'Tunnel moet 'Coffeeshops sluiten en al voor 2033 tolvrij zijn' 'Niet beknibbelen 241 zeeland 'Oude Haestinge geen jaren meer laten staan' TUNNEL Van Schaik krijgt bijval VERKIEZINGEN CDA-kopman Jo-Annes de Bat wil 'niet doormodderen' Sprookies bestaan! 1S131 Bieb Stalland verhuist naar de brede school zaterdag 20 februari 2010 door Frank Balkenende door Harmen van der Werf SLUIS - Zeeuws-Vlaanderen moet zich eensgezind achter voorstellen scharen om de Westerscheldetun- nel vroeger dan in 2033 tolvrij te krijgen. Adri Rosendaal, lijsttrek ker van de lokale partij Nieuw Ge meentebelang in Sluis, heeft giste ren die oproep gedaan. Rosendaal is in de pen geklom men naar aanleiding van het idee dat de Terneuzense PvdA-lijsttrek- ker Co van Schaik anderhalve week geleden lanceerde. Hij deed een dringend beroep op de provin cie en de rijksoverheid om de tun nel over tien jaar al tolvrij te ma ken en voegde daar ook een plan bij. De provincie zou daarvoor (een deel van) de winstuitkering van energiebedrijf Delta moeten inzet ten. De rijksoverheid zou wegenbe lasting naar de NV Westerschelde- tunnel moeten doorsluizen door middel van een proef met reke ningrijden. Het plan van wethouder Van Schaik verdient alle steun, vindt Nieuw Gemeentebelang-voorman Rosendaal, omdat het een moge lijkheid biedt een einde te maken aan 'een grote ongelijkheid'. Hij doelt daarmee op het feit dat Zeeuws-Vlaanderen als enige regio in Nederland alleen via een tolweg met de rest van het land is verbon den. Alleen een Zeeuws-Vlaming moet fors betalen om zijn provin ciehoofdstad te komen. Daar komt bij, stelt Rosendaal, dat de tolheffing 'een sterke nadelige invloed op onze concurrentie kracht heeft', omdat de aan- en af voer van producten aanzienlijk duurder is door de tolheffing. Rosendaal roept de gemeentebe sturen van Sluis, Hulst en Terneu- zen op om het plan van Van Schaik te steunen, los van de poli tieke kleur. „Perfect", reageerde Van Schaik gis teren. „Een groep Zeeuws-Vlaam- se bestuurders zou zich na de ge meenteraadsverkiezingen perma nent moeten inzetten voor het eer der tolvrij maken van de tunnel. Ook de komst van een Zeeuwse lobbyist in politiek Den Haag zou ons daarbij goed kunnen helpen." Zoals de vlag er nu nog bij hangt, kunnen de tolhuisjes bij 's-Heeren- hoek pas in 2033 worden wegge haald. Dat is afgesproken bij de aanleg van de tunnel door provin cie, rijk en NV de Westerschelde- tunnel. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse PvdA wil dat het college duidelijk heid schept over de toekomst van het huidige Haestinge. Op dit moment wordt gebouwd aan een nieuw gemeenschapscen trum voor Sint-Maartensdijk. Als het goed is, wordt dit complex in september opgeleverd. „Wij horen geluiden dat het oude gebouw nog zeker tien jaar blijft staan", zegt Jan Oudesluijs. Dat kan nooit de bedoeling zijn." De PvdA'er vindt het logisch dat het gebouw nog een paar jaar blijft staan. In die tijd kan een oplossing worden gezocht voor de duiven- Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling Dieseltuning vooralle merken personenwagens! pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl sEüEfri Schoolzwemmen mag best verdwijnen reageer op www.pzc.nl/tl reacties: 376 Scholieren moeten kunnen roken op het schoolplein Jo-Annes de Bat is nog maar 29 jaar en nu al het boegbeeld van het Goese CDA. De directeur van de Bestuurdersvereniging van het CDA is ambitieus. Scherp in het debat, een intensieve campaig ner. In