61 buitenland 'Mossad zit achter moord Hamas-leider' Hoofd Mededelingen van de waterschappen Ex-leerling steekt Duitse leraar dood Treinbestuurder België ontkent fout LIQUIDATIE Aantal verdachten loopt op tot achttien Dalai Lama blij na Leger grijpt de macht in Niger vrijdag 19 februari 2010 ■HHnSBBMBHBBfiËfëStëS&gBS&eSSëg&BS LUDWIGSHAFEN Een leerkracht (58) van een school voor beroepsonderwijs in het Duit se Ludwigshafen is gisterochtend door een ex-leerling doodgestoken. De 23-jarige man haatte zijn vroege re leraar omdat die hem zeer slech te cijfers gaf. Na de moord slaagde de in groten getale uitgerukte poli tie erin het schoolcomplex, met zo'n drieduizend leerlingen, in een mum van tijd te ontruimen. BRUSSEL De machinist van een van de twee treinen die betrokken waren bij de treinramp in het Belgische Buïzin- gen ontkent dat hij een fout heeft gemaakt. Hij heeft naar eigen zeg gen niet een rood seinlicht gene geerd, melden Belgische kranten. De man heeft vanaf zijn ziekbed te gen familieleden en collega's ge zegd dat het seinlicht in Buizingen 'eerst op oranje en vervolgens op groen sprong'. DUBAI - Het aantal verdachten van betrokkenheid bij de moordaan slag op Hamas-leider Mahmoud al-Mabhouh is tot achttien opgelo pen, heeft een ingewijde bron in Dubai gisteren gezegd. Al-Mabhouh werd vorige maand in een hotelkamer in Dubai geli quideerd. De liquidatie is het werk van agenten van de Israëlische ge heime dienst Mossad, zei de poli tiechef van Dubai. Volgens politiechef Dahi Khalfan Tamim heeft onderzoek uitgewe zen dat de Mossad bij de moord betrokken was. „Het is voor 99 pro cent, zo niet too procent zeker dat de Mossad erachter zat", zei hij. De politie van Dubai gaf eerder de ze week een lijst met elf namen van voortvluchtige verdachten vrij. Afgezien van die elf zitten twee Palestijnen en vijf anderen vast op verdenking van betrokken heid bij de aanslag. Over de namenlijst is in Israël gro te ophef ontstaan. Op de lijst staan de namen van zeven in Europa ge boren Israëliërs. Deze zeven zeg gen niets met de zaak te maken te hebben. De daders zouden zich hun identiteit hebben toegeëi gend. Dat.de Mossad zich de iden titeit van Israëlische staatsburgers heeft toegeëigend - en hen dus in zekere zin in gevaar heeft gebracht - om een liquidatie in het buiten land uit te voeren, heeft in Israël tot verontwaardiging geleid. Ook dat de daders zich hebben laten vastleggen door beveiligingscame ra's heeft tot kritiek geleid. Vol gens de autoriteiten in Dubai heb ben de daders een aantal vervalste Britse, Ierse en Duitse paspoorten gebruikt. Een aantal Israëlische analisten vergeleek de moord op Al-Mabhouh gisteren met een eer dere zaak waarbij de Mossad zich zelf te kijk zette: de mislukte po ging in 1997 om Hamas-leider Kha- led Mashaal te vermoorden. Twee agenten van de Mossad, verkleed als Canadese toeristen, injecteer den Mashaal met een langzaam werkend gif. De agenten werden echter aangehouden en Israël werd gedwongen om een tegengif te sturen, waarmee Mashaals leven werd gered. Postadres Zeeuwse waterschappen De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) op 1 januari 2011. De medewerkers van de waterschappen werken reeds samen. Vooruitlopend op de fusie gebruiken de waterschappen voortaan het volgende postadres: Postbus 1000 4330 ZW Middelburg. Kwijtscheldingsverzoeken Op korte termijn ontvangt u de aanslag gemeente lijke belastingen. Uitgangspunt is dat iedere belastingplichtige meebetaalt voor de uitvoering van de taken van de gemeente. Wanneer het niet mogelijk is de aanslag te betalen, ook niet door het afsluiten van een betalingsregeling, kunt u kwijt schelding aanvragen. Waterschap Zeeuwse Eilanden werkt al jaren samen met de gemeenten in haar gebied bij de behandeling van verzoeken om kwijtschelding. De wijze van behandeling van die verzoeken verandert met ingang van dit jaar. Sinds eind 2008 is het mogelijk om de gegevens van belastingplichtigen die kwijtschelding hebben aangevraagd door het Inlichtingenbureau te laten toetsen. Dit bureau beschikt over vermogens- en inkomensgegevens die nodig zijn voor het beoordelen van het kwijtscheldingsverzoek. Ook kentekengegevens zijn bij deze dienst bekend. Het inlichtingenbureau heeft het bestand van belastingplichtigen die in 2009 een verzoek om kwijtschelding hebben ingediend van de gemeenten, Middelburg, Veere, Vlissingen, Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland beoordeeld. Belastingplichtigen die op basis van die toets aanspraak op kwijtschelding kunnen maken hoeven voor het jaar 2010 hun aanslag niet te betalen. Zij hoeven dus zelf geen formulier in te vullen. Deze werkwijze past ïn de reductie van de administratieve lasten bij overheid en burger. Belastingplichtigen die het betreft ontvangen hiervan bericht. Degenen die op basis van de toets niet in aanmerking voor volledige kwijtschelding komen, zijn reeds via een brief en een verzoekformulier door waterschap Zeeuwse Eilanden uitgenodigd om toch een verzoek in te dienen, zodat met de laatst bekende gegevens alsnog kan worden beoordeeld of toch aanspraak op kwijtschelding kan worden gemaakt. Indien u naar aanleiding van de brief van het waterschap al een verzoek heeft ingediend hoeft u dat dus niet nog eens te doen. Algemene vergaderingen en commissies De dijkgraven van de waterschappen Zeeuws- Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden maken bekend dat openbare vergaderingen van de algemene vergade ringen plaatsvinden op donderdag 18 maart 2010. Het bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen vergadert om 16.00 uur en het bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden vergadert om 20.00 uur. De bijeenkomsten vinden plaats in het water schapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. Voor het waterschap Zeeuws-Vlaanderen staan de volgende punten op de agenda: 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Vaststellen verslag algemene vergadering 28 januari 2010 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Gemeenschappelijke Regeling Het Waterschaps huis 6. Aanpassingen waterschapskantoor Terheuzen 7. Rondvraag 8. Sluiting Voor het waterschap Zeeuwse Eilanden staan de volgende punten op de agenda: 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Vaststellen notulen en besluitenlijst algemene vergadering 28 januari 2010 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Gemeenschappelijke Regeling Het Waterschapshuis «- 6. Aanpassingen waterschapskantoor Middelburg 7. Rondvraag 8. Sluiting Voorafgaand aan de algemene vergaderingen zijn er openbare bijeenkomsten van de commissies. In deze commissievergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissie vergaderingen. Commissievergaderingen waterschap Zeeuws- Vlaanderen: Bestuur. Organisatie en Middelen: donderdag 4 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. Commissievergaderingen waterschap Zeeuwse Eilanden: Algemeen Bestuurlijke Zaken: maandag 1 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Economische Zaken: dinsdag 2 maart 2010 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Waterkeringen en Wegen: dinsdag 2 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 22 februari 2010 ter inzage op de waterschapskantoren te Terneuzen en Middelburg. Ook in de bibliotheken te Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien van waterschap Zeeuwse Eilanden. WASHINGTON - De Dalai Lamai raakt sneeuw bij het Witte Huis aan na een ontmoeting met de Amerikaan se president Obama, gisteren. De be spreking duurde meer dan een uur Yvo de Boer (55), hoofd van het VN-klimaatbu- reau UNFCCC, is een ras optimist. Elke tegenslag in de discussies over de aanpak van de klimaatverandering ver kocht hij de afgelopen jaren als een stap vooruit. Uiteindelijk kwam de in Wenen geboren diplo maat er achter dat hij de enige was die nog in dat sprookje geloofde. De Boer vertrekt op 1 juli om bij het accountantskantoor KPMG te gaan werken: als klimaatdeskundi ge- Sinds zijn start bij UNFCCC op 10 augustus 2006 trachtte De Boer de wereldgemeenschap ervan te over tuigen dat er maatregelen geno men moesten worden om de kli maatverandering te keren. Op de klimaatconferentie in Kopenhagen vorig jaar december moesten 193 landen daartoe een akkoord slui ten. In juni 2009 claimde De Boer, vlak voor een conferentie in Bonn NIAMEY- - In het Afrikaanse Niger is gisteren een poging tot staats greep gedaan. President Mamadou Tandja is volgens militaire bron nen opgepakt. Volgens militaire bronnen worden de muiters geleid door majoor Adamou Harouna. Zij bestormden het presidentieel paleis in Niamey, toen daar het ka binet vergaderde. Volgens een Franse diplomaat heeft Tandja's ei gen presidentiële garde meege daan aan de staatsgreep. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap" Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6