'Soms zing ik wel eens mee GEHELE MAAND FEBRUARI SHOWROOMFESTIVAL! 20% 20% 20% 10% 20% 241 zeeland 'Tunnel al voor 2033 tolvrij' DIESEL fly Rijbewijs kwijt Sprookjes bestaan! Vroeger werkte Jos Houtzager als activiteitenbegeleider. Inmiddels heeft hij dat werk gecombineerd met zijn passie voor muziek en trekt hij pianospelend en zingend langs zorgcentra. Goese wellicht burgemeester van Uithoorn imabo zaterdag 20 februari 2010 TROUBADOUR door Harmen van der Werf sluis - Zeeuws-Vlaanderen moet zich eensgezind achter voorstellen scharen om de Westerscheldetun- nel vroeger dan in 2033 tolvrij te krijgen. Adri Rosendaal, lijsttrek ker van de lokale partij Nieuw Ge meentebelang in Sluis, heeft giste ren die oproep gedaan. Rosendaal is in de pen geklom men naar aanleiding van het idee dat de Terneuzense PvdA-lijsttrek- ker Co van Schaik anderhalve week geleden lanceerde. Hij deed een beroep op de provincie en de rijksoverheid om de tunnel over tien jaar al tolvrij te maken. De provincie zou daarvoor (een deel van) de winstuitkering van energiebedrijf Delta moeten inzet ten. De rijksoverheid zou wegenbe lasting naar de NV Westerschelde- tunnel moeten doorsluizen door middel van een proef met reke ningrijden. Het plan van wethouder Van Schaik verdient alle steun, vindt Nieuw Gemeentebelang-voorman Rosendaal, omdat het een moge lijkheid biedt een einde te maken aan 'een grote ongelijkheid'. Hij doelt daarmee op het feit dat Zeeuws-Vlaanderen als enige regio in Nederland alleen via een tolweg met de rest van het land is verbon den. Daar komt bij, stelt Rosendaal, dat de tolheffing 'een sterke nadelige invloed op onze concurrentie kracht heeft', omdat de aan- en af voer van producten aanzienlijk duurder is door het heffen van tol voor tunnel. Rosendaal roept de gemeentebe sturen van Sluis, Hulst en Terneu- zen op het plan van Van Schaik te steunen, los van de politieke kleur. „Perfect", reageerde Van Schaik gis teren. „Een groep Zeeuws-Vlaam- se bestuurders zou zich na de ge meenteraadsverkiezingen perma nent moeten inzetten voor het eer der tolvrij maken van de tunnel. Ook de komst van een Zeeuwse lobbyist in politiek Den Haag kan ons daarbij helpen." MIDDELBURG - Een 44-jarige vrouw uit Middelburg is donderdag om 23.30 uur betrapt op rijden onder invloed. Dat gebeurde op de Re- ijersdwarsweg in Middelburg. Ze had ruim drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en moest haar rijbewijs inleveren. Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling tuningzeeland.nl door Wendy van den Hurk Eens per maand neemt Jos Houtzager oudjes van het Souburgse zorg centrum De Zoute Vie ver mee terug in de tijd. Met een piano en een liedjesmap laat de troubadour hen stralen. Genot en rust en levenslust Daalt bij die melodij Daalt bij die melodij Verdriet en smart wijkt uit het hart En vlucht, en vlucht van mij En vlucht, en vlucht van mij Zo somber als het staat geschre ven, zo monter klinkt het in het ac tiviteitenzaaltje van de Zoute Vie ver. Sommige mensen halen hoge tonen, en vaak nog zuiver ook. Elk liedje uit het boek Kun je zingen, zing dan mee tovert een brede glim lach op de gezichten. De één heeft de teksten er niet bij nodig, de an der volgt alle regels met een bibbe rende wijsvinger. De vrijwilligsters deinen, en zingen, mee. Midden in de ruimte, achter een oude Sauter, zit Jos Houtzager. Pas 36, maar de liedjes uit zijn groot moeders tijd kent hij intussen van buiten. Met zijn vrije voet tapt hij ritmisch mee. Het knalgele kanarie pietje, in een kooitje naast de pia no, fluit verder op de vrolijke klan ken, maar wordt telkens weer inge haald door de bewoners. Vol over gave zingen zij van de Zilvervloot en Michieltjes jongenshart. Tussen de liedjes door zijn er bo terkoekjes en thee. Een mevrouw die het allemaal niet meer zo goed weet, stoeit met haar theezakje. „Nee", zegt haar buurvrouw, „die moet je in dat kopje stoppen." Een paar minuten later staat de dame op. Ze pakt haar rollator tussen de kunststof kist met liedjesmappen vandaan en scharrelt naar de kap stok. „Ik moet er vandoor!" Zo gaat dat, fluistert een vrijwillig ster, terwijl ze de mevrouw