Het gaat om de boodschap Z media 35 Dat de gemeenteraadsverkiezingen op stapel staan, kan niemand ontgaan. Hoewel de opkomst naar verwachting laag zal zijn, schenken radio en tv op velerlei manieren aandacht aan het politieke spektakel, door Monique Brandt rr$ media@wegener.nl 024-3650570 Zaterdag 20 februari 2010 Het hart van Almere ligt overhoop. Het uitzicht vanuit het tijdelijke kantoor van Netwerk-versfog- gevers Bart Brouwer en Alje Kamphuis op de Grote Markt, het oudste plein in de fo- renzenstad, wordt belemmerd door een gebergte van stenen. Maar de makers van verkiezingsru briek Stand.Almere hebben toch geen tijd om naar buiten te staren. Kamphuis nam samen met redac teur Brouwer, een cameraman/ editor en een internetredacteur half januari zijn intrek in een leeg staand kantoor bij de gratis krant Almere Vandaag. Van daaruit be richten ze via internet, twitter, de radio en reportages bij Netwerk over wat er leeft in de gemeente waarvan de gemeenteraad na de verkiezingen mogelijk wordt uitge breid met de PW als belangrijke speler. Die bijzonderheid zet Alme re deze dagen volop in de spot lights. Bij de NCRV berichten behalve Netwerk ook programma's als Plein5, Lunch!, Knooppunt Kranen borg en Rondom 10 regelmatig over het verkiezingswei en -wee in de polder. Op de verkiezingsdag zelf zal Stand.café er zijn uitzending maken. Het project ontstond uit het stre ven van de omroep 'dichter bij de samenleving te komen' en de wens om crossmedialer te werken. De nieuwe website had binnen een week net zo veel bezoekers als die van Netwerk en ook de tv-re portages worden goed bekeken. Het contact met de stad is redelijk hecht. „Het voelt echt anders om hier te zitten in plaats van in Hil versum", aldus Brouwer. „Je loopt even de stad in als je wat beelden nodig hebt. Laatst hebben we een reportage gemaakt over verborgen armoede. De instanties waren zeer behulpzaam en ook de mensen die we filmden waren zeer open." Kamphuis en Brouwer denken dat al die aandacht voor Almere mede zorgt dat inwoners erg bezig zijn met de politiek deze dagen. „Al is dat niet de doelstelling", zegt Brou wer. Kamphuis: „Of ze gaan stem men of niet, ze zijn, als ze ons heb ben gevolgd, nog nooit zo goed geïnformeerd geweest. De mensen hier zijn echt trots op hun stad en vinden al die belangstelling leuk. Normaal moeten ze uitleggen waaróm ze in Almere wonen." De NCRV is niet de enige die de komende tijd focust op de gemeen teraadsverkiezingen. Al wordt de opkomst naar verwachting laag, op radio en tv is er enorm veel aandacht. Iedereen worstelt met de vraag hoe je erover kunt berich ten zonder te vervallen in al te veel lokale haarkloverijen. Kamp huis: „Neem dat tv-debat van afge lopen week. Dat ging vrijwel al leen over landelijke issues, dat was echt overbodig." Brouwer: „Ook voor ons is het lastig is een goed evenwicht in de berichtgeving te vinden. De reportages die we hier maken, moeten ook interessant zijn voor de kijker in Stadskanaal." De landelijke politieke kopstukken worden desondanks vaak vooruit geschoven. Radiozender BNR wil Foto boven: De PVV, de partij van Geert Wilders neemt op 3 maart deel aan de gemeenteraadsverkiezingen in Almere en Den Haag. foto Koen van Weel Foto onder: Bart Brouwer (I) en Alje Kamphuis van het NCRV-programa Netwerk bivakkeren al enkele weken in Almere. foto Stephanie Versteeg de het ook eens anders aanpakken en laat het radioprogramma Pep- Talk vanaf maandag 22 februari presenteren door onder anderen Mark Rutte (WD), Femke Halse- ma (GroenLinks), Jan Marijnissen (SP), Jan Kees de Jager (CDA) en Arie Slob (Christen Unie). Zij kie zen zelf vier stellingen waarop luis teraars en experts telefonisch kun nen reageren tijdens de middaguit zendingen. BNR-hoofdredacteur Paul van Gessel wacht nog op een reactie van Jan Peter Balkenende en Wouter Bos. „Ik ga ervan uit dat ook zij de confrontatie met het publiek niet zullen schuwen. Waar voor ben je anders politicus gewor den?" Radio 1 staat vanaf dezelfde dag eveneens