machtig sport 129 PSV roept onheil over zich af Twente is halverwege een megastunt Geen nieuwe gevallen van rhinovirus gemeld Overige duels in 1/16 final Winst voor Brugge en Standard Jean Paul de Bruijn krijgt kans op revanche in World Cup Antalya vrijdag 19 februari 2010 Rubin Kazan-Hapoel Tel Aviv 3-0, Villarreal-VfL Wolfs burg 2-2, Lille-Fenerbahge 2-1, Atlético M.-Galatasaray 1-1, Liverpool-Unirea Urziceni 1-0, Panathinaikos-AS Ro ma 3-2, Hertha BSC-Benfica 1-1, FC Kopenhagen-Olym- pique Marseille 1-3, Fulham-Shakhtar Donetsk 2-1. door jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax was goed, maar niet goed genoeg. Twee magistrale kopballen van aanvaller Amauri van Juventus waren de Amster dammers in de zestiende finales van de Europa League te machtig: 2-1. Bovendien is Ajax' topscorer en aanvoerder Luis Suarez volgen de week geschorst voor de return in Turijn. De Amsterdamse supporters zul len de Arena met een vieze smaak in de mond hebben verlaten. De sfeer in het uitverkochte stadion was uitstekend en de spelers haal den een behoorlijk niveau, maar uiteindelijk moest het team van Martin Jol het hoofd buigen voor de Italiaanse ploeg. Het was de in dividuele klasse van )uve die Ajax nekte. Voorbereider Alessandro del Piero en afmaker Amauri vel den het oordeel en Ajax keek twee keer toe: 2-1. De in Brazilië geboren aanvaller van Juventus zal in maart een Itali aans paspoort krijgen en in de vorm van gisteravond is Amauri een kandidaat om met de Azzurri mee te gaan naar het WK in Zuid-Afrika. Met twee meesterlij ke kopballen lijkt de spits die tot afgelopen zondag 109 dagen niet had gescoord een einde te hebben gemaakt aan het Europese avon tuur van Ajax. Amauri sprong twee keer net iets eerder dan Jan Vertonghen de lucht in, waar hij prachtig bleef hangen om hard en zuiver raak te koppen. De goals vie len in de 32e en de 58e minuut, lol: „We hebben in de voorberei ding grondig gewezen op de kwali teiten van Amauri. Hij is een fan tastische kopper en als je hem dekt, moet je contact met hem zoe ken om te voorkomen dat hij eer der springt dan jij. Dat deed Ver- Adrie Koster (links) heeft met Club Brugge nog alle kans om een ronde verder te komen in de Europa League. Hij was gisteravond de winnende trainer in het duel met Valencia (1-0). Standard Luik won door twee late goals met 3-2 van Red Bull Salzburg, gecoacht door Huub Stevens (rechts). Anderlecht speelde 1-1 bij Athletic Bilbao. tonghen twee keer niet goed." Ajax was echter allerminst kans loos tegen de Italiaanse ploeg die dit seizoen met zichzelf worstelt. De ploeg van lol ging volgens de Italiaanse trainer Alberto Zacchero- ni 'enigszins blind' ten aanval en dat leverde kansen en kansjes op. Door een doelpunt van Miralem Sulejmani kwam Ajax al na een kwartier op voorsprong. Siem de Jong (paal) was in de tweede helft dicht bij de gelijkmaker en de mati ge spelende Luis Suarez had pech dat scheidsrechter Ivan Bebek niet floot voor een strafschop toen de Italiaanse international Giorgio Chiellini hem in de eerste helft naar de grond trok. Het was opvallend dat uitgerekend Sulejmani de enige treffer voor Ajax maakte. De Serviër kwam op 27 januari tegen NEC voor het laatst in actie. Na die opnieuw te leurstellende wedstrijd laakte Jol de instelling van de 21-jarige mil joenenaankoop en moest Sulejma ni onder het oog van de media de trappen van de Arena opstuiven. Hij zat een aantal keer niet bij de selectie, maar bij afwezigheid van de zieke Marko Pantelic stond Sule jmani tegen Juventus in de spits. De jonge Serviër liet zien waarom Ajax anderhalfjaar geleden zestien miljoen euro voor hem overhad. Waar hij in het rood-witte shirt doorgaans een rugzak met zand lijkt mee te torsen, was hij de ver dedigers van Juventus keer op keer te snel af. Zijn razendsnelle coun tergoal na een kwartier kreeg ech ter geen winnend vervolg. Ajax-Juventus (Ita) 1-2 (1-1). 