achter na gaat. De troubadour laat zich echter niet van de wijs brengen en de nachtegaaltjes al helemaal niet. Hopsa, heisasa 't Is in de maand van mei, ja, ja Rooie neuzen zijn verdwenen Dooie vingers, prikkeltenen Al dat kil en koud verdriet Heb je in de meimaand niet Hopsa, heisasa 't Is in de maand van mei „Wie zijn er allemaal in de maand mei jarig?", gooit Jos in de groep. Niemand reageert. „Allemaal van een andere maand", concludeert ie mand. „Sophie was deze week ja- Jos Houtzager achter de oude Sauter, in het zaaltje van De Zoute Viever. Het Souburgse zorgcentrum was het eer ste waar hij optrad, en het was meteen een succes. Nu is hij daar maandelijks met zijn liedjesmappen. rig, op maandag. Ze is 70 gewor den!" Direct zet ze, tot grote hilari teit van haar medebewoners, een nieuw liedje in. „Daar moet op ge dronken worden..." Jos ligt dubbel achter zijn piano. Hij vindt het allemaal prachtig, bij de Zoute Viever. „Dit zijn hele leu ke mensen. Het klikt. Ik ben los en spontaan, en zij zijn dat ook. Maar ik heb het ook wel eens anders ge zien. Als er een strakke sfeer hangt dan werkt het gewoon niet." Een jaar of twee trekt Jos, die vroe ger als activiteitenbegeleider werk te in de ouderenzorg, nu met zijn liedjesmappen langs Zeeuwse zorg centra. Van Vlissingen tot Tholen. „In het begin kreeg ik een beetje sceptische reacties. 'We hebben al een zangmiddag', zeiden ze dan. Maar toen ik wat dipjes had opge stuurd, kwamen er aanvragen bin nen. In sommige zorgcentra heb ik inmiddels mijn vaste middagen en een vast programma. Eerst een pot pourri, bijvoorbeeld, en na de pau ze verzoeknummers. Soms komen ze dan steeds met hetzelfde liedje. Eén mevrouw bijvoorbeeld, vraagt steevast om Mijn Holland. Heel po pulair is De Herder, van de grote stille heide. Niet echt mijn liedje, maar dat geeft niet. Het gaat niet om mij, het gaat om hen." Meneer Beun staat in de deurope ning van het kofflehokje luidkeels mee te zingen. Mevrouw Van Dijk wenkt hem. „Kom erbij zitten!" In de pauze vertelt hij dat hij nog maar kort in De Zoute Viever 'zit'. Het valt niet mee om te wennen. „Maar dit is wel leuk, hoor. Ik ken het niet zo van vroeger, in de oor logsjaren werd niet zo veel gezon gen, maar later ben ik bij een zang vereniging gegaan. Vandaar." Mevrouw Van Dijk vindt het wel gezellig, een mannenstem erbij. Ze is gek op muziek. „Ik heb ook vaak ARD aanstaan en soms zing ik wel eens mee op mijn kamer." Diesellumng voor alle merken personenwagens! Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www dieseltuningzeeland.nl ROTTERDAM - Dagmar Oudshoorn, 37 jaar geleden in Goes geboren, is door de gemeenteraad van Uit hoorn als eerste-kandidaat voorge dragen voor het ambt van burge meester van die Noord-Hollandse gemeente. Oudshoorn groeide op in Goes. Als deelraadslid voor de PvdA werd Oudshoorn in 2002 lid van het dagelijks bestuur van de deelge meente Feijenoord. In 2006 werd ze benoemd tot voorzitter van het dagelijks bestuur van de ruim 80.000 zielen tellende deelgemeen te. Dagmar Oudshoorn zit sinds vorig jaar ook de Vereniging Rot terdamse Deelgemeenten voor. De voordracht van de Uithoomse gemeenteraad volgt de aanbeve ling uit een vertrouwenscommis sie. Minister van Binnenlandse za ken Guusje Ter Horst neemt de voordracht van Oudshoorn naar verwachting over. Kom snel naar Logus en profiteer van enorme festivalkortingen! Nu of nooit! Dinsdag Kassakorting op laminaat en lamel- parket! Woensdag Donderdag Zaterdag Kassakorting op al het sanitair!* Kassakorting op alle wand- en vloertegels!* Kassakorting op al het hand- en elektrisch gereedschap! LOGUS: voor duurzaam (ver)bouwen. Slim, zuinig en milieubewust! Download onze brochure of kom naar onze showroom om te kijken wat we voor u kunnen besparen! VLISSINGEN Marie-Curieweg 9-13, T. 0118 - 69 00 25 GOES NOORD (sanitair en tegels) Albert Joachimikade 33, T. 0113 - 21 54 01 GOES ZUID (tegels) Nobelweg 1, T. 0113 - 24 95 31 www.logus.nl Kassakorting op alle maatwerk-/ inloopkasten! Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Acties zijn geldig t/m 28-02-2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54