tien dagen lang in het te ken van de 'Verkiezingskaravaan', die drie keer per dag te beluisteren is. De nieuwszender doet verslag vanuit diverse locaties in steden en op het platteland. Volgens Gerrit Voerman, directeur van het Documentatiecentrum Ne derlandse Politieke Partijen van de Rijksuniversiteit Groningen, is alle aandacht voor de verkiezingen meegenomen. „Al is het alleen maar omdat burgers dan weten dat er verkiezingen worden gehou den. Je hebt altijd mensen die so wieso niet gaan stemmen, maar er zijn ook veel mensen die daartoe best bereid zijn, alleen weten ze soms niet eens dat er verkiezingen zijn. Door ze te informeren wor den ze in ieder geval voor de keu ze gesteld." Voerman is van mening dat hoe dan ook de boodschap voorop moet staan. „Politiek is een serieu ze zaak. Het gaat over belangrijke dingen die ons allemaal aangaan. Als je daar amusement van maakt, geef je een verkeerd signaal af." De vorm die Man bijt hond heeft be dacht, kan in zijn ogen dan ook geen goedkeuring vinden: „Hoe verzin je het!". Met het oog op 3 maart is de redactie van Man bijt hond op zoek gegaan naar 'roepen den in de woestijn', kleine, lokale partijen die vaak niet worden ge hoord door de grote politieke spe lers. De komende weken kunnen deze kleintjes hun standpunten op tv uit de doeken doen, maar niet zonder slag of stoot: de kandi daten moeten tijdens hun speech op een hevig bewegende rodeoka meel blijven zitten. Zolang ze het volhouden op de rodeokameel mo gen ze de standpunten van hun partij naar voren brengen. Pg-J Reageren? redactie.media@wegener.nl ABSOLUTELY FABULOUS In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. foto CPO e is een van dé televi sie-iconen uit de jaren negentig. Maar nog el ke week zijn er mensen die zich aanmelden op de website Hyves om 'vriend' van Patsy te worden. Ze heeft er al bijna duizend. Patsy Stone is cult. Ook in de eenentwintigste eeuw. Het personage uit de Engelse co medyserie Absolutely Fabulous wakkert diep verscholen verlan gens in de mens aan. Wie wil er af en toe niet heerlijk ordinair en lomp door het leven gaan, schel dend op iedereen, met niets of nie mand rekening houdend en lekker klagen over van alles en nog wat? Patsy Stone is daarbij bovendien permanent dronken of stoned. Ook is ze dol op seks met jonge mannen. Zie daar de succesformule van Ab solutely Fabulous, dat van 1992 tot 2005 is uitgezonden. De serie is ge baseerd op een sketch in het komi sche programma French 9 Saun ders van de BBC. De hoofdrollen hierin zijn voor een moeder en dochter, die qua verantwoordelijk heid en levenshouding eikaars te genpolen zijn. Patsy Stone, gespeeld door Joanna Lumley, vormt met Edina 'Eddie' Monsoon (Jennifer Saunders) een onweerstaanbaar duo in Absolute ly Fabulous. De twee vriendinnen, die bijna elke zin die ze tegen el kaar uitspreken afsluiten met 'dar ling', zijn liever lui dan moe en ma ken het leven van Edina's dochter Saffron tot een hel op aarde. De kunst zit 'm in de overdrijving. Eddie, eigenaresse van een pr-bu- reau en midden in haar midlifecri sis zit, is geobsedeerd door roem, mode en geld. Dochter Saffron ('Saffy') studeert hard, is een beet je alternatief en probeert haar moe der op het rechte pad te houden. Patsy vecht het ene conflict na het andere uit met Saffy, omdat die vindt dat zij een slechte invloed op haar moeder heeft. Joanna Lumley is voor velen Patsy Stone geworden. Haar acteerpresta tie in Absolutely Fabulous is wel eens omschreven als één van de leukste komische rollen in de Brit se tv-geschiedenis. Het voormalige model is een zeer gerespecteerd ac trice in Groot-Brittannië. In een van de eerste afleveringen claimt Patsy dat ze ooit een Bond-girl is geweest. Vervang 'Patsy' door Joanna Lumley en de anekdote klopt. Zij had in 1969 een bijrol in de lames Bondfilm On her Majesty's Secret Service. Patsy Stone, gespeeld door Joanna Lumley, is cult. Branko Eijssen PART1J VOOR Dt VRIJHEIO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 115