16. Sule jmani 1-0, 31. Amauri 1-1, 58. Amauri 1-2. Scheidsrechter: Bebek (Kro). Rode kaart: 90+2. Salihamidzic (Juventus). Gele kaart: Sulejmani, Oleguer, Suarez (Ajax), Legrottaglie, Marchisio, Diego (Juventus). Aantal toeschouwers: 51.675. door Frans van den Nieuwenhof HAMBURG - Eén moment van naïveteit, bij verdediger Stanislav Manolev, heeft PSV gisteravond de eerste uitnederlaag van het sei zoen bezorgd. Op het podium van de Europa League, waar de ploeg zo graag zijn topvorm wilde terug pakken, leidde een onnodige penaltyfout van de Bulgaarse ver dediger tot een minimaal verlies te gen Hamburger SV (1-0). Het uitzicht op een plaats in de achtste finale, tegen Athletic de Bil bao of Anderlecht, raakte daarmee onnodig vertroebeld. PSV liet voor al in de tweede helft zien dat HSV best te kloppen was geweest. Een paar gevaarlijke aanvallen, via Balasz Dzsudzsak vooral, leverden goede kansen op die stuk voor stuk zonder rendement bleven. PSV was voetballend niets de min dere van de Duitsers, maar Ham burger SV had geen goede wed strijd nodig om te winnen. Het gokte volledig op de doelgericht heid van Marcus Berg en Mladen Petric. Die hadden weinig in te brengen bij Carlos Salcido en Fran cisco Rodriguez. De keuze voor een Mexicaans verdedigingscen trum bezorgde André Ooijer een plaats op de reservebank. Het weinige gevaar kwam bij HSV steeds vanaf de linkerflank, waar Manolev een moeilijke avond had tegen Jansen. De Bulgaarse oppor tunist kwam weer eens in aanra king met een directe tegenstander die hem regelmatig opzocht en dat leidde een paar keer tot onrust in de defensie van PSV. Doelkansen kwamen daaruit niet voort en dat was in de 25e minuut ook niet no dig geweest. Manolev maakte een lichte, maar duidelijke overtreding op Mladen Petric. De strafschop was onvermijdelijk en Jansen was rustig genoeg tegenover doelman Andreas Isaksson: 1-0. PSV had de wedstrijd tot op dat, moment redelijk onder controle, al kon het toen naar voren toe nog weinig uitrichten. Alleen Orlando Engelaar zorgde voor doelgevaar door een vrije trap van Dzsudzsak geraffineerd met het hoofd te ver lengen. Doelman Frank Rost tikte de bal uit de bovenhoek. Toen HSV na rust enkele goede kansen had gekregen, gooide PSV alle schroom van zich af. Het leidde tot gevaarlijke aanvallen, maar geen goals. Hamburger SV-PSV 1-0 (1-0). 27. Jan-> sen 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Circhetta (Zwi). Gele kaart: Petric, Ao- go, Jansen, Jarolim (HSV), Manolev, Pie- ters, Afellay (PSV). Aantal toeschou wers: 35627. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Het was weer eens zo'n uitslag die Europa zal verba zen. Een uitslag in het rijtje Schal- ke 04, Olympique Marseille en Fe- nerbahce. FC Twente verraste gis teravond de internationale voetbal wereld door Werder Bremen met 1-0 te verslaan. Het zal volgende week in Noord-Duitsland nog een enorme opgave worden om de achtste finales van de Europa Lea gue te bereiken, maar deze zege op de finalist van vorig seizoen was er eentje die het hart van de Tukkers terecht met trots vervulde. „Dit was de grootste prestatie van Twente sinds ik hier trainer ben", vond Steve McClaren. De felbevochten overwinning in de Grolsch Veste werd gevierd na een fascinerend gevecht, dat vanaf de eerste minuut boeide. Twente had in de eerste helft weinig in te brengen tegen het kwalitatief bete re Werder, maar het herstel na de pauze mocht er zijn. In die fase herinnerde niets meer aan het slap pe, onsamenhangende elftal dat een paar dagen daarvoor in Arn hem tegen Vitesse had opgetre den. Zoals zo vaak dit seizoen leek het wel alsof de spelers ergens op een knop hadden gedrukt. Dit elf tal weet zich namelijk als geen an der op te trekken aan het niveau van de tegenstander. Hoe hoger dat is, hoe beter en geconcentreer der Twente vaak speelt. Het duurde gisteravond wel even voordat Twente de wapens had ge vonden om Werder të bestrijden. De dit seizoen in Europa nog onge slagen Duitsers begonnen uitste kend aan de wedstrijd, waardoor de thuisploeg al direct tot tegen- houden werd veroordeeld. Illustra tief voor die fase was dat de spits van Twente, Blaise N'Kufo, voort durend achter de ijzersterke centra le verdediger Naldo aan moest lo pen in plaats van andersom. Het in balbezit onwennig spelende Twente moest het voor rust van een paar momenten hebben en de eerste de beste serieuze oprisping leverde zowaar meteen de i-o-voorsprong op. De krachtige uithaal van Theo Janssen in de 38e minuut vloekte volledig met het wedstrijdbeeld, maar dat deed niets af aan de schoonheid van de treffer. FC Twente-Werder Bremen 1-0 (1-0). 