Hongerdoeken zijn de i8l Schreeuw om aandacht groeperingen IJzendijke Voetbalplaatjes HSV Hoek gepresenteerd Dierenvriend Winkeldievegges uit Hulst aangehouden Optreden Zaamslagse toneelclub in De Veste almanak Rioolwerkzaamheden Jacob Jordaenstraat Expositie Rita Buysse in De Hooge Platen vrijdag 19 februari 2010 door Martijn de Koning ijzendijke - Politieke partijen in de gemeente Sluis maken zich druk om een versmalling in de N61 bij De Braakman, maar laten IJzendij ke in de kou staan. Het stadje wil straks een betere aansluiting op de vernieuwde N6t, maar vindt bij de fracties geen gehoor. Dat verwijt staat in een gezamenlijke brief van de dorpsraad, de ondernemersvere- ning en actiegroepen N6t en Oran jestraat in IJzendijke aan de politie ke partijen in Sluis. De IJzendijkse groeperingen heb ben de verkiezingsprogramma's van de acht politieke partijen uitge plozen. In geen enkele wordt IJzen dijke en de aansluiting op de N61 genoemd, ontdekten ze. En dat ter wijl het stadje al zes jaar lang ha mert op een dubbele aansluiting op de straks vernieuwde doorgaan de weg door Zeeuws-Vlaanderen. IJzendijke lijkt het straks te moe ten doen met één rotonde. Die komt zuidelijk van het dorp, net ten westen van het tankstation. Al le verkeer naar het stadje, ook dat naar de nieuwe wijk Groöte Jonk vrouw aan de oostkant van IJzen dijke, moet zich vervolgens door de smalle straten persen. Dat kun nen die niet aan, stelt het kwartet groeperingen. Bovendien leidt het tot vervuiling, geluidsoverlast en schade aan woningen door trillin gen. Bedrijven en museum Het Bolwerk worden slechter bereik baar. De briefschrijvers vragen de partijen zich in te zetten voor de komst van een tweede ontsluiting voor IJzendijke. Het argument van Rijkswaterstaat dat twee rotondes zo dicht bij elkaar niet passen op een weg waar honderd kilometer per uur gereden mag worden, weerleggen de groepen door te pleiten voor een maximumsnel heid van tachtig per uur. Overigens is de keuze voor het tra cé nog niet definitief. Veel Sluise politici denken van wel, bleek woensdag tijdens een verkiezings debat van deze krant in Oostburg. Een ondernemer uit Schoondijke pleitte daar voor de aanleg van een kwart rondweg rond zijn dorp, om ervoor te zorgen dat niet alle verkeer (en daarmee klanten) uit het dorp verdwijnt. Lijsttrek kers reageerden door te stellen dat de pap al gestort is. Niet waar, zegt Marcel Ideler van Rijkswaterstaat. „In het voorjaar komen we met een ontwerptracébesluit. Daar kan iedereen een zienswijze op indie nen. Als die goede argumenten be vatten, kan de minister de plan nen nog wijzigen." De kans dat er grote veranderingen plaatsvinden, acht Ideler echter gering. „Het gaat meestal meer om details." De IJzendijkse briefschrijvers vra gen Sluise partijen nog voor de ver kiezingen op 3 maart te reageren. Ze zullen dan, afhankelijk van de antwoorden, mogelijk een stemad vies uitbrengen. TERNEUZEN Drie winkeldievegges (26 en 13 jaar) uit de gemeente Hulst zijn gis termiddag aangehouden. De drie vrouwen stalen ondergoed, kle ding en cosmetica-artikelen uit di verse winkels in het centrum van Terneuzen. Een oplettende winkel medewerkster volgde het pad van de drie en kwam ze op het spoor. De gealarmeerde politie heeft het trio overgebracht naar het bureau. TERNEUZEN De toneelgroep van buurtvereni ging Noord in Zaamslag zet van avond vanaf 19.30 uur het toneel stuk Beter geheeld dan verspeeld op de planken. 