terug, maar wil wel graag blijven Sp ectaci ilaire o| penii ngsaanbiedii ngen! zeeland 121 Zati ardag 20 februari openen wi j ons nieuwe Inboui v Center! b' i V GRATIS Espresso Koffie Center t.w.v. 499,- voor de eerste 5 klanten krijgen bij besteding van minimaal 500,- aan inbouw/apparatuur. Bij aanschaf van een complete keuken krijgt u een Bosch vaatwasser (volledig ingebouwd) VOOR MAAR 250,- Kom gerust langs voor een hapje en een drankje! vrijdag 19 februari 2010 door Luc Oggel foto Ronald den Dekker Het was tijdens de raads vergadering van 2 sep tember 2008. De mos selsector zat in zwaar weer en om zijn motie om subsi dies aan de milieu-organisaties op te schorten kracht bij te zetten, voerde raadslid Andries Iunielet van de Reimerswaalse eenmans fractie Christenunie een waar theaterstuk op. Compleet met ge vulde mosselpan en een soort stripact. Afgelopen jaar liet Jume- let in de kwestie-Schorebrug ook op ludieke wijze van zich horen door een aantal zelfgeschreven, fic tieve krantenberichten voor te dragen. Het waren spontane acties in twee grote Reimerswaalse kwesties, die tekenend zijn voor de manier waarop Jumelet (64) politiek be drijft en die hem ook waardering heeft opgeleverd; vanuit zijn emo tie. Maar na twaalf jaar fractievoor zitterschap (waarvan acht jaar als eenmansfractie) vindt de Yerseke- naar het tijd om een stapje terug te doen en geeft hij het stokje over aan plaatsgenoot Sjaco van Dam me (42). De net als Jumelet bij Rijkswater staat werkzame Van Damme is sinds zes jaar betrokken bij de par tij en heeft ervaring opgedaan als steunfractielid. „Je zou kunnen zeggen: de komende en de gaande man, maar we hopen natuurlijk dat we die tweede zetel terugkrij gen", zegt Jumelet. In 2006 raakte de CU die tweede stoel eigenlijk geheel onverwachts kwijt. „Achter af was onze campagne toen mis schien niet zo sterk. Wij deden na melijk niet aan van die bordjes aan lantaarnpalen. Maar als je niet in beeld bent, ben je er blijkbaar ook niet, dus nu hebben we wel pro motiemateriaal." Daarop prijkt dus het gezicht van Van Damme, het nieuwe gezicht van de CU, of de partij nu wint of GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 verliest. Sommigen denken dat het met een eventueel vertrek van de temperamentvolle Jumelet uit de politieke arena saaier wordt. Beide heren verschillen namelijk niet al leen (veel) in lengte, maar ook in karakter. „Ik ben wat rationeler dan Andries", bevestigt Van Damme, „en in het debat wat minder breed van stof Ik kom iets sneller ter za ke. Je zal mij ook niet gauw zo'n mosselact zien opvoeren, of een ge deputeerde uitmaken voor schelm." Jumelet: „Ik heb in mijn boosheid wel eens iets gezegd waar ik later excuus voor heb ge maakt, maar dat moet ook kun nen vind ik." Van Damme wil in principe wel de koers aanhouden die Jumelet heeft ingezet. „Al ben ik wel van plan om onze achterban wat meer in beeld te brengen. Martin Otte (de 17-jarihe nummer drie op de lijst, red.) bijvoorbeeld, als er za ken aan de orde komen die over jongeren gaan." Het eenmansfractieschap is, zeker in de oppositie, niet altijd makkelijk, weet Ju melet uit ervaring. „Maar ik heb me er altijd wel prettig bij gevoeld, ook vanwege de rol die ik kan spe len. Waar je wel tegenaan loopt als je een motie indient, is het gevoel niet serieus genomen te worden omdat je zo klein bent." Een lijstverbinding met de SGP, zoals in Goes en Borsele, is echter uitgesloten, zegt Jumelet. „Onze uitgangspunten zijn totaal anders. Ons vertrekpunt is weliswaar ook de Bijbel, maar kerk en staat hou den wij gescheiden. Neem nu bij voorbeeld de Tour de France (die op zondag 4 juli onder meer Rei- metswaal doorkruist), wij vinden dat je als kerk zo soepel moet kun nen zijn om de dienst desnoods een uurtje te verschuiven. Wees ook eens tolerant naar anderen." Jumelet en Van Damme zijn best trots op de inbreng van CU in de afgelopen periode. De kwesties mosselsector en Schorebrug sprin gen er wat beide Yersekenaren be treft uit. Over de coalitie (van SGP, CDA en PvdA) zijn zij minder te spreken. Jumelet: „Er zijn heus wel dingen van de grond gekomen, maar ik vind toch dat er niet echt een drive is. Je hoort ook dat veel mensen het met die traagheid heb ben gehad. Een grote centrale speeltuin bijvoorbeeld was een speerpunt in het collegeprogram ma, maar zelfs dat is niet gelukt. Dan breng je er toch weinig van te recht." Als de CU in het college komt, is die speeltuin er zo, zeggen Jumelet en Van Damme. „De coalitie staart zich blind op Den Inkel, maar het kan overal in de gemeente. Waar om niet bij Krabbendijke of Yerse- ke?" Jumelet heeft de afgelopen jaren wel eens gedacht aan het wethou derschap. „Dan zou ik het net zo goed anders en vernieuwend heb ben aagepakt. Om te beginnen zou ik elke maandag een evaluatie houden van de vorige week; wat is er goed gegaan en wat is er blijven liggen?" Misschien komt het er na 3 maart wel van. Q www.reimerswaal.christenunie.nl www.pzc.nl/stemmeninreimerswaal INBOUW CENTER REPARATIE - VERKOOP - IN-BOU OPENINGSTIJDEN: dinsdag - vrijdag: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 18.00 uur Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl Donderdag koopavond: 19.00 - 21.00 uur Zaterdag: 9.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79