Zeeland PZC Bibliotheken Bru en Haamstede dicht Noodopvang Zierikzee is weer open Dierenvriend SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BEZUINIGING Schouwen-Duiveland moet begrotingsgat van 85.000 euro dichten Veiliger rijksweg is onderwerp studie Nieuw bestuurslid stichting dorpshuizen Hoger beroep in zaak schooldirecteur almanak Vrijdag 19 februari 2010 Vwo-scholiere schrijft nijver aan haar derde toneelstuk I 17 Mondragon heeft heel wat stappen liggen rond Spaansche Zee Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Burgh-Haamstede en Bruinisse zitten vanaf 1 januari vol gend jaar zonder bibliotheek. In plaats daarvan gaat de bibliobus door deze dorpen rijden. Als Schouwen-Duiveland op bibli otheekgebied alles bij het oude wil laten, dan is de gemeente daar jaar lijks 85.000 euro meer aan kwijt. Die kostenverhoging zit 'm voorna melijk in een andere lastenverde ling over de zes deelnemende ge meenten in de koepel Bibliooster- schelde en in het stoppen van een tijdelijke, provinciale bijdrage aan de bibliobus. „De raad heeft B en W gevraagd of zij die 85.000 euro ergens vandaan kunnen halen," zegt wethouder Wijnand Renden. „Met een beperking van de ope ningstijden red je het niet. Een an der alternatief was het opheffen van de bibliobus, maar dan blijft el ke kern verstoken." Op de plaats van de bibliotheek Bruinisse staat woningbouw gepland. De biblio theek van Burgh-Haamstede is ge vestigd in dorpshuis De Schutse. De gemeente heeft de huur hier van jarenlang vooruit betaald. De kostenbesparing wordt dus pas ef fectief als een andere huurder is ge vonden. Renden heeft hiervoor kinderopvang Koos op 't oog die nu nog in een verouderd gebouw aan de Beatrixweide zit. Als de bibliobus volgend jaar naar Bruinisse en Burgh-Haamstede gaat, mag dat niet leiden tot uit breiding van het aantal uren. Ren den: „Elk uur kost op jaarbasis 10.000 euro. De bus doet nu in 16,5 uur veertien kernen aan. Dat zullen er straks in dezelfde tijd zes tien moeten worden." „Schouwen-Duiveland kan niet meer leunen op meevallers," licht directeur Jannie van Vugt van Bi- blioosterschelde toe. „Het Rijk geeft een toeslag voor gemeenten onder de 30.000 inwoners. Dat geld hebben we tot nu toe in de grote pot gedaan. Maar de kleine gemeenten willen dat nu zelf heb ben. Daardoor profiteren Goes en Schouwen-Duiveland niet meer. Ik heb begrip voor de keuze van het Schouwse gemeentebestuur. Maar ik vind het wel jammer, want de dependances worden goed bezocht en hebben veel en thousiaste vrijwilligers." De 85.000 euro kostenverhoging staan op de - verlate - begroting van 2010 van Bibliooosterschelde. Dit jaar betaalt Schouwen-Duive land die uit de algemene reserve. ZIERIKZEE Rijkswaterstaat onderzoekt welke maatregelen nodig zijn om de N59 en N57 veiliger te maken. Dat blijkt het antwoord op een brief van intergemeentelijke samenwer op Goeree-Overflakkee. Delen de route in zowel Zuid-Hol als in Zeeland die nu nog als minder veilig bekend staan, moe in 2020 veiliger zijn. Een ver onderzoek naar algehele verbetering van de hele route is niet aan de orde. OOSTERLAND Heieen Clerx uit Oosterland is de ze week benoemd tot vijfde be stuurslid van de stichting Dorps- en gemeenschapshuizen Schou wen-Duiveland. De stichting be heert als overkoepelende organisa tie de dorpshuizen in de gemeente. Sinds november had de stichting een vacature. Heieen Clerx was eer der bestuurslid voor het dorpshuis in Oosterland, dat sinds 1 januari onder de overkoepelende stichting valt. SCHERPENISSE Directeur J. Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenis- se gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling door de politierech ter. Die legde hem vorige week een voorwaardelijke taakstraf op voor het mishandelen van een leerling. Duvekot, die al een tijdje op non-ac tief staat, zou de leerling vorig jaar bij de keel hebben gegrepen. De schooldirecteur verklaarde dat hij de jongen bij zijn trui vasthad. Tip? redactie@pzc.nl Zij staat bekend als een echte dieren vriend, die redactionele collega op Schouwen-Duiveland. Meteen na de melding: 'er is een dolfijntje aange spoeld op Neeltje Jans' is zij dan ook al op weg naar de vaag aangeduide locatie. Alle andere, dringende werk zaamheden ten spijt, zo'n gebeurte nis vereist voorrang in haar optiek. Natuurlijk zal zij later op de avond gedetailleerd verslag doen van haar bevindingen ten behoeve van de ver slaggeving via website en krant. De collega's wachten vol vertrouwen af. Haar verslag komt sneller nog dan verwacht. „Ze zeggen dat het een bruinvis is, maar ik betwijfel dat. Volgens mij is het toch echt een witsnuitdolfijntje", laat ze weten. Daarin wordt ze overigens een dag later in het gelijk gesteld. „Hij ziet er heel gezond uit hoor",voegt ze er aan toe. „Nou, ja hij is wel dood na tuurlijk." Dat dan weer wel. Burgemeester Rabelink overhandigt symbolisch de sleutel aan Hennie Wallet van de Stichting Noodopvang Schouwen-Duiveland. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De stichting Noodop vang Schouwen-Duiveland kan weer mensen ontvangen. De op vang aan de Poststraat in Zierikzee is een jaar dicht geweest, omdat het gebouw niet voldeed aan de ei sen van brandveiligheid. Inmiddels zitten overal nieuwe pla fonds in, zijn blusapparaten aanwe zig en zijn de vluchtroutes verbe terd. Gisteren werd de opvang offi cieel heropend door burgemeester Gerard Rabelink. Als dank daar voor kreeg Rabelink - die tot hij zijn huis in Maasbree verkocht heeft in een huurhuisje zit - een te goedbon voor de noodopvang. De noodopvang beschikt over twee stapelbedden en twee uit- klapbedden. „Maar die zijn nooit allemaal bezet", zegt Hennie Wal let van de stichting. „In 2008 heb ben we over een heel jaar 26 men sen opgevangen. Sinds we in janua ri weer open zijn, hebben we acht nachten iemand te gast gehad." De noodopvang is bedoeld voor mensen die door een plotselinge crisis - meestal huiselijk geweld, maar brand kan ook - even ner gens anders terecht kunnen. Alco holisten, drugsverslaafden of men sen met psychiatrische problemen worden doorverwezen. Voor die problemen ontbreekt het de vrij willigers aan expertise.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63