftencompetitie, die uit vijf wedstrijden bestaat. Te meer omdat er alleen nog clubteams aan mogen deelnemen. Vorig jaar werd Middelkamp negende. Bij de elite renners is de spoeling een stuk dunner, mede omdat oude steunpilaren als Dirk van Dam en Wilco Jonker gestopt zijn en Jacob Wijnstra naar De Mol (Dordrecht) verkaste. De naam van Dennis Raadtgever is een op vallende. De veteraan uit Kapelle (36) reed de afgelopen jaren voor PRC Delta uit Spijkenisse. Hij kan samen met Johnny van der Kloos ter uit Lewedorp (38) voor een brok ervaring zorgen in zijn.nieu- we team. Raadtgever richt zich dit jaar ook op de tandemwedstrijden die hij met de visueel gehandicap te Arnold Polderman uit Axel rijdt. Vandaag vertrekt het duo naar Mallorca voor een trainings kamp en in maart gaan ze nog een keer. Hoogtepunt moet het. WK in Colombia worden, dat in augustus gehouden wordt. Het eliteteam zal regelmatig ver sterkt worden door beloften. On Middelkamp-veteranen Johnny van der Klooster (links, 38 jaar) en Dennis Raadtgever (36 jaar) fietsen zich warm. Op de achtergrond hun jongere teamgenoten. foto Willem Mieras der hen Ferdinand Boogaard. Aan de jonge Vlissinger werd flink ge trokken maar hij heeft besloten om dit jaar nog voor Middelkamp te rijden. De Grave: „We bieden de jongens niet meer dan een broek en een trui. Andere teams kunnen meer doen voor hun ren ners, maar bij ons kunnen de meesten wel een mooi program ma rijden." Andere beloften die re gelmatig in elitewedstrijden zullen rijden zijn Christian Kik, Alex Gre- snigt, Bart Maas, en de broers Rob bert en Ramon Vleugel. Vorig jaar beleefde het team van Middelkamp een vervelend jaar in de clubcompetitie. Dat had veel met het plotselinge overlijden van de hoog gewaardeerde Goesenaar Niek Rentmeester te maken. Het team haalde nog wel de finale, maar presteerde daarin slecht. Dit jaar kan het een stuk beter, ver wacht De Grave. Hij hoopt op een plaats bij de eerste zes. Probleem is wel dat de clubcompetitie dit jaar waarschijnlijk uit nog maar drie wedstrijden bestaat. De enige Zeeuwse wedstrijd die meetelt is de Omloop van de Braakman, op 26 maart. „We zullen dit jaar daar om veel wedstrijden in België rij den", verwacht De Grave. Eliterenners: Johnny van der Klooster, Raoul Poortvliet, Ruud Rentmeester, Peter Tol, Dennis Raadtgever. Beloften: Ferdinand Boogaard, Alex Gresnigt, Paul Hoondert, Mi chel Jumelet, Joeri Kasper, Christi an Kik, Nick van der Lijke, Bart Maas, Marco Minnaard, Huub van Noorden, Youri van Noorden, Nick Nieuwdorp, Jacob de Roo, Michel Stroosnijder, Ramon Vleugel, Rob bert Vleugel, Sander Vleugel, Niels Voet, Sebastiaan Zweedijk. Rabo Lady Force. Elite: Sonja Boog aard, Baukje Doedée, Angeliena Huis, Ruth Jacobsen, Christel Jans sen, Esmee Janssen, Linda Klein, Su zan Lavooy, Irene Lith, Marissa Ot- ten, Josien Wisse. Ook de vrouwentak van Middel kamp, Rabo Lady Force, presen teerde zich gisteren. In vergelijking met vorig jaar is er weinig veran derd. „Vorig jaar hebben we een aantal doelstellingen gehaald", keek ploegleider Fonny Kint terug. „We werden veertiende in de top- competitie, voor veel clubteams. Dit jaar proberen we dat weer te doen. En ik hoop dat elke renster weer een stapje vooruit kan doen en wat leert." Om de vorm verder aan te scherpen belegt de vrou- wenploeg dit weekeinde een trai ningskamp in de Ardennen. „Dat betekent dat het daar gaat sneeu wen", grapte Kint. „Dat doet het daar namelijk altijd als we daar trainen. Als je dat soort situaties kan overleven, kun je afzien in de koers. Daarvoor hebben wij geen trainingskamp in Mallorca nodig.' Middelkamp-voorzitter Fester Aarts maakte gisteravond bekend dat zijn club een nieuwe prijs in het leven heeft geroepen: de Niek Rentmeester-trofee. Die gaat naar de renner van de club die het best presteert in wedstrijden op Zeeuw se bodem. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Met nog twaalf com petitieduels voor de boeg, kan het aftellen voor Hoek langzaamaan gaan beginnen. „Het is misschien wat vroeg om dat te zeggen", vindt )an Verdegem. „Maar er ko men nu wel belangrijke maanden aan voor ons." De weg die moet leiden naar een toegangsbewijs voor de topklasse loopt vandaag via Gouda. Op be zoek bij Jodan Boys, de nummer elf van de ranglijst, moet de hoofd klasser aansluiting zien te houden met clubs als Ilsselmeervogels, Sparta Nijkerk en Spakenburg. Te gelijkertijd kan met een overwin ning verder afstand worden geno men van de concurrenten die in de nek hijgen: GVW, Zwalu- wen'30 en Kozakken Boys. Tegen de laatste ploeg kwam Hoek twee weken geleden op eigen veld niet verder dan een 2-2-gelijkspel. De ploeg voelde toen het ontbre ken van Stijn Mahieu. De Belg moest de afgelopen weken toekij ken met een ingescheurde enkel band, maar lijkt op tijd hersteld om vandaag op het kunstgras in Gouda weer aan de aftrap te ver schijnen. Verdegem: „Stijn heeft af gelopen week meegetraind en was donderdag nadrukkelijk aanwezig. We moeten nu even afwachten of hij geen last heeft gekregen van die enkel." Tim Mechelinck en Chakir Lmak- naft moeten zich vandaag bij het tweede elftal melden. „Chakir moet eerst ritme opdoen. Op de trainingen zien we wel dat hij steeds beter wordt." Centrale verdediger Jurgen Lan- duyt is geschorst voor het duel met Jodan Boys, dat een moeilijk te bespelen tegenstander is. Verde gem: „Op het kunstgras zullen we vooral over de grond moeten spe len. Als we erin slagen ons 'tik-tak-voetbal' te spelen, kunnen we ook Jodan Boys verslaan." Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8. Goes Tel. 0113 - 22 22 31 www.ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66