zijn mimiek en manier van praten lijkt hij een beetje op Wou ter Bos. Zelf vindt hij dat bepaald geen compliment. Met De Bat, die vorig jaar het frac tievoorzitterschap overnam van El- lemijn van Waveren, aan het roer, schuift het Goese CDA op naar rechts. „Dat is overigens in lijn met het landelijke CDA", zegt hij. Onder JP is immers de rechter flank van de christen-democraten al jaren dominant. In Goes vertaalt zich dat in een ommezwaai als het gaat om ge doogbeleid. Wat betreft De Bat gaan de twee coffeeshops dicht, ook al heeft het CDA het gedoog beleid altijd verdedigd. Burgemees ter Dick van der Zaag (ook CDA) pleit zelfs al jaren voor een proef met gelegaliseerde aanvoer van softdrugs, zodat de achterdeur van de coffeeshops uit de criminaliteit wordt gehaald. Volgens De Bat is dat station gepas seerd. „Gelegaliseerde wietteelt staat haaks op regelgeving van de Europese Unie. We moeten niet doormodderen met dit tweeslach tige coffeeshopbeleid. Bovendien club en de korfbalvereniging, die het oude gebouw vooralsnog als thuisbasis behouden. En zolang er geen nieuw zwembad bij Goris- hoek is, zal de gemeente het com plex ook niet slopen vanwege de stookruimten van het huidige zwembad in Smerdiek. Oudesluijs stelt dat het geen tien jaar hoeft te duren voor de ge noemde zaken zijn geregeld. „Ik hoop van niet, want in dat geval moet er van alles worden opge knapt en dat was niet de afspraak. Vandaar dat wij op heel korte ter mijn willen weten wat de actuele stand van zaken is." Lijsttrekker Jo-Annes de Bat voert campagne bij de verkiezingswinkel van het Goese CDA. eens 32% 68% SINT-ANNALAND - De nieuwe biblio theek in Sint-Annaland, in de bre de school, gaat maandag 1 maart open. Vanaf komende maandag wordt er verhuisd, zodat de inwo ners het een week zonder bieb moeten stellen. In het nieuwe gebouw komt de bi bliotheek op de eerste verdieping; waar ook de School met de Bijbel zit. Het is straks een zogeheten doelgroepenbibliotheek. De na druk van de collectie komt op de jeugd te liggen. Toch blijft er ook een kleine selec tie romans, tijdschriften, dvd's en kranten voor volwassenen beschik baar. De bibliotheek beschikt ook over een Wii-spelcomputer. door Rob Paardekam THOLEN - Terwijl de politiek bek vecht over een nieuwe landbouw- weg, rijden de trekkers nog ge woon door Tholen-stad. Veel in woners zijn het beu. „Er zal eerst wel een ernstig ongeluk moeten ge beuren." Esther de Jonge vindt het onbegrij pelijk dat het landbouwverkeer nog door de bebouwde kom moet rijden. „Ik stond daar echt van te kijken toen ik een paar jaar gele den in Tholen kwam wonen", ver telt ze. „Eigenlijk snap ik niet goed waarom die trekkers niet over de Nieuwe Postweg kunnen. Er zijn toch zat andere 8o-kilometerwe- gen waar ze ook op rijden? Maar goed, dat zal zijn reden wel heb ben. Zorg dan ik elk geval voor een alternatief zou ik tegen de poli tieke partijen willen zeggen." Ook van Marja Baartman mogen de tractoren zo snel mogelijk uit de bebouwde kom verdwijnen. „Het zijn soms enorme gevaartes", stelt ze. „Je houdt je hart vast, ze ker met al die schoolkinderen die hier fietsen en oversteken. Een al ternatieve weg voor trekkers mag van mij best een paar centen kos ten." Daar denkt Jo Gorter ook zo over. „Dan bezuinigen ze maar op iets anders. Je gaat toch niet be knibbelen op de veiligheid van on ze kinderen?" De politieke partijen steggelden de ze week over de nieuwe landbouw-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34