Ik dwoeng ze om sjek te draaien vó de Rizlaplaetjes stemmen wél ze üdI27 H n Energiecafés maken kans op een led-tv 'Stemmingmakerij door Checkpoint' dankzij verkiesbare eigen mensen DHg nieilWG toezichthouders ziekenhuizen Peijs opent site met bundeling van fietsroutes zaterdag 20 februari 2010 Het Zeeuws maritiem muZEEum y zoekt een Sleutelhouder Collectie 2 E E en een Sleutelhouder Techniek www.muzeeum.nl door Frans van der Heijde Ook mien arte is vol van die plaetjes (Ri- nus W.) en dan loopt m'n penne d'r van over..! Vö mien is de meest irritante reclame op de tillevisie op dit moment dat overvriendelijke 'gezicht' van Al- bert Heijn mee z'n: 'Ze zijn er weer...'. De voetbalplaetjes bin d'r wi. Dus voele me ons verplicht om nè Albert Heijn te haen en aol onze booschappen di t'aelen. Ze moete wat plaetjes ebbe en ver heet die dubbele nie! En dan die dingen die ao je kope kan mee een zakje extra d'r bie! De kelder raekt voller en voller mee spullen die me 't eeste alf jaer nie oeve te ko pen...! En a is 't aantal spaerders in ons naegeslacht nie hroöt (di pries je j'n eihen op zö'n moment eêl ge lukkig mee..!), de druk bluuf tot ze ven maerte op de ke tel om toch voral de andere 'prettige' an- biedingen te laeten vö wat ze bin en ie der tientje an boo schappen toch mè bie AH te besteeën. 'De Golff kan nog zövee 'twide artike len' gratis weggeve, me zulle, om nie 'vö eêuwig' uut de gunst te raeken bie de klein- huus, d'n auto richting AH sture. Ze kieke je naebie verwietend an ao je toch ook de weunsdag te ope- ne supermart van Meliskerke mee een bezoek wil verere! En ik betrappe m'n eihen d'r op da'k bie de kassa van AH kieke nè iemand mee vee booschappen en een weinig sportief uutzicht wi'k bie an kan slute! En dan geneer ik m'n eihen ook nog nie om te vrae- hen of ik eur plaetjes kriehe as ze zeit di zelf hin behoefte an t'eb- ben. Zövère komt het as je as opa je kleinhuus een plezier wil doe mee een boek vol snotjoengers, die vö een hroöt deêl meer verdie- ne dan de balkenende-norm! 't Za d'r wè mee te maeken ebbe da me vroeger ook van aoles spaerde. Mis schien bin ons ook wè een bitje schuldig an die loengkankerpatiënten! Wan me struinde de buurte en de fermilje af vö sigarebandjes en sigaretten merken. En vergeet de Rizla-plaetjes nie, die d'r vö zurgde da'k sommigen naebie dwoeng om vloeitjes te ko pen en eêl vee 'sjekjes' te draaien. Ik aelde de plaetjes van wielren ners uut die pakjes. Ze staen nog op m'n netvlies, de koppen van Wout Wagtmans, Wim van Est, Darrigade, Bobet, Gaul, Nencini en eêl vee andere. Ik zou 't boekje nog erregens op zolder moete eb be...! En een êle stuit kon je spaere vö 't Blueband sportboek. Je zou je mael in die tied alleên mee beuter gedaen ebbe! En dan de Turkstra be- schuut. Di stoeng op ieder wikkel de naeme van een voetballer. As je d'r een paer van de zelfden ao, kreeg je z'n foto en een voetballes op papier toegestierd. Ik kan 't noe wè bek- enne; ik fraudeerde di mee. Wikkels scheur de bie beschuut toch a nie makke lijk af en je kon 'Faas Wilkes' zö scheure, da ik 'Faas' opstierde en m'n maat 'Wilkes'. Zö kwam je twi keer zö vlug an j'n aantal en bie Turkstra aode ze dat, mis schien..., toch nie deu! Je zat nae bie t'open dao je een lichte buukg- riep kreeg. Dan kon je even an de 'Turkstra'..! En vö de mensen, die dienke da ze noe nae zeven maerte van d'ellen- de af bin, in juni komme d'r onder- de voetballers bie mekaore, uut eêl de wereld, in Zuud-Afrika. En die ebbe ook aol een 'kop' "Ze bin d'r wi....") GOES - De straten die meedoen aan het Nationale Klimaatstraat feest, dat zijn er tot nu toe 72 in Zeeland, worden in de gelegen heid gesteld een energiecafé te or ganiseren. Wie ten minste vijf mensen bij zich thuis uitnodigt heeft al zo'n een energiecafé. Dan komt een kli maatadviseur op bezoek om uit te leggen wat de belangrijkste ener giebesparingsmaatregelen thuis zijn. Bovendien maken de cafés kans op een energiezuinige led-tv van de ZMF. De organisatie van een energiecafé levert ook extra punten op in de klimaatstraatwed- strijd. De Gervinstraat in Middelburg heeft de meeste deelnemers. Straten die mee willen doen, kun- nèn zich tot 31 maart opgeven via www. klimaatstraatfeest. nl/- energiecafe VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- terziekenhuis (ADRZ) heeft nieu we toezichthouders. Willemien van Montfrans is voorzitter van de raad van toezicht. Aty