261 zeeland Allochtonen Terneuzen 'Havens moeten de kluif verdelen' AGC brieven Verkiezingen leven onder Turkse en Antilliaanse gemeenschap Verkiezingssite PZC zaterdag 20 februari 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gazastrook Om Friezen met Joden en de Zeeuws-Vlamingen met Pales tijnen in de Gazastrook te vergelij ken (18 feb) om de Nederlandse be volking beter inzicht te geven in het Palestinaprobleem, is een beet je zot. Zeker als je daarbij specu leert op het sterk identiteitsbewust- zijn in Friesland en Zeeuws-Vlaan- deren, dat soms botst bij overhe den. Het zou net zo dwaas zijn om Zeeuws-Vlamingen met Koerden te vergelijken, die door ene Sadam in Middelburg getiranniseerd wor den, of Zeeuws-Vlaanderen als een Vietnam te zien, en de Abdij als een Pentagon. Vergelijken kan leer zaam zijn, maar effectbejag is dat niet, en de harde, pijnlijke realiteit van het Palestijns conflict behoeft geen projectie op Zeeuws-Vlaande ren. Wat niet weg neemt, dat ook Zeeuws-Vlamingen aan een vreed zame emancipatie van de starre, conservatieve Staten van Zeeland werken, die met onvoldoende de mocratisch inbeeldingsvermogen tegenover reële klachten staan. Hans Poilemans Singel 10, Biervliet Burgemeester Vogelaar Het overlijden van oud-burgemees ter Vogelaar van Hontenisse, deed me terugdenken aan wat hij voor Terhole heeft betekend. Wij waren met de dorpsraad al sinds 1970 be zig de rondweg om het dorp te rea liseren. Steeds liep je tegen de bu reaucratie op en was er allerlei te genwerking. Het lukte burgemees ter Vogelaar om in een betrekkelijk korte tijd de rondweg te realiseren! Dus, hoewel postuum, nogmaals bedankt namens de bevolking van Terhole! Jan Ottens, oud dorpsraadlid Notendijk 49, Terhole Balkenende Ik snap met de beste wil van de we reld niet, wat het probleem is over de verschillen in het kabinet aan gaande Uruzgan. De PvdA wil ver trekken, het CDA wil op één of an dere manier blijven, wat de CU wil, is me niet helemaal duidelijk. Het kabinet kan dit toch in een brief aan de Kamer duidelijk ma ken Dan wordt er gestemd en de meerderheid beslist: blijven, gaan of een mengeling daarvan. Minis ter Verhage gaat met die uitkomst naar de Navo en Afghanistan. Kan hij mooi uitleggen wat onze demo cratie ook kan zijn. Na de gênante Nederlandse politieke steun aan de inval in Irak kunnen we de Navo geruststellen: geen schimmig, twij felachtig gedrag meer. En Afghanis tan kan zien hoe een parlementai re democratie werkt. Ik dacht ook dat de bevordering hiervan één van de redenen van onze aanwezig heid daar is. L. Deventer v.d. Biltlaan 39, Kapelle Illegale plakker Uit het artikel (17-02) over plakken blijkt dat enkele politieke partijen vinden dat zij zich niet aan regels hoeven te houden. Het plakken van verkiezingsposters is toege staan vanaf 17 februari. CDA, PvdA waren ruim voor genoemde da tum met hun plakactiviteiten be gonnen. GroenLinks wilde niet achterblijven en begon in de per soon van raadslid G. van der Slikke er ook op los te plakken. Nadat hij was aangesproken door een buiten gewoon opsporingsambtenaar, dat dit (nog) niet was toegestaan is hij toch gewoon doorgegaan. Als ande re partijen het doen, ook al is het il legaal, dan mag ik het ook^doen. Dit soort mensen beslist in de raad over regelgeving waar geacht wordt dat men zich er aan zal houden. De fractievoorzitter van Groen Links, Carel Bruring, geeft aan dat zij nog wel even heeft gewacht. Als je met andere zaken de