'Noord' voerde het stuk vorige week al drie keer op in Het Podium in Zaamslag. Kaarten voor de voorstelling in De Veste, georga niseerd door Stichting Welzijn Ouderen, kosten aan de zaal vijf eu ro. CLINGE In de Jacob Jordaenstraat in Clinge beginnen maandag rioolwerkzaam heden ter hoogte van de huisnum mers 28 tot en met 32 en 12 tot en met 15. Tijdens de werkzaamheden wordt het doorgaande verkeer om geleid via de Ruysdaelstraat. De ge meente Hulst verwacht dat de rio leringswerken tot en met donder dag 25 februari zullen duren, afhan kelijk van het weer. BRESKENS Schilderwerken van de Oostburgse Rita Buysse zijn sinds deze week te zien in woonzorgcentrum De Hoo ge Platen aan de Westlandstraat in Breskens. Buysse werkt in aquarel, acryl en waterverf Thema's van de expositie zijn landschap, bloemen en straatbeelden. Het heldere licht in Zeeland is één van haar inspira tiebronnen. De expositie is in Bres kens te bezichtigen tot 18 mei. Tip? redactie@pzc.nl Zij staat bekend als een echte dieren vriend, die redacteur op Schou- wen-Duiveland. Meteen na de mel ding: 'er is een dolfijntje aangespoeld op Neeltje Jans' is zij al op weg naar de vaag aangeduide locatie. Natuur lijk zal zij later op de avond gedetail leerd verslag doen van haar bevin dingen ten behoeve van de verslagge ving via website en krant. De colle ga's wachten vol vertrouwen af. „Ze zeggen dat het een bruinvis is, maar ik betwifel dat. Volgens mij is het toch echt een witsnuitdolfjntje", laat ze weten. Daarin wordt ze overi gens een dag later in het gelijk ge steld. „Hij ziet er heel gezond uit hoor", voegt ze er aan toe. „Nou, ja hij is wel dood natuurlijk." Dat dan weer wel. Pastor Niek van Waterschoot voor zijn persoonlijke favoriete Indonesische hongerdoek, bevestigd aan de hoogzaal. hoek - Na Biervliet krijgt HSV Hoek als tweede Zeeuws-Vlaamse voetbalclub een boek met eigen voetbalplaatjes. Voorzitter Bennie Langeraert van de zaterdag-hoofd klasser nam gisteren het eerste exemplaar in ontvangst. Het initiatief voor een eigen al bum is afkomstig van supporters vereniging De Purperen Hei. Uiter aard wordt meegelift op het dave rende succes van grootgrutter Al- bert Heijn met plaatjes van spelers uit de eredivisie. „Hoek viert in 2010 het zestigjarig bestaan. Met die voetbalplaatjes zetten we jubi leum extra luister bij", zegt Purpe ren Hei-voorzitter Jan Mieras. De plaatjes zijn vanaf maandag ver krijgbaar bij de plaatselijke C1000. Bij elke tien euro aan boodschap pen krijgen klanten een zakje met tien plaatjes. Het album waarin die kunnen worden geplakt, is voor vijf euro ook te koop bij de Hoekse supermarkt. Er zijn 420.000 exemplaren gedrukt, of wel 1200 per voetballer (van het eerste elftal tot en met de jongste pupillen van F4), bestuurslid of vrijwilliger. Via sponsoring is De Purperen Hei er in geslaagd de kos ten zo laag mogelijk te houden. Al les over de voetbalplaatjes van Hoek is te vinden op de hyvespagi- na www.hsvhoek2010.hyves.nl. www.pzc.nl POTLOOD BEVOCHTIGEN STEMWIJZER Nog geen idee op wie u zult stem men woensdag 3 maart? Zie: Eerste Hulp Bij Stemmen op PZC-website. MEEST GELEZEN 1Terneuzense veelpleger cel in 2. Kabinet trekt geld uit voor Sluis 3. Zeeuws-Vlaanderen als Gazastrook STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52