Harwijne en Mike Wolf zijn lid. De raad van toezicht controleert de raad van be stuur, die de dagelijkse leiding over het ziekenhuis heeft. De oude raden van toezicht kwa men ruim een jaar geleden in op spraak: eerst gaven ze bestuurders Simons en Zomer een bonus, ver volgens wachtten ze lang met in grijpen toen er onrust ontstond in het ziekenhuis van Vlissingen en de financiële situatie van het zie kenhuis in Goes penibel werd. Oud-voorzitters Dick van Muis winkel (Goes) en Lieuwe Rienstra (Vlissingen) treden nu af Van Montfrans is vooral bekend omdat ze oud-burgemeester van Veere is. Harwijne is PvdA-ge- meenteraadslid in Middelburg en oud-voorzitter van de cliëntenraad van Ziekenhuis Walcheren. Mike Wolf is advocaat in Vlissingen. door Emile Calon MIDDELBURG - De verdediging van Checkpoint zet de wereld op zijn kop, vindt officier van justitie R. Rammeloo. Volgens hem heeft de verdediging de rol van de overheid onder een vergrootglas gelegd en proberen de raadslieden de over heid in de beklaagdenbank te zet ten. „Terwijl het proces gericht is op mensen die bewust misdrijven pleegden en die tot op de dag van vandaag daar de aandacht van pro beren weg te houden", zei hij giste ren bij het uitspreken van zijn re pliek. Stellig: „Checkpoint zelf is de grote crimineel." De officier stelde ook dat sommige raadslieden zich schuldig hebben gemaakt aan stemmingmakerij en het onjuist en onvolledig citeren uit documenten. Ook vroeg hij zich af of de rechtbank wel blind kan varen op de betrouwbaarheid van de boekhouding van Check point. Uit politieonderzoek is vol gens hem gebleken dat Check point de overheid voor het lapje hield. Retorisch: „Zou de admini stratie -van Checkpoint - dan wel deugen?" Rammeloo bracht ook naar voren dat Checkpoint géén enkele serieu ze poging heeft gedaan om de ver koop aan buitenlandse klanten te beperken. Ook had de eigenaar en zijn medewerkers, aldus de officier lak aan de gedoogvoorwaarden. „Checkpoint hield de schijn op dat het een keurige shop was, maar in wezen was het voortdu rend bezig met grootschalige illega le drugshandel." Advocaten hebben eerder tijdens het proces de klacht geuit dat Checkpoint nooit is gewaar schuwd dat de coffeeshop onder werp van een strafrechtelijk onder zoek was geworden. Volgens Ram meloo overtrad Checkpoint de re gels en lokte dus vervolging uit. Raadsman J. Schoenmakers ging nauwelijks in op de repliek van Rammeloo. Volgens de advocaat liggen de standpunten van verdedi ging en OM heel ver uiteen. Hij laat het aan de rechtbank over daar een oordeel over te vellen. Het proces wordt vrijdag 5 maart voortgezet. Dan komen de advoca ten van de hoofdverdachten aan het woord. alle Antillianen op om te gaan stemmen op 3 maart en het maakt hem niet uit foto Gijs Kamphuis Allochtonen minder snel naar de stembus Forum, het Instituut voor Multicul turele Vraagstukken onderzocht evenals in 2006 de opkomst. Naar verwachting gaat 34 procent stemmen. In 2006 was dit nog 44 procent. Veertig procent gaat zeker, 12 pro cent twijfelt en 38 procent gaat ze ker niet. De verschillen in opkomstverwach ting zijn gering. Turken (35 pro cent), Marokkanen en Surinamers (34 procent) en Antillianen (32 procent). De meest genoemde reden om te twijfelen over een stembusgang is gebrek aan kennis: 61 procent weet niet op welke kandidaat en 54 procent weet niet op welke par tij. Het volledige rapport is te down loaden op www.forum.nl MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft giste rochtend een website in gebruik genomen, waarop fietsroutes in Zeeland staan gebundeld. Het gaat om een bundeling van al bestaan de routes die op één internetsite zijn samengebracht. Nieuw is ver der dat bezoekers van de site de routes kunnen beoordelen. Peijs zei blij te zijn met het initia tief, omdat het uitstekend past in het Zeeuws jaar van de fiets. Ver der vond ze dat het tijd wordt dat iedereen er eens lekker op de fiets op uit kan nu de sneeuw verdwe nen is. De internetsite heeft een re latie met de Meimaand Fiets maand, waarvan de landelijke af trap op zaterdag 1 mei in Renesse wordt gegeven. Bij de Zeeuwse Stromen is dan onder meer een Tour de France truck te zien, er is een fietsparkoers voor kinderen en er zijn allerlei activiteiten Ook kun nen er fietsroutes van 15, 35 en 50 kilometer gereden worden. www.lekkerweg.nl/fietsmaand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57