krant niet kan halen dan maar op deze ma nier, zullen de heren gedacht heb ben. A.R. Mohr Van Karnebeekstraat 13, Goes Uruzgan Nog zie ik het beeld van een huldi ging van Uruzgangangers,waaron der een dame met één been voor mij. Ook de malen dat een jong persoon in een kist werd terugge bracht vergeet je niet licht. Alles in dit soort binnenlandse aangelegen heden is m.i.z. tevergeefs. Nog een jaar hetzelfde doen geeft nog meer doden en verminkten. Stoppen nu en energie gebruiken voor binnen landse veiligheid! Kees Baan, Wijdauplantsoen 29, Middelburg Tijdens de komende ge meenteraadsverkiezingen gaan minder allochtone Nederlanders naar de stembus dan vier jaar geleden. Dat concludeert het Forum voor Multi culturele Vraagstukken na onder zoek. In Terneuzen verwachten de Antilliaanse en Turkse gemeen schap dat de meeste van hun men sen juist wel zullen stemmen. Ze doen er in ieder geval alles aan om iedereen er warm voor te krijgen. „De drempel voor Antillianen om te gaan stemmen is nog best hoog. Want wat de boer niet kent dat vreet hij niet", zo vertelt Merdio van Uytrecht. Hij staat op plaats achttien op de lijst van het CDA en is actief binnen de Stichting An- tilliaans-Arubaans Beraad Terneu zen (SAABT). „Je ziet dat mensen makkelijker naar de stembus gaan als er een bekende op de lijst staat. Wel vertel ik de mensen dat ze moeten stemmen op hun echte voorkeur en niet op mijn gezicht." Van Uytrecht vindt wel dat het aantal Antillianen waarop ge stemd kan worden provinciaal ge zien erg laag ligt. Volgens hem zou het schelen als er in Vlissingen of Middelburg ook een Antilliaan op de lijst zou staan. „Dat zijn steden waar soms problemen zijn met An tillianen. Het zou goed zijn als er dan één politiek actiefis. Want vol gens mij ben ik op dit moment de enige." Hamze Atmaca is bestuurslid van Bilal-i Haberi moskee in Terneu zen. Hij is blij dat er leden uit zijn gemeente verkiesbaar zijn. „Je ziet dat het goed is dat Nazli Atmac-Yi- git al een aantal jaar met succes ac tiefis in de politiek. Goed voor beeld doet goed volgen. Twee staan er voor het eerst op de lijst." Volgens Atmaca maakt het niet uit dat de meeste Turkse kandidaten op onverkiesbare plaatsen staan. door Gijs Kamphuis Kijk op: www.pzc.nl/stemmen Nummer achttien op de CDA-lijst in Terneuzen Meridio van Uytrecht roept of ze dat op hem doen of op iemand anders. Hij ziet hun deelname meer als in vestering voor de toekomst. „Je moet ook in de politiek onderaan de ladder beginnen. Misschien staan ze over vier jaar wel op een verkiesbare plaats." Om allochtone kiezers naar de stembus te lokken helpen verkie zingsposters in een andere taal dan het Nederlands. Daar zijn Van Uytrecht en Atmaca het over eens. Dit in schril contrast met de opvat ting van minister van integratie Van der Laan, die zulke posters af keurt. „Ik denk dat er procedures zijn die je moet volgen. Maar er is hier ook een eerste generatie Tur ken die slecht Nederlands kan. Die mensen worden zo, met posters in hun eigen taal, toch aangespro ken", stelt Atmaca. Van Uytrecht heeft zijn campagneposter speciaal in het Papiamento laten maken. Bai Vota!, 'Ga stemmen', staat er groot onder zijn foto. „Dat is de boodschap die ik heb voor alle An tillianen. Het werkt beter dat ik die oproep in het Papiamento doe. Mensen worden graag aangespro ken in hun eigen taal." Per gemeente: al het nieuws, een stemwijzer, video's, foto's, agenda en links QfmhisdtunvMidfrs :nc.nto Bij exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder J.B. den Butter d.d. 16-02-2010 is ten ver zoeke van de vennootschap onder firma DE GENTSE POORT, gevestigd te Biervliet, gemeente Terneuzen, ten par- kette van de ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Rechtbank te Middelburg aan de Kousteensedijk 2 een gerechtelijk stuk betekend bestemd voor ANNE DOUWE KNOBBE, geboren 21-09-1945, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats binnen en buiten Nederland, hou dende aanzegging om op woensdag 19 mei 2010 des voormiddags om 10.00 uur, niet in persoon doch vertegenwoordigd door een advocaat, te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank MIDDEL BURG, welke zitting alsdan wordt gehou den in het Gerechtsgebouw te Middelburg aan de Kousteensedijk 2 Een afschrift van dit exploot is verkrijg baar bij: Van Veen Advocaten Postbus 442 6710 BK EDE middelburg - Het grootste haven gebied van de wereld laat kansen lopen omdat het schort aan samen werking. Er moet een platform ko men waarin Nederlandse en Vlaamse provincies, steden en ha vens een visie ontwikkelen op de economische ontwikkeling van de Rijn-Scheldemonding en die visie vervolgens ook uitvoeren. Directeur Hans Smits van het Ha venbedrijf Rotterdam, die dit plei dooi gisteren hield tijdens de twee de Thijs Kramerlezing, erkende dat er al zo'n platform is; de Rijn Schelde Delta. „De vergaderingen ervan zijn gezellig en nuttig en ze worden afgesloten met een goed diner, maar er is te weinig follow up." Dat is volgens Smits de grote belemmering om de de economi sche en ecologische betekenis van Zuidwest-Nederland en Vlaande ren echt goed uit te nutten: „Er is heel veel overleg, maar weinig daadkracht." Het elan waar Smits voor ijvert, houdt.in dat afspraken worden ge maakt tussen de havens in het ge bied. „Logische afspraken. Want we gaan in Rotterdam geen fijn-chemie ontwikkelen. Die hoort in Antwerpen thuis. Een omgekeerd ligt het niet voor de hand dat Antwerpen zich in op slag van LPG gaat bekwamen. Dat doen we in Rotterdam." Even helder is het naar de mening van Smits dat het niet voor de hand ligt te proberen in Vlissingen grootschalige containeroverslag van de grond te krijgen. Hij zei veel meer mogelijkheden voor der Zeeuwse havens te zien in op- en overslag van minerale olie, op bio logische grondstoffen gebaseerde chemie en bouw- en onderhoud van de grote windmolenparken die op de Noordzee worden ge bouwd. Smits: „We moeten af van de ieder-voor-zich benadering. Over de grote lijnen moeten we het eens zien te worden. Over de al bijna elf jaar oude plan nen voor de Westerschelde Contai ner Terminal (WCT) zei Smits: „Vanwaar die vasthoudendheid en besluiteloosheid. Dat intrigeert me elke dag weer." In dat verband merkte hij op dat het een goede zaak is dat de ver zelfstandiging van het havenbe drijf Zeeland Seaports op handen is. „Dat leidt tot professionalise ring van management en bestuur en het effect daarvan zal zijn dat op een andere manier naar de WCT zal worden gekeken." In de op de lezing van Smits vol gende paneldiscussie noemde loost Schrijnen, programmadirec teur Zuidwestelijke Delta, de Delta werken een civieltechnisch icoon waarop Nederland terecht trots is. „Maar we zullen nog trotser kun nen zijn als we erin slagen een evenwicht tot stand te brengen tus sen het maakbare en de natuur op een zodanige manier dat we er eco nomisch beter van worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36