2 o I zeeland Wijkraad laakt De Tol kookt eindelijk handelwijze PvdA-raadslid Mini -\s Lydie liep elke dag PZC Word nu bezorger en maak kansjip eei 'Succesje' aanleg rotonde GRONDAANKOOP Horeca-exploitant omzeilt Europese regels weGeNeR NieuwsMedia Afsluiting van het zottenfeest in Ossenisse vrijdag 19 februari 2010 door René Hoonhorst door Wout Barenian TERNEUZEN - De Wijkraad Binnen stad Terneuzen is verbolgen over de handelwijze van PvdA-raadslid Gijs van den Berg. Die heeft het 'succesje' van de aanleg van een ro tonde aan de zuidkant van het oude stadscentrum voor de neus van de raad weggekaapt. Voorzitter Hans Vlottes van de wijkraad: „Het is allemaal een beet je te doorzichtig. Hij heeft zich nooit op enigerlei wijze bemoeid met de binnenstad, heeft bijvoor beeld nooit een wijkraadsvergade ring bijgewoond, maar stelt wel plotseling vragen aan burgemees ter en wethouders over de proble men met de verkeersafwikkeling en boekt dan, als B en W hem mel den dat er een rotonde komt, een leuk succesje. Verkiezingstijd ze ker?" Vlottes - zelf op de kandida tenlijst 'van TOP/Gemeentebelan- gen - ontkent nadrukkelijk dat het gaat om 'politieke kinnesinne'. „Ik sta wel op die lijst, maar ik spreek hier nu enkel als wijkraads voorzitter. Wij, als wijkraad, heb ben minstens tien jaar lang aange drongen op een oplossing van de problemen, die binnenstadsbewo ners ondervinden als ze de rond weg op willen. Zeker in de och tend- en avondspits zorgt het ver keer van en naar Dow Benelux voor enorme problemen. Dat is nu, in goed overleg tussen ons, ver keerswethouder Van Schaik en wijkbestuurder Lonink eindelijk opgelost en dan gaat Van den Berg met dat succes lopen." Gijs van den Berg reageert laco niek. „Verkiezingsstuntje? Tja, staat Vlottes niet op die lijst van TOP? Ach, mij maakt het allemaal niet uit. Ik vind dit vooral een suc ces voor de binnenstadsbewoners, zeker niet voor mij persoonlijk. Het staat mij trouwens vrij raads vragen te stellen over welk onder werp dan ook. In dit geval werd ik benaderd door binnenstadsbewo ners. Niet door de wijkraad, nee." DichtbijMedia. Wegener Aanmelden? Meld je nu aan via WWW.bCZOrgerS.nl, Op deze site vind je ook meer info over het bezorgen en de laptop actie. Vlamingen houden wel van een feestje. Maar het gemeentebestuur van Maldegem vond het niet nodig 'toe ters, bellen en trompetten' uit de kast te halen om de eerste gasleve- rantie van de Vlaamse netwerkbe heerder Eandis aan het Nederland se café-restaurant De Tol te vieren. „Het zou wat zijn als we elke keer als we iets voor een burger regelen dat moeten gaan vieren", zegt An neke Gobeyn, CD&lV-raadslid in Maldegem. De christendemocrate geeft echter direct toe dat de ge meentelijke dienstverlening deze keer wel heel veel voeten in de aar de had. Het belangrijkste is echter dat uit bater Michel de Smidt van De Tol nu eindelijk op Vlaams gas kan ko ken. De Smidt heeft de gastank in de hof eindelijk kunnen ontmante len. Hij schafte die tank in 1994 aan om een restaurantgedeelte aan het café te kunnen toevoegen. De Tol ligt op een paar kilometer van de dorpskernen van Eede en Heil- le, maar schurkt tegen het Vlaam se dorp Middelburg aan. Toen Mid delburg eind jaren negentig op het gasnet werd aangesloten, probeer de De Smidt of zijn zaak ook kon Restaurantuitbater Michel de Smidt en Anneke Gobeyn bij het 'pand' Meulekreek 3 in Vlaams Middelburg, het kastje OSSENISSE - Traditiegetrouw krijgt het carnaval de week na het regu liere zottenfeest nog een staartje in Ossenisse. Zondag houden de Ossekoppen hun alternatieve op tocht gevolgd door een afsluitend feest. Het begint om 13.00 uur met een limonadebal en verkleedwed- strijd voor de allerkleinsten in Hof ter Nesse, met dj's van het Feest. Om 14.30 uur gaat vanaf Zeedorp de optocht van start. Ruim 20 wa gens en diverse loopgroepen en dweilbands trekken het dorp bin nen. Prinses Margaretha van d'Os- sekoppen verwelkomt ook de an dere raden uit de voormalige ge meente Hontenisse. Na de optocht barst in Hof ter Nesse het feest los. door Wilma Valk EEDE - Ze groeiden samen op in het Eede van voor de oorlog, Euge ne Rammelaere (85) en Lydie Stan- daert (84). Toch sloeg de vonk pas over tijdens een evenement tij dens Pasen 1942 in Sluis. Wat er te doen was is in hun geschiedenis zoekgeraakt, maar wel dat het toen begon en dat het nog steeds goed is. Gisteren waren ze zestig jaar ge trouwd. Echt makkelijk ging hun verke- ringstijd niet. „Het was oorlog", vertelt Eugène. „Eigenlijk moest ik werken in Duitsland. Dankzij tips van onze huisarts gaf ik tijdens de keuring de juiste antwoorden. Ik was 'ziek' en moest eerst genezen." De 'her stelperiode' bracht hij door op bed voor een raam dat uitzicht gaf op Lydie, die daar toevallig elke dag passeerde. Na de oorlog, in een totaal ver woest Eede, moest het jonge stel wachten op de wederopbouw. In 1951 openden ze een kruideniers winkel aan het Dorpsplein. „In Ee de waren toen maar liefst tien krui deniers, nu niet één meer", aldus Eugène. „Zelfben ik later varkens en runde ren voor de slacht gaan kweken." Gesmokkeld heeft grensbewoner Eugène nooit, lacht hij. „Nee, ik noemde dat anders. Ik ging ge woon allerlei dingen wegbren gen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54