39. Janssen 1-0. Scheidsrechter: Batista (Por). Gele kaart: N'Kufo (FC Twente), Marin, Hunt (Werder Bremen). Aantal toeschouwers: 24.000. ZONDAG Mannen. Eerste klasse: de Graaf/Delta Sport-Desk (13.30). Tweede klasse: Del ta Sport 2-Mixed Up (15.00). Derde klas se C: Orion/GSC-United Breda 2 (15.00). Vrouwen. Eerste klasse: EMM-HMC (12.15). Derde klasse: Olympus-Mixed Up 2 (13.00) ZAALKORFBAL ZATERDAG Tweede klasse G: All Ready-RWA (P), Oranje Nassau (V)-Swift (M). Derde klas se K: Seolto-Vios (W). Vierde klasse L: KVK-Atlas. ZAALVOETBAL VRIJDAG Mannen. Hoofdklasse D: IFCV/Kareltje Carlo Desig-FM Sranang. ZWEMMEN ZATERDAG LAC periode 3. Organisatie: ZV Luctor et Emergo. Locatie: Vrijburgbad te Vlissin- gen. Aanvang: 16:30 uur ZONDAG Ganze estafettetoernooi. Organisatie: Z&PC De Ganze. Locatie: Sportpunt Zee land te Goes. Aanvang: 9.30 uur door Frits Bakker ANTALYA - Met een voortreffelijk moyenne en zonder ook maar één set te verliezen heeft Jean Paul de Bruijn de volgende ronde bereikt van het World Cup toernooi in Antalya. De Hulster driebander stoomde met twee sterke overwin ningen door naar het hoofdtoer nooi. Daarin is de Duitser Christi an Rudolph vandaag in de knock-outfase tegenstander. Het wordt een partij waarin de Zeeuw op zoek gaat naar een re vanche voor het WK in Lausanne. De Bruijn kwam er in die ontmoe ting niet aan te pas en werd met een teleurstellend moyenne met 3-0 verslagen. Rudolph had daar in Lausanne een topdag. Dat werd een paar weken later bewezen, toen Rudolph in Sluiskil werd ver slagen door Martin Spoormans. Jean Paul de Bruijn had in het re sort in Antalya, waar twaalf bil jarts in een grote zaal staan opge steld en de temperaturen buiten aangenaam zijn (22 graden), geen moeite met de opponenten die hij kreeg voorgeschoteld. „Ik had een prima gevoel, dat geeft me vertrou wen voor het vervolg", zei hij gis teravond. Twee keer won hij zijn partij met 2-0, eerst tegen de Turk Habib Balik (15-7 en 15-12, moyen ne 1.578), daarna tegen Baris As- lam (15-11,15-4,1-875). Twee andere spelers die voor teams van Sluiskil uitkomen, Eddy Leppens en de Hagenaar Glenn Hofman, sneuvelden in een vroeg stadium. Vooral Leppens moet te rugkijken op een teleurstellend op treden. Hij begon met een verlies- partij tegen de Turk Bulut en een slecht moyenne van 0.608. Ook zijn tweede partij tegen de Turk Capak ging verloren. Glenn Hof man werd een dag eerder al uit het toernooi gestoten. Hij kan zich nu concentreren op het EK voor ju nioren dat vandaag begint en waar in hij zijn titel verdedigt. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het lijkt er voorlo pig op dat de uitbraak van het voor paarden gevaarlijke rhinovi rus beperkt blijft tot één stal van de Vlissingse manege de Schelde- stad. Sinds de ontdekking van de besmettelijke ziekte afgelopen zon dag zijn er geen nieuwe gevallen bekend, meldt Erwin Verstraate, voorzitter van ruitersportvereni- ging de Scheldestad. „En met de paarden die al ziek waren, gaat het iets beter." Het betekent niet dat het gevaar voorbij is. De ziekte wordt vooral door de mens overgebracht. De in cubatietijd van het rhinovirus ligt tussen de acht en veertien dagen. Het advies om Walcherse paarden niet te verplaatsen blijft daarom van kracht. Ook paardeneigenaren buiten Walcheren zijn voorzich ting. Veertig van de honderd inge schreven combinaties hebben afge zegd voor het ZK springen, dat morgen in Heikant gehouden zou worden. Daarom is het evenement verplaatst naar 6 maart. „Mensen worden voorzichtig", stelt organisa tor Paul Burm. „De combinaties uit Walcheren zouden sowieso niet meedoen, maar ook veel men sen uit Zuid-Beveland hebben afge- zegd." Wilma Salm is één van degenen die geen risico's neemt. De dres- suurinstructeur uit Yerseke geeft uit voorzorg geen les op stal De Kroo in Nieuwland, stal Vermue in Heinkenszand en enkele kleine re stallen op Zuid-Beveland. „We hebben thuis twintig paarden staan", zegt ze. „Je weet maar nooit wat er kan gebeuren. Ik heb mijn activiteiten behoorlijk terug geschroefd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71