Marjon van Iwaarden lanceert i8l zeeland Twee keer excuus van D66 beeldhouwkunst Een ommetje en een historisch pad Aanhangwagen huren? Zeeland Marjons Gala Event A touch of silver and gold' in renaissance vrijdag 19 februari 2010 aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl WOLPHAARTSDIJK - D66-raadslid Sjaan Huissoon, tweede op de lijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen in Goes, heeft bij de kandida ten op de lijst van SGP/CU excu ses gemaakt voor de opmerkingen van D66-lijsttrekker Pieter Ro- mijn. Die stelde woensdagavond tijdens een lijsttrekkersdebat dat D66 nooit in een college zal stappen met een club als SGP/CU, 'die de helft van zijn hersenen uitscha kelt'. Romijn doelde op het feit dat de SGP, en daarmee ook de CU die in Goes een lijstverbinding met de SGP aanging, geen vrou wen in het bestuurlijke ambt wenst toe te laten. SGP/CU lijsttrekker lohnny Lukas- se reageerde hierop tijdens het de bat uiterst gepikeerd en noemde het 'een misselijke opmerking'. Overigens heeft Romijn nog dezelf de avond Lukasse excuses voor zijn woordkeuze aangeboden. Sjaan Huissoon, die wegens ziekte niet bij het debat aanwezig kon zijn, las het verslag van de aanva ring in de krant en maakte per mail onmiddellijk haar excuses. Ze omschrijft de woordkeus van haar lijsttrekker als 'dom' en dis tantieert zich er pertinent van. Huissoon zegt zich ontdaan en ver drietig te voelen en meldt ook dat ze zich diep schaamt. Ze hoopt van harte dat D66 en de SGP/CU ondanks de woorden van de lijst trekker, in de toekomst nog met el kaar door één deur kunnen. Lijsttrekker Pieter Romijn houdt wel de inhoud van zijn opmerking overeind. „Wellicht heb ik het wat cru gezegd of het is cru opgevat. Mijn stelling was echter wel glas helder." Mede-organisator en galakledingspecialist Diana Wielemaker staat een jurk voor de veiling af. door Frank Balkenende Een muziekgala met stijl en glamour, dat ontbreekt nog in Zeeland, vindt de. bekende zangeres Marjon van Iwaarden uit Heinkenszand. Ze springt in die niche met een ei gen evenement: Marjons gala event 'a Touch of silver and gold', vrijdag 5 maart in de Zeelandnet- studio's in Kamperland. „Ik wilde altijd al zoiets organiseren, eens lekker uitpakken." Van Iwaarden is zangcoach, maakt eigen songs, heeft haar eigen pop band Stunning, maar is vooral be kend als de helft van de tweede versie van 2 Unlimited, de eu'ro- dance die in de jaren negentig het continent veroverde. En waarmee ze op het gala de nieuwe single van 2 (zeg: Two) presenteert, want Marjon en Romy pakken de draad weer op. „Niet te hijgerig hoor, ge woon lachen. We zien wel wat er van komt." De lijst is nog veel langer. Ze is zan geres van bigband The New Or- pheans (waarin haar partner Ri- nus Zuidweg trompet speelt), treedt op met haar jazzgroep Trio M3, doet studiowerk en toerde in 2004 met muziektheatergezel schap Flairck door het land. Een gevarieerd lijstje. „Ja", zegt de nuchtere Van Iwaarden, „ik doe ge woon wat ik leuk vind. Ik hoef niet beroemd te worden, het gaat om mijn plezier." Nu de kinderen ietsje groter zijn - althans ze gaan naar de peuterspeelzaal - zijn er weer twee ledige ochtenden^over. „Die gebruik ik om dit evenement voor te bereiden. Een muzikale ga- la-avond bestaat eigenlijk niet in Zeeland. Je hebt het Fashion Event, waar muziek wel een grote re rol heeft gekregen. Ik heb afgelo pen keer in Goes gezongen. Toch blijft de nadruk meer op fashion liggen." Marjons glitterparty legt het ac cent op muziek. Toch speelt mode een rol. „Er is een dresscode, dus geen spijkerbroeken. Het is toch leuk om in je mooie jurk of in een chique pak uit te gaan?" Daarnaast veilt ze een galajurk ten bate van Warchild. Medeorganisa tor Diana Wielemaker uit Hein kenszand stelt de robe gratis voor dit goede doel beschikbaar. Mar jon: „Het is een spectaculaire jurk. Hij moet minstens duizend euro opbrengen." Marjon speelt zelf de muzikale hoofrol, maar omringt zich met gasten uit overwegend de Zeeuw se muziekwereld. „Ik wil laten zien dat we ontzettend veel talent in onze provincie hebben." Met The New Orpheans brengt ze bigband-klassiekers, met tenor Marco Canto uit het Schouwse Serooskerke bekende duetten. „Dan moet je denken aan Barcelo na en The' Prayer. De klassiekers, zeg maar." Ze haalt met Robin van Beek ook de enige echte Neder landse Robbie Williams-act naar Kamperland. Andere gasten ko men op de bühne met de band Stunning en de XL-versie daarvan. „Het gaat echt swingen." Vrijdag 5 maart Zeelandnetstudio's, Het Rip 9, Kamperland 20.30-01.00 uur Kaarten a 35 euro te bestellen op www.overderodeloper.nl,www.marjonvaniwaarden.com www.dianawielemaker.nl of verkrijgbaar aan de zaal Inclusief welkomstdrankje en culinaire hapjes Dresscode: gala, geen jeans Programma Big Band The New Orpheans met Marjon Tenor Marco Canto, klassieke duetten met Marjon Stunning, Marjons popband, met gasten o.a. Julia van de Ketterij en Claudia Wagemakers Veiling galajurk voor Warchild 2 unlimited Two (Marjon en Romy, presentatie nieuwe single) Robbie Williams Act door Robin van Beek Stunning XL Marjon van Iwaarden in de galajurk Zet uw foto in het album www.pzc.nl/tholen WILHELMINADORP - In Wilhelmina- COES - Het Historisch Museum De Bevelanden houdt opnieuw een le zingencyclus over kunstgeschiede nis in het auditorium van het mu seum in Goes. De drie lezingen zijn op de dinsdagavonden 2, 9 en 16 maart en gaan deze keer over de Italiaanse beeldhouwkunst in de renaissance. Kunsthistorica Brigitte Mommers verzorgt, evenals vorig jaar, de le zingencyclus. Zij gaat in op gewij zigde visie op de werkelijkheid, die de kunst radicaal veranderde, maar ook op de praktische proble men die de kunstenaars tegenkwa men. Aanmelden kan nog tot 22 maart via 0113-228883 of secretariaat@hmdb.nl dorp kun je voortaan kiezen: een ommetje van anderhalve kilome ter achter het dorp of even flink doorstappen door de polder naar Kattendijke en terug. De Goese wethouder Joost Adriaanse open de gisteren beide nieuwe wandel routes door een bord bij de brug te onthullen. Het ommetje wijst zichzelf en de lange route, 3,5 kilo meter, is voorzien van wegwijzers. De route is niet echt nieuw en heeft zijn oude naam behouden: het Personeelspad. Arbeiders van de Wilhelminapolder liepen er over naar hun werk. Ook de eerste inwoners van Wilhelminadorp maakten er gebruik van om naar Kattendijke te gaan, toen het nieu we dorp zelf nog geen kerk had. VERKIEZINGEN Bent u nog een zwevende kiezer? Onze stemwijzer biedt wellicht hulp! Surf naar www.pzc.nl/stemmen. MEEST GELEZEN 1. Thoolse mestsilo scheurt open. 2. D66 hakt in op SGP/Christenunie. 3. Schooldirecteur Scherpenisse. STUUR UW TIPS NAAR redgoed@pzc.nl Het ommetje achter het dorp is verrassend landelijk. foto Willem Mieras www.pzc.nl POTLOOD BEVOCHTIGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76