binnenland 15 nog te keren KORTING OP ALLES toch wel bezuinigd OOK OP ALLE FOLDER AANBIEDINGEN EN KEUZEKORTINGEN Gescheurd, verkleurd, versleten? PRAXIS Villa van Pim Fortuyn is verkocht Jongens vervolgd voor dood Dirk Post Geen shakes en ijs bij McDonald's Corporatie trekt brief aan ouders in Overvallers slaan invalide vrouw Adoptie uit Ethiopië weer mogelijk R Carnavalsgrap kost 45 vinkjes het leven Minister Maxime Verhagen 'Ik ga niet met de secretaris generaal van de NAVO praten over opties waar een veto op ligt' vrijdag 19 februari 2010 spoeddebat over Uruzgan. De economie zal niet zozeer ge remd worden door een val van dit kabinet, als wel door het wegval len van de huidige stimulerings maatregelen. Het scheelt in 2011 zo'n 0,5 pro cent groei, maar de gedachte is dat de export en de consumentenbe stedingen de economie zullen dra gen en minder overheidsimpulsen nodig zijn. Of het vertrouwen van consumen ten en ondernemers geraakt wordt door een Haagse crisis, is onduide lijk. De zeer open economie van Nederland lijkt kwetsbaarder voor ontwikkelingen in de wereldecono mie dan voor gebeurtenissen op het Binnenhof Een lange, slopende kabinetsfor matie die geen stabiele coalitie op levert, kan het vertrouwen echter wél aantasten. Burgers worden voorzichtig met uitgaven, als de fi nancieringstekorten hoog blijven en de staatsschuld verder oploopt. Ondernemers schroeven investe ringen dan terug. Het is mogelijk dat het vertrou wen juist toeneemt als veel pijnlij ke dossiers tegelijk worden uitge ruild, waardoor Nederland zich voorbereidt op de toekomst, zoals: duurdere verpleegzorg, minder hypotheekrente-aftrek, langer wer ken, minder belastingkorting voor niet-actieven, hogere energiebelas ting, een goedkoper leger, duurder onderwijs, minder aftrekposten voor ondernemers. ROTTERDAM Palazzo di Pietro, de villa van wij len Pim Fortuyn in Rotterdam, is verkocht. Een gezin met kinderen betaalt bijna een miljoen euro voor het statige huis. Dat bevestigde Hans den Hartog, sa men met Marinus van Pommeren eigenaar van het pand, gisteren. „Het is via een makelaar verkocht en daarbij hebben we alleen de handtekening van de kopers ge zien." LELYSTAD Justitie vervolgt niet alleen de 15-ja- rige hoofdverdachte voor de dood van de veertienjarige Dirk Post uit Urk. Ook twee jongens van twaalf en dertien jaar moeten zich in deze zaak voor de rechter verantwoor den. Wat het drietal precies ten laste wordt gelegd, is onduidelijk. Het lichaam van Dirk Post werd gevon den in het Urker bos. Hij bleek het slachtoffer van een misdrijf. AMSTERDAM McDonald's verkoopt sinds woens dagavond geen milkshakes en ijs jes meer. Er is iets mis met de zakken vloei bare melkmix die in de machines gaan om tot ijs of shake verwerkt te worden. Alle vestigingen hebben de op dracht gekregen de mix niet te ge bruiken. Er hangen bordjes met de tekst dat de shakes en ijsjes 'we gens technische problemen' niet te koop zijn. CULEMBORG De omstreden brief aan een tiental Marokkaanse gezinnen in Culem- borg is ingetrokken. Dat meldde woningcorporatie Kleurrijk Wo nen gisteren. In de brief werd de gezinnen ge dreigd met huisuitzetting omdat hun kinderen zouden bijdragen aan overlast. Elke onderbouwing onderbrak echter, aldus de Marok kaanse vertegenwoordiging in Cu- lemborg. HENGELO Een 34-jarige invalide vrouw uit Hengelo reed in haar elektrische rolstoel toen ze met een scherp voorwerp op haar achterhoofd werd geslagen. Daarna werd ze ingehaald door een scooter met twee personen. Volgens de politie is er met een mes gestoken. Mogelijk hebben de overvallers ge probeerd de hengsels van haar tas door te snijden. DEN HAAG De Stichting Afrika en Vereniging Wereldkinderen beginnen weer met adopties uit Ethiopië. Dat heeft minister Hirsch Ballin (Justitie) gisteren geschreven aan de Tweede Kamer. De twee organisaties stopten met adopties toen vorig jaar bleek dat gegevens van Ethiopische kinderen in Nederland niet klopten. De Ethiopische autoriteiten erken nen de problemen en maken er werk van om te op te lossen. Stoffeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 2i 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl BREDA - De man die zaterdagavond tijdens carnaval vijftig zebravink jes losliet in café Oncle Jean in Bre da, is de buurman: de kroegbaas van café D'n arme Duvel. Hij heeft zijn daad bekend aan de politie. Zijn actie kostte 45 vinkjes het le ven. Blom heeft verklaard dat hij de vo geltjes cadeau wilde doen aan eige naar Bart Nederlof van Oncle Jean, maar dat er in diens zaak 'iets mis ging met het slotje' van de houten box waarin de diertjes werden vervoerd. Zijn verklaring staat haaks op uitspraken van eige naresse Riet Smeeicens van de die renwinkel waar de vinkjes werden gekocht. Volgens haar werden de diertjes onder valse voorwendse len aangeschaft. Vier mannen kochten de vogels voor in totaal 150 euro nadat ze tot drie keer toe hadden bezworen dat ze bestemd waren 'voor de voorzitter van on ze vogelvereniging'. foto Valerie Kuypers/ANP Voor actievoorwaarden zie